Zpravodajství

16:32

Ropa odevzdává část svých včerejších zisků

Posilující americký dolar, na nějž příznivě působí spekulace o navýšení zámořských úrokových sazeb, a včerejší report amerických zásob ropy, které v minulém týdnu dle API vzrostly o 3,6 mil. barelů a překonaly tak tržní očekávání, stojí za dnešním pozvolným poklesem cen černého zlata. Ty tak dnes odevzdaly část svých včerejších výrazných zisků, které realizovaly v důsledku rodící se dohody mezi členy organizace OPEC na snížení produkce. Americká lehká ropa WTI aktuálně klesá o 0,8 % na 45,5 USD/barel, severomořský Brent pak ztrácí 0,7 % na 46,6 USD barel.

15:41

Americká průmyslová produkce lehce pod odhady

Říjnová zámořská průmyslová produkce se ve srovnání s předchozím měsícem nezměnila, díky čemuž zaostala za konsensuálním odhadem predikujícím 0,2% růst. Nejvýrazněji zklamal sektor utilit, v jehož rámci výstup poklesl o 2,6 %, přičemž na nepříznivém vývoji mají svůj podíl zejména nadprůměrné venkovní teploty, které omezily poptávku po vytápění.

15:31

Zámořské burzy otevírají mírným poklesem

Dnešní pokles akciových trhů se ze starého kontinentu přenesl rovněž na zámořské burzovní parkety. Ztráty amerických akciových indexů jsou však zatím o něco mírnější. S&P 500 aktuálně odepisuje 0,25 % na 2 174 bodů, technologický Nasdaq 100 pak klesá o 0,40 % na 4 745 bodů.

14:40

Rolls-Royce Holdings navýšil plán nákladových škrtů

Britská společnost Rolls-Royce Holdings oznámila, že uzavře několik továren na výrobu motorů v rámci lodní divize, přičemž část produkce přestěhuje do rozvojových zemí. Cílem tohoto kroku je snaha o snížení nákladů a vyvážení negativních dopadů nižší poptávky po lodích využívaných v ropném průmyslu kvůli nízkým cenám ropy. Firma rovněž zopakovala, že očekává pokles celoročního zisku i snížení tržeb. Titul aktuálně odepisuje 2,85 % na 733 GBp.

13:48

Akcie Target Corp. v před-obchodní fázi míří vzhůru

Zámořský diskontní řetězec Target Corp. dnes reportoval téměř 11 % meziroční nárůst kvartálního čistého zisku. Ten tak ve třetím fiskálním čtvrtletí v přepočtu na akcii vzrostl na 1,06 USD, čímž výrazně předčil tržní odhady nastavené na 83c. Tržby společnosti pak dosáhly výše 16,44 mld. USD oproti predikovaným 16,32 mld. USD. Příjemně překvapilo i navýšení výhledů na závěrečné tři měsíce finančního roku. V uplynulém kvartále společnost profitovala zejména ze silného období na začátku školního roku, který do řetězce přitáhl více zákazníků. Titul v před-obchodní fázi připisuje 8,8 % na 77,75 USD.

12:49

Výsledky Lowe´s nedosáhly na odhady, společnost snížila výhled zisku

Zámořský maloobchodní řetězec Lowe´s reportoval kvartální výsledky hospodaření, které investory zklamaly. Společnost ve třetím čtvrtletí dosáhla zisku na akcii ve výši 88c oproti predikovaným 96c. Tržby se pak zvýšily o 9,6 %, díky čemuž rovněž zaostaly za tržními odhady, které počítaly s 10,5% růstem. Firma také snížila celoroční očekávané EPS. Za horšími čísly stojí zejména špatné první dva měsíce třetího fiskálního čtvrtletí, kdy počet zákazníků nedosáhl na předpoklady. Celkové výsledky nedokázal zvrátit ani měsíc říjen, kdy naopak společnost zaznamenala zlepšení situace. Titul v před-obchodní fázi ztrácí 5,9 % na 65 USD.

12:06

USD podpořen spekulacemi o navyšování úrokových sazeb

Rostoucí spekulace ohledně utažení zámořské měnové politiky na prosincovém zasedání americké centrální banky táhnou vzhůru americký dolar. Pravděpodobnost růstu úrokových sazeb již v příštím měsíci, kterou podpořila i nedávná vyjádření některých představitelů Fed, aktuálně činí 94 %.  Eurodolar tak v současné chvíli ztrácí 0,2 % na 1,085 EUR/USD. Proti japonskému jenu pak USD posiluje o 0,7 % na 108,2 USD/JPY.

11:50

Evropské akcie lehce ztrácí

Po příznivém vstupu evropských akciových trhů do nového obchodního dne se vývoj otočil a většina významných burzovních indexů se zabarvila do červena. Poklesy však opět nejsou nikterak výrazné. Německý DAX aktuálně lehce přes 0,2 % na 10 708 bodů, širší EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,18 % na 3 044 bodů.

11:20

V USA se údajně schyluje k největšímu IPO od roku 2014

Snapchat podle informovaných zdrojů tajně požádal u americké Komise pro burzy a cenné papíry o primární nabídku akcií, aby si tak otestoval zájem investorů. IPO by se údajně mohlo uskutečnit v březnu příštího roku a ohodnotit firmu na 20-25 mld. USD. Jednalo by se tak o největší vstup na burzu v USA od roku 2014 a největší IPO americké technologické společnosti za poslední čtyři roky.

10:49

Hugo Boss mění strategii, růst by měl přijít v roce 2018

Německá návrhářská firma Hugo Boss dnes oznámila zrušení dvou ze svých značek. Boss Orange a Boss Green již nebudou fungovat odděleně, ale budou nově spadat pod značku Boss. Společnost rovněž zpomalí svou expanzi spočívající v otevírání nových prodejen. Záměr změny strategie, která nepřinesla úspěch, již v minulém měsíci avizoval výkonný ředitel Mark Langer. Firma dle představených plánů hodlá přenést svou pozornost na cenově dostupnější oblečení a doplňky pro muže poté, co se snaha uspět na trhu s luxusním zbožím a dámskou módou neukázala jako přínosná. Společnost by z kroků, díky nimž dojde ke snížení nákladů o 65 mil. EUR, měla začít profitovat od roku 2018. Titul aktuálně ztrácí 6,4 % na 57 EUR.

10:01

Bayer emituje konvertibilní dluhopisy v hodnotě 4 mld. EUR

Německá firma Bayer dnes v noci oznámila emisi konvertibilních dluhopisů za 4 mld. EUR. Pravděpodobně se jedná o první krok k zajištění financování akvizice zámořské konkurenční společnosti Monsanto. Samotná emise konvertibilních dluhopisů byla naznačena již při reportu kvartálních hospodářských výsledků, její načasování však trhy překvapilo. Titul tak aktuálně ztrácí bezmála 5 % na 90,2 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 16. 11. 2016

Klid z úvodu týdne přetrval na evropských akciových trzích i během včerejšího dne. Evropské akcie podpořeny zejména optimismem investorů ohledně politiky budoucího amerického prezidenta tak zakončily obchodní seanci pozvolným růstem. Trhy táhly nahoru zejména finanční a těžařské tituly, kter...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.