Zpravodajství

16:40

Zámořské akcie mírně rostou

Dnes reportovaná americká makrodata podpořila spekulace ohledně dostatečné síly americké ekonomika pro navýšení úrokových sazeb, investoři se však mají stále na pozoru před úterními prezidentskými volbami. Ačkoliv se tak aktuálně zámořské akciové indexy pohybují v zelených číslech, jejich růst je pouze kosmetický. S&P 500 v současné chvíli připisuje 0,26 % na 2 093 bodů, technologický Nasdaq 100 pak přidává 0,13 % na 4 684 bodů.

15:54

Výsledky PG&E Corporation za očekáváním

Americká energetická společnost Pacific Gas & Electric Corporation je další z řady firem, které již publikovaly své kvartální výsledky hospodaření. Firma ve třetím čtvrtletí dosáhla zisku na akcii ve výši 94c a nedosáhla tak na očekávaných 1,1 USD na akcii. Za odhady nastavenými na 4,94 mld. USD skončily i výnosy, které činily 4,81 mld. USD. Přes horší výsledky ve 3Q firma potvrdila celoroční výhledy.

15:05

GBp podpořena včerejším rozhodnutím britského soudu i centrální banky

Včerejší verdikt britského Vrchního soudu v Londýně o nutnosti schválení zahájení procesu vystoupení Velké Británie z Evropské unie parlamentem, které snížilo obavy z tzv. tvrdého brexitu, a rozhodnutí britské centrální banky ponechat úrokové sazby beze změny podporuje britskou libru i dnes. Ta aktuálně posiluje vůči USD o 0,43 % na 1,26 GBp/USD. Měnový pár GBp/EUR pak roste o 0,52 % na 1,12 GBp/EUR.

14:42

Akcie GoPro v před-obchodní fázi silně klesají

Akcie zámořského výrobce akčních kamer GoPro nepříznivě reagují na včerejší report kvartálních výsledků hospodaření, které zaostaly výrazně za očekáváním. Firma ve třetím čtvrtletí utržila 240,6 mil. USD, čistá ztráta na akcii pak činila 60c. Konsensuální odhady přitom byly nastaveny na výnosy ve výši 313 mil. USD a ztrátu na akcii 36c. Investory příjemně nepřekvapily ani predikce na klíčové čtvrté čtvrtletí, které rovněž nedosáhly na tržní očekávání. Špatná čísla jsou způsobena klesající poptávkou po kamerách GoPro. Titul v před-obchodní fázi ztrácí bezmála 16 % na 10 USD.

13:54

Makrodata ukázala solidní růst zámořské zaměstnanosti

Počet pracovních míst mimo zemědělství v USA vzrostl v říjnu o 161 tisíc. Ačkoliv analytické odhady hovořily o růstu o 175 tisíc pozic, revidovaná data ze srpna a září naopak příjemně překvapila, když ukázala, že v obou měsících bylo vytvořeno o 44 tisíc pracovních míst více, než uváděla původně reportovaná čísla. Míra nezaměstnanosti se pak snížila na 4,9 %, což je plně v souladu s tržním očekáváním.

13:29

Výnosy Dentsply Sirona mírně zklamaly, zisk odhady lehce překonal

Americký výrobce stomatologických potřeb Dentsply Sirona utržil ve třetím čtvrtletí 954 mil. USD, díky čemuž mírně zaostal za predikcemi nastavenými na 973 mil. USD. Zisk na akcii naopak konsensuální odhady mírně překonal, když dosáhl výše 66c. Hrubá marže pak činila 54 % oproti predikovaným 56 %. Firma rovněž navýšila celoroční výhled EPS z rozmezí 2,7-2,8 USD na 2,75-2,8 USD.

12:51

Čtvrtletní zisk společnosti Duke Energy Corporation vzrostl o 26 %

Zámořská energetická společnost Duke Energy Corporation reportovala před otevřením amerických burz hospodářské výsledky za třetí kvartál. Čtvrtletní zisk v něm vzrostl o 26,2 % na 1,68 USD na akcii, čímž překonal predikce nastavené na 1,57 USD. Výnosy společnosti v tomto období činily 6,82 mld. USD a zůstaly tak naopak mírně za konsensuálními odhady. Firma rovněž oznámila, že celoroční výše EPS by měla dosáhnout horní hranice očekávaného rozpětí 4,5-4,7 USD.

10:32

Čtvrtletní tržby L´Oréal překonaly očekávání

Akcie francouzského výrobce kosmetiky dnes rostou nejvýrazněji za posledních 7 měsíců. Reagují tak na report kvartálních hospodářských výsledků, které předčily konsensuální odhady. Výnosy společnosti ve třetím čtvrtletí vzrostly meziročně o 5,6 %, čímž překonaly predikovaný 4,5% růst. L´Oréal rovněž oznámil, že celkové tržby za druhé pololetí by měly překonat loňské úrovně. Za příznivým vývojem stojí zejména rostoucí poptávka po prémiových značkách společnosti na zámořských trzích. Titul aktuálně připisuje 4 % na 167,8 EUR.

10:15

Evropské akciové indexy v červených číslech

Evropské akciové trhy v úvodu dneška natahují počet obchodních seancí bez výraznějších zisků na 11 v řadě. V růstu akciových indexů brání zejména panující nejistota ohledně výsledku amerických prezidentských voleb a dnešní korporátní výsledky hospodáření, které nebyly zejména v rámci finančního segmentu příliš přesvědčivé. Německý DAX tak aktuálně ztrácí 0,84 % na 10 238 bodů, širší EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,6 % na 2 955 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 4. 11. 2016

Zámořské akciové indexy za sebou mají sedmý den v řadě, který zakončily v červených číslech. S&P 500 uzavřel včerejší obchodní seanci 0,44% poklesem na 2 088 bodů a dostal se tak na čtyřměsíční minima. Technologický Nasdaq 100 pak odepsal mírně přes 1 % na 4 679 bodů....

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.