Zpravodajství

16:40

Tržby Abercombie & Fitch klesly popatnácté v řadě

Akcie zámořského oděvního řetězce Abercombie & Fitch dnes silně klesají v reakci na report kvartálních výsledků hospodaření. Výnosy společnosti klesly ve třetím čtvrtletí popatnácté v řadě a dosáhly tak výše 821 mil. USD oproti predikovaným 830 mil. USD. Čistý zisk se pak v přepočtu na akcii snížil na 2c, díky čemuž rovněž zaostal za konsensuálními odhady nastavenými na 21c. Firma také varovala před obtížným čtvrtým kvartálem. Ten je přitom vzhledem k vánočním svátkům klíčový. Špatná hospodářská čísla nedokázalo zvrátit ani zavírání neziskových prodejen a investice do online prodeje, jehož popularita mezi zákazníky stále roste. Titul aktuálně ztrácí bezmála 12 % na 14,93 USD.

15:47

Zámořské indexy zůstávají poblíž rekordních úrovní

Americké akciové trhy, které se v posledních dnech dostaly nadosah svým historickým maximům, v úvodu dnešní obchodní seance nevykazují prakticky žádné změny. Nejvýznamnější zámořský index, S&P 500, se aktuálně nachází na červené nule na 2 186 bodech. Technologický Nasdaq 100 pak připisuje 0,1 % na 4 832 bodů a DJIA ztrácí 0,1 % na 18 888 bodů.

15:02

Gap trápí nízká poptávka, společnost zavře více obchodů

Management americké oděvní společnosti Gap včera oznámil, že množství uzavřených obchodů předčí dřívější předpoklady. Firma nyní plánuje zrušit celkem 65 poboček oproti předešlým 50. Gap tak reaguje na slabou poptávku, která nevykazuje známky oživení. Situace by se měla zhoršit i v klíčovém předvánočním období, kdy zřejmě dojde k dalšímu poklesu množství zákazníků. Za špatným očekáváním stojí zejména stále rostoucí popularita konkurenčních řetězců Hennes & Mauritz, Forever 21 či Zara. Titul v před-obchodní fázi ztrácí 7,3 % na 28,47 USD.

14:23

Akcie SolarCity v před-obchodní fázi rostou

Akcionáři zámořského výrobce elektromobilů Tesla Motors včera odsouhlasili převzetí společnosti SolarCity produkující solární panely. Přes prvotní odpor vyslovilo souhlas s akvizicí 85 % z nich. Titul krátce před otevřením amerických burzovních parketů připisuje v reakci na tyto informace bezmála 2,6 % na 20,9 USD.

13:57

OPEC míří k dohodě

Členové organizace OPEC se přibližují k uzavření první dohody o zmrazení produkce ropy od roku 2008. Podle informací agentury Reuters je většina států ochotna ustoupit Íránu, který chce zvýšit výstup na úrovně před zavedením západních sankcí. Právě postoj Íránu byl přitom dříve jedním z hlavních důvodů, kvůli nimž předešlá jednání ztroskotala. V minulosti země avizovala, že dohodu o zastropování těžby by přijala v případě stanovení limitu v rozmezí  4-4,2 mil. barelů ropy za den. Podle zdrojů blízkých jednáním ostatní členové OPEC souhlasí na omezení íránské produkce na 3,92 mil. barelech za den.

13:26

Evropa lehce ztrácí

Poslední obchodní den tohoto týdne se na evropských burzovních parketech nese v duchu mírných poklesů. Nedaří se zejména těžařským společnostem, na něž negativně působí dnešní pokles cen některých komodit. Akciový index EURO STOXX 600 tak aktuálně ztrácí 0,25 % na 339 bodů, německý DAX pak odepisuje 0,1 % na 10 675 bodů.

12:05

IPO Snapchat dostává reálnější kontury

S akciemi společnosti Snapchat se začne obchodovat už v prvním čtvrtletí příštího roku. K novým akcionářům se dostanou akcie v hodnotě až 4 mld. USD, čímž bude celá firma oceněna na 40 mld. USD. Nejspíše také dojde ke změně názvu ze Snapchat na Snap. 

10:04

Yellenová odmítá Trumpovu kritiku

Prezidentka Fedu během včerejšího slyšení před Kongresem USA vehementně hájila nezávislost centrální banky. Šlo o reakci na Trumpova slova z předvolební kampaně, kde častokrát kritizoval současnou politiku Fed a přímo vyzýval Yellenovou k rezignaci. Prezidentka však potvrdila, že plánuje dokončit celý svůj mandát, který potrvá až do ledna roku 2018. K samotné měnové politice byla nejdůležitější poznámka o pravděpodobnosti navýšení úrokových sazeb již na nadcházejícím prosincovém zasedání. Tato pravděpodobnost je údajně vyšší než kdykoliv v minulosti. Americký dolar i akcie na tato slova reagovali dalším růstem. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.