Zpravodajství

12:36

Evropské akciové indexy v červeném

Na evropských akciových trzích během dnešního obchodování převládla pesimistická nálada, díky čemuž se všechny sledované akciové indexy nacházejí v červených číslech. Německý DAX aktuálně ztrácí 1 % na 10 648 bodů, širší EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,7 % na 3 064 bodů. Za nepříznivým vývojem na burzovních parketech starého kontinentu stojí zejména nepřesvědčivé korporátní výsledky hospodaření.

10:18

Akcie automobilky Renault pozvolně rostou

Čtvrtletní výnosy francouzské automobilky Renault dosáhly výše 10,55 mld. EUR, což je mírně nad predikovaných 10,41 mld. EUR. Náklady na výzkum a vývoj by měly lehce překonat očekávání. Negativně pak působí rovněž měnové vlivy. Společnost však potvrdila celoroční výhled, v němž počítá s růstem tržeb díky oživení evropského trhu. Titul aktuálně připisuje bezmála 1,5 % na 77,9 EUR.

10:02

Nintendo snížilo odhady tržeb i provozního zisku za fiskální rok

Nintendo snížilo celoroční výhledy jak na úrovni tržeb, tak na úrovni provozního zisku. Výnosy japonské společnosti za současný fiskální rok by měly nově dosáhnout výše 470 mld. JPY oproti předchozím 500 mld. JPY. Provozní zisk je pak odhadovaný na 30 mld. JPY, přičemž dřívější predikce byly nastaveny na 45 mld. JPY. Za horšími výhledy stojí klesající prodeje her pro herní zařízení 3DS a Wii U, které nedokázala vyvážit ani popularita hry Pokemon GO.

Komentář

Ranní komentář k 26. 10. 2016

Včerejší obchodní seance do vývoje na evropských burzách výrazněji nepromluvila. Přes počáteční pozvolný růst akciové indexy uzavřely téměř beze změny. Německý DAX zakončil na červené nule na 10 757 bodech, širší EURO STOXX 50 pak ztratil kosmetických 0,21 % na 3 087 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.