Zpravodajství

16:26

Zámořské akciové indexy nadále poblíž dvoutýdenních maxim

Zámořské akciové indexy, v důsledku reportovaných kvartálních výsledků hospodaření amerických společností, které v investorech vyvolaly smíšené pocity, pouze přešlapují poblíž dvoutýdenních maxim. S&P 500 i technologický Nasdaq 100 se tak aktuálně nachází na červené nule na 2 149 bodech, respektive na 4 905 bodech.

14:08

Catepillar snížil celoroční výhled

Zámořská společnost Catepillar, která je největším výrobcem stavební a těžební techniky na světě, ve třetím čtvrtletí letošního roku utržila 9,16 mld. USD, díky čemuž nedosáhla na analytické odhady nastavené na 9,88 mld. USD. Zisk na akcii, který činil 85c, naopak tržní očekávání ve výši 76c překonal. Firma nicméně snížila svůj celoroční výhled na úrovni výnosů. Důvodem tohoto kroku jsou obtížné podmínky, které aktuálně na trhu panují. Titul v před-obchodní fázi reaguje 2,3% poklesem na 84 USD.

12:54

Hospodářské výsledky Eli Lilly & Company nedosáhly na tržní odhady

Zámořská farmaceutická společnost Eli Lilly & Company svými kvartálními hospodářskými čísly investory zklamala. Firma ve třetím čtvrtletí utržila 5,19 mld. USD, přičemž konsensuální odhady hovořily o tržbách ve výši 5,19 mld. USD. Zisk na akcii pak činil 88c oproti predikovaným 96c. Za horšími výsledky stojí zejména pokles prodejů některých klíčových léků. Titul v před-obchodní fázi ztrácí bezmála 3 % na 75,3 USD.

11:39

Evropské akcie míří pozvolně vzhůru

Optimismus investorů ohledně korporátních výsledků hospodaření dnes pomáhá evropským akciovým indexům v pozvolném růstu. Německý DAX v současné chvíli připisuje bezmála 0,4 % na 10 799 bodů, širší EURO STOXX 50 pak přidává 0,3 % na 3 102 bodů. V rámci jednotlivých sektorů se nejvíce daří segmentu telekomunikací, který je podpořen zejména dobrými hospodářskými čísly společnosti Orange. Ta reportovala růst kvartálního zisku a očekává silné čtvrté čtvrtletí. Titul tak aktuálně přidává více než 5 % na 14,81 EUR.

10:22

Čtvrtletní zisk společnosti Novartis klesl posedmé v řadě

Farmaceutická společnost Novartis utržila ve třetím čtvrtletí 12,1 mld. USD, díky čemuž mírně zaostala za tržními odhady nastavenými na 12,2 mld. USD. Zisk na akcii pak meziročně poklesl o 3 % na 1,23 USD. Jedná se tak již o sedmý kvartál v řadě, kdy se čistý zisk druhého největšího evropského výrobce léčiv podle výše tržeb snížil. Za negativním vývojem stál zejména pokles prodeje léku Gleevec, který bývá nahrazován generickými léky. Titul aktuálně ztrácí 1,5 % na 73,5 CHF.

10:06

Twitter plánuje personální škrty

Zámořská společnost Twitter bude pokračovat v propouštění svých zaměstnanců. Tentokrát se plánované personální škrty dotknou okolo 300 pracovníků, což představuje zhruba 8 % celkové pracovní síly. S propouštěním firma začne již tento týden.

Komentář

Ranní komentář k 25. 10. 2016

Evropské akciové trhy vstoupily do nového obchodního dne pozvolným růstem. Německý index DAX připsal necelých 0,5 % na 10 761 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak tuto hranici mírně překonal, když zakončil včerejší seanci 0,53% růstem na 3 093 bodech.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.