Zpravodajství

16:32

Americká spotřebitelská důvěra na pětiměsíčních maximech

Index spotřebitelské důvěry podle Michiganské univerzity dosáhl na počátku listopadu na hodnotu 91,6 ve srovnání s říjnovým výsledkem 87,2. Spotřebitelská důvěra tak v USA vzrostla na pětiměsíční maxima, což je dáno zejména optimističtějším pohledem obyvatel Spojených států na stav americké ekonomiky ve dnech před prezidentskými volbami.

15:58

Zámořské burzy mírně ztrácí

Všechny tři nejvýznamnější zámořské akciové indexy se v úvodu dnešní obchodní seance pohybují v červených číslech. Hlavním tématem na trzích zůstává vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách, respektive otázka, jaké dopady budou mít budoucí kroky příštího prezidenta na ekonomiku a na blížící se monetární restrikci. S&P 500 aktuálně ztrácí 0,27 % na 2 161 bodů, DJIA odepisuje 0,1 % na 18 790 bodů a Nasdaq 100 ztrácí 0,5 % na 4 722 bodů. Horší výkonnost technologického indexu je dána spekulacemi ohledně zpomalení růstu technologického sektoru v důsledku očekávané revize obchodní politiky USA.

15:02

Nvidia za sebou má rekordní čtvrtletí

Třetí čtvrtletí fiskálního roku bylo pro zámořského výrobce grafických čipů velmi úspěšné. Výnosy firmy se meziročně zvýšily o více než 50 % na 2 mld. USD a překonaly tak odhadovaných 1,69 mld. USD. Zisk na akcii dosáhl výše 94c oproti predikovaným 69c. Investoři mohou mít radost rovněž z 22% navýšení kvartální dividendy na 14c na akcii. Očekávání pokračujícího nárůstu poptávky po klíčových produktech společnosti i zvyšující se příjmy z nových oblastí, které představují například datová centra, by se měly na hospodářských číslech odrazit i v závěrečném kvartále. V něm Nvidia předpokládá tržby ve výši 2,1 mld. USD, díky čemuž rovněž na této úrovni překonala konsensuální odhady nastavené na 1,69 mld. USD. Titul krátce před otevřením amerických burz připisuje téměř 15 % na 77,6 USD.

14:07

Akcie J. C. Penney v před-obchodní fázi výrazně klesají

Akcie zámořské společnosti J. C. Penney se v před-obchodní fázi dostaly pod tlak v reakci na report výsledků hospodaření, které nedosáhly na tržní predikce. Firma ve třetím čtvrtletí utržila 2,85 mld. USD, čímž zaostala za odhadovanými 2,95 mld. USD. Ztráta připadající na akcii činila 21c. Investory zklamalo rovněž snížení očekávaného celoročního růstu tržeb na 1-2 % z dřívějších 3-4 %. Titul před otevřením amerických burz ztrácí bezmála 10 % na 8 USD.

13:05

Výsledky společnosti Gamesa Corp. Tecnologica překonaly očekávání

Kvartální výsledky španělského výrobce větrných turbín Gamesa Corp. Tecnologica překonaly tržní očekávání. Společnost ve třetím čtvrtletí utržila 1,15 mld. EUR oproti predikovaným 1,08 mld. EUR. Čistý zisk pak činil 27c na akcii, přičemž konsensuální odhady počítaly s EPS ve výši 20c. Firma rovněž navýšila celoroční výhled zisku. Titul v reakci na příznivá hospodářská čísla aktuálně připisuje 5,3 % na 18,5 EUR.

12:12

Komoditní měny mírně oslabují

Dnešní pokles cen některých komodit vytváří tlak na komoditní měny. Situace se nejvýrazněji projevuje na kanadském dolaru, na nějž nepříznivě působí zejména snižující se cena černého zlata. Americká lehká ropa WTI aktuálně klesá o 1,4 % na 44 USD/barel, severomořský Brent pak odepisuje 1,1 % na 45,3 USD/barel. CAD vůči americkému dolaru tak v současné chvíli oslabuje o 0,46 % na 0,74 CAD/USD, měnový pár CAD/EUR pak ztrácí 0,3 % na 0,67 CAD/EUR.

11:37

UniCredit údajně jedná o prodeji Pioneer Investments se čtyřmi zájemci

Největší italská banka dnes oznámila, že obdržela několik nabídek na koupi Pioneer Investments a s potencionálními zájemci v současné chvíli probíhají jednání. Lhůta pro podání návrhu na převzetí správce aktiv končí tento týden, přičemž hodnota Pioneer Investments by se podle odhadů měla pohybovat okolo 3 mld. EUR. Podle Unicredit nicméně není jisté, zda jednání skutečně k dohodě s některým ze zájemců, kteří by dle informací italského tisku měli být celkem čtyři, povede.

10:42

PostNL odmítla nabídku na převzetí ze strany Bpost

Poštovní společnost PostNL odmítla návrh na převzetí ze strany konkurenční belgické firmy Bpost. Hodnota vylepšené nabídky dosáhla výše 2,5 mld. EUR, podle vyjádření PostNL je však tato suma příliš nízká. Pokud by se obchod uskutečnil, dostal by se nizozemský podnik pod kontrolu belgické vlády, která je majoritní vlastníkem Bpost. Akcie PostNL aktuálně odepisují 5,2 % na 4,5 EUR.

10:00

Evropa míří k nejvyššímu týdennímu růstu od července

Ačkoliv evropské akciové trhy v úvodu dnešní obchodní seance vykazují pouze kosmetické změny, celkově si akciové indexy starého kontinentu vedou tento týden velmi dobře a mají tak nakročeno k nevyššímu týdennímu růstu od letošního července. Německý DAX aktuálně připisuje necelých 0,2 % na 10 648 bodů, širší EURO STOXX 50 se pak nachází na zelené nule na 3 046 bodech.

Komentář

Ranní komentář k 11. 11. 2016

Zámořské akciové trhy včera pokračovaly v růstu v reakci na vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Optimismus převládl mezi investory zejména díky plánu příštího prezidenta USA podpořit ekonomiku prostřednictvím zvýšení vládních výdajů. Republikán rovněž bude usilovat o...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.