Zpravodajství

12:14

Allergan odkoupí vlastní akcie za 15 mld. USD

Farmaceutická společnost sídlící v Irsku dnes informovala o navýšení objemu programu zpětného odkupu akcií o 10 mld. USD na celkových 15 mld. USD. Firma rovněž oznámila výplatu čtvrtletní dividendy, která bude činit 70c na akcii. Investoři se také dočkali uveřejnění čtvrtletních hospodářských výsledků, které však příliš nepřesvědčily. Zisk na akcii dosáhl výše 3,32 USD, díky čemuž zaostal za predikcemi nastavenými na 3,56 USD. Očekávané celoroční EPS pak bylo sníženo na rozpětí 13,3-13,5 USD z předchozího rozmezí 13,75-14,2 USD. Na horších číslech má významný podíl pokles poptávky po léku na vrásky Botox. Titul v před-obchodní fázi připisuje 1,13 % na 211 USD.

11:03

NZD podpořen dobrými makrodaty, posiluje i švýcarský frank a japonský jen

Na nervozitě způsobené nejistotou ohledně výsledku amerických prezidentských voleb, která nepříznivě působí na akciové trhy, naopak profitují bezpečná aktiva. Japonský jen a švýcarský frank tak posilují na všech významných měnových párech již druhý den v řadě. JPY vůči USD v současné chvíli přidává 0,7 % na 102,23 USD/JPY, měnový pár CHF/USD pak roste o 0,4 % na 1,046 CHF/USD. Daří se rovněž novozélandskému dolaru, který podpořila dobrá makrodata. Míra nezaměstnanosti na Novém Zélandu nečekaně spadla na nejnižší úroveň od roku 2008, díky čemuž se rozplynuly obavy ohledně potřeby dalšího uvolnění měnové politiky tamní centrální banky. NZD tak proti USD aktuálně přidává 1,3 % na 0,719 NZD/USD.

10:47

Akcie A. P. Moller-Maersk pod tlakem

Dánská lodní přepravní a energetická společnost A. P. Moller-Maersk dnes reportovala 43% meziroční propad kvartálního čistého zisku. Ten v uplynulém třetím čtvrtletí klesl na 429 mil. USD ve srovnání se 755 mil. USD ve stejném období v roce 2015. Konsensuální odhady byly nastaveny na 501 mil. USD. Celoroční zisk by se pak měl snížit na méně než 1 mld. USD, což je výrazně za loňskou úrovní 3,1 mld. USD. Za nepříznivými hospodářskými čísly stojí zejména příliš vysoké kapacity lodních přepravců, které vyvíjí tlak na ceny. Akcie největší dánské firmy aktuálně ztrácí téměř 10 % na 8 765 DKK.

10:10

Evropa navázala na zámořské poklesy akcií

Evropské akciové trhy dnes navázaly na včerejší poklesy zámořských akciových indexů, které nepříznivě reagovaly na obavy investorů ohledně výsledku amerických prezidentských voleb. Ačkoliv trhy očekávají vítězství demokratické kandidátky Hillary Clintonové, předvolební průzkum Washington Post ukázal na mírné vedení republikána Donalda Trumpa. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,9 % na 10 434 bodů, širší EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,92 % na 2 995 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 2. 11. 2016

Hlavním hybatelem kurzů zámořských akciových indexů se během včerejší obchodní seance stala nervozita ohledně blížících se amerických prezidentských voleb. Předvolební průzkum deníku Washington Post překvapivě ukázal na mírnou převahu republikánského kandidáta Donalda Trumpa, který se dle něj těš...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.