Zpravodajství

12:26

Těžařský sektor podpořen růstem cen komodit

Růst cen průmyslových kovů, které jsou podpořeny plánem příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa na výrazné zvýšení výdajů na modernizaci infrastruktury, dnes příznivě působí na akcie těžařských společností. Akcie britské firmy Rio Tinto tak aktuálně připisuje 3,2 % na 3 167 GBp, australská BHP Billiton vzrostla o 8,24 % na 24,42 AUD.

11:12

Akcie společnosti Engie pod tlakem

Francouzská společnost Engie, dříve známá pod názvem GDF Suez, dnes oznámila, že celoroční čistý zisk pravděpodobně dosáhne spodní úrovně predikovaného rozpětí 2,4-2,7 mld. EUR. Za horším očekáváním stojí pokles cen některých komodit. Zisk na úrovni EBITDA se v prvních devíti měsících letošního roku meziročně snížil o 5,4 % na 7,7 mld. USD. Titul aktuálně ztrácí 5,25 % na 12,1 EUR.

10:10

Evropské akciové trhy rostou čtvrtý den v řadě

Navzdory překvapivému výsledku amerických prezidentských voleb, díky němuž na burzách zpočátku včerejší obchodní seance převládla panika, uzavřely burzovní indexy v zelených číslech. Optimismus podpořený příznivými korporátními výsledky hospodaření mezi investory převládl i v úvodu dneška a evropské akciové trhy tak míří k nejvyššímu čtyřdennímu růstu za poslední čtyři měsíce. Německý DAX aktuálně připisuje 1,56 % na 10 753 bodů, EURO STOXX 50 pak přidává 1,16 % na 3 092 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 10. 11. 2016

Prvotní nervozita, která se během včerejšího dne rozšířila na burzovních parketech v reakci na překvapivý výsledek amerických prezidentských voleb, v průběhu dne opadla. K uklidnění situace přispěl i nově zvolený prezident USA, jehož první povolební proslov byl ve srovnání s j...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.