Zpravodajství

14:01

Společnost Teva Pharmaceutical Industries snížila celoroční výhled

Izraelská farmaceutická společnost Teva Pharmaceutical Industries utržila v letošním třetím čtvrtletí 5,56 mld. USD, čímž mírně zaostala za odhadovanými 5,69 mld. USD. Čistý zisk pak dosáhl výše 1,31 USD na akcii oproti predikovaným 1,28 USD. Firma rovněž snížila celoroční očekávané EPS (na 5,1-5,2 USD) i tržby (na 21,6-21,9 mld. USD) Titul v před-obchodní fázi ztrácí 2,3 % na 40,1 USD.

12:28

Evropa přešlapuje na místě

Na evropských akciových trzích dnes panuje klid a všechny sledované akciové indexy tak vykazují pouze kosmetické pohyby. Německý DAX se aktuálně nachází na zelené nule na 10 695 bodech, širší EURO STOXX 50 pak připisuje necelých 0,1 % na 3 041 bodů. V rámci jednotlivých segmentů se daří především finančnímu a energetickému sektrou. Dobře si naopak nevedou zejména informační technologie.

10:38

Říjnové tržby H&M nad odhady

Tržby švédského prodejce oděvů Hennes & Mauritz se v říjnu meziročně zvýšily o 10 %. Předčily tak analytické odhady, které predikovaly 9,2% růst. Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům a zpevňující čínské poptávce by se pak společnosti mělo dařit i nadále. Dle aktuálně platných predikcí by v současném měsíci měly tržby ve srovnání s loňským listopadem vzrůst o 14 %. Titul připisuje 2,27 % na 257,3 SEK.

10:19

Hospodářská čísla easyJet nezklamala

Britský nízkonákladový letecký dopravce dnes reportoval 28% pokles celoročního zisku před zdaněním. Ten tak ve fiskálním roce 2016 dosáhl výše 495 mil. GBp. Tato hodnota však, vzhledem k tržním predikcím nastaveným na 494 mil GBp, nebyla pro investory překvapivá. Celkové výnosy pak činily 4,67 mld. GBp, což rovněž odpovídá konsensuálním odhadům. Společnost EasyJet byla v minulých měsících velmi nepříznivě ovlivněna oslabením britské libry v důsledku výsledku červnového referenda o vystoupení Velké Británie z EU, díky čemuž došlo k navýšení některých nákladů. Slabší GBp rovněž odradila část britských občanů od zahraničních cest. Negativně se pak projevilo i množství teroristických útoků, díky nimž došlo k utlumení cestovního ruchu. Titul aktuálně připisuje 1,36 % na 1046 GBp.

Komentář

Ranní komentář k 15. 11. 2016

Úvodní obchodní seance tohoto týdne se na evropských burzovních parketech nesla ve velmi poklidném duchu. Přestože akciové indexy starého kontinentu zakončily den v zelených číslech, jejich zisky nebyly nikterak výrazné. Zatímco německý DAX připsal lehce přes 0,2 % na 10 693 bodů, ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.