Zpravodajství

16:40

Akcie firmy Coach příznivě reagují na report výsledků hospodaření

Akcie výrobce luxusních doplňků Coach příznivě reagují na dnešní report hospodářských výsledků za první fiskální čtvrtletí. Společnost v tomto období utržila 1,04 mld. USD, což je téměř v souladu s tržními odhady. Investory nepřekvapil ani zisk na akcii, který dosáhl výše 45c. Hrubé marže pak činily 68,9 % oproti predikovaným 68 %. Firma rovněž oznámila, že očekává mírný růst celoročních tržeb, ačkoliv nepříznivé podmínky na trhu přetrvávají. Titul aktuálně připisuje bezmála  4 % na 37,2 USD.

15:58

Zámořské akciové indexy v červeném

Zámořské akciové trhy zaznamenaly v říjnu nejhorší měsíční výkonnost od letošního ledna a pravou nohou nevykročily ani do měsíce nového. Dnešní poklesy tří nejvýznamnějších amerických akciových indexů jsou nicméně pouze mírné. Nejvýznamnější z nich, S&P 500, aktuálně ztrácí 0,24 % na 2 120 bodů, technologický Nasdaq 100 odepisuje 0,3 % na 4 786 bodů a DJIA klesá o 0,2 % na 18 109 bodů.

15:05

Samsung Electronics investuje více než 1 mld. USD do výroby čipů v USA

Jihokorejská společnost Samsung Electronics dnes oznámila, že plánuje do poloviny příštího roku investovat více než 1 mld. USD do rozšíření svých závodů v americkém Texasu a navýšit tak tamní produkci čipů do mobilních telefonů a dalších elektronických zařízení. Firma, které je druhým největším světovým producentem čipů, tímto krokem reaguje na rostoucí poptávku.

13:43

Thomson Reuters Corporation propustí 2 000 zaměstnanců

Zámořská mediální společnost Thomson Reuters Corporation oznámila, že propustí 2 000 svých zaměstnanců po celém světě. Plánované personální škrty se tak dotknou zhruba 4 % z celkového počtu pracovníků. Firma rovněž publikovala své výsledky hospodaření za třetí kvartál. Zisk v tomto období vzrostl meziročně o 20 % na 54c na akcii oproti predikovaným 47c. Výnosy pak dosáhly výše 2,75 mld. USD, což plně odpovídá konsensuálním odhadům.

12:46

Akcie společnosti Pfizer v před-obchodní fázi klesají

Zámořský farmaceutický gigant Pfizer dosáhl ve třetím čtvrtletí zisku na akcii ve výši 61c, díky čemuž zaostal mírně za konsensuálními odhady, které predikovaly 62c. Jedná se tak o první kvartál od roku 2013, kdy zisk společnosti nedosáhl na tržní očekávání. Za lehce horšími čísly stojí zejména prodeje některých klíčových léčiv, které zklamaly. Titul před otevřením amerických burz ztrácí více než 3 % na 30,6 USD.

11:36

Čtvrtletní zisk Standard Chartered zaostal za odhady

Ranní report kvartálních výsledků hospodaření britské společnosti Standard Chartered investory zklamal. Firma ve třetím čtvrtletí dosáhla zisku před zdaněním ve výši 458 mil. USD, čímž výrazně vylepšila výsledek ze stejného období v loňském roce, kdy realizovala ztrátu 139 mil. USD. Tržní odhady nicméně byly nastaveny na sumu 520 mil. USD. Titul aktuálně ztrácí 5,5 % na 673 GBp.

10:36

Weir Group snížila celoroční výhled zisku

Britská společnost Weir Group oznámila, že očekává celoroční zisk mírně pod aktuálně platnými konsensuálními odhady. Ačkoliv firma zaznamenala ve třetím čtvrtletí mírné oživení na severoamerickém trhu, podmínky na Středním východě zůstávají stále komplikované, díky čemuž by divize Oil & Gas měla v souhrnu za celý rok vykázat lehkou ztrátu. Titul v reakci na tyto zprávy v současné chvíli ztrácí 4 % na 1 631 GBp.

10:12

Evropské akcie téměř beze změn

Evropské akciové trhy vstoupily do prvního obchodního dne nového měsíce pozvolným růstem podpořeny nad očekávání dobrými čínskými makrodaty z průmyslu, na něž příznivě reagovaly zejména průmyslové kovy. Zisky z prvních minut obchodování však všechny sledované akciové indexy starého kontinentu později zkorigovaly a aktuálně se tak pouze pohybují okolo včerejších úrovní. Zatímco německý DAX v současné chvíli ztrácí 0,1 % na 10 666 bodů, EURO STOXX 50 připisuje 0,06 % na 3 057 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 1. 11. 2016

Evropské akciové trhy uzavřely poslední den měsíce října v červených číslech. Německý index DAX ztratil bezmála 0,3 % na 10 665 bodů. Geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 si pak vedl o něco hůře, když zakončil včerejší obchodní seanci 0,78% poklesem na 3 055 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.