Zpravodajství

16:48

Bombardier propustí 10 % zaměstnanců

Kanadský výrobce letadel a vlaků Bombardier propustí do konce roku 2018 7 500 zaměstnanců, což představuje zhruba 10 % celkové pracovní síly. Propouštění se nejvíce dotkne divize Bombardier Transportation zaměřené na výrobu kolejových vozidel, v rámci níž bude propuštěno okolo 5 000 pracovníků. Restrukturalizační náklady dosáhnou výše 225-275 mil. USD. Personální škrty by nicméně měly od roku 2018 přinést roční úsporu 300 mil. USD.

15:52

Microsoft tahounem IT sektoru

Akcie zámořské společnosti Microsoft Corporation dnes příznivě reagují na včerejší report kvartálních výsledků hospodaření, které investory příjemně překvapily, a dnes tak táhnou nahoru celý segment informačních technologií. Americký softwarový gigant utržil v prvním fiskálním čtvrtletí 22,3 mld. USD oproti predikovaným 21,7 mld. USD. Provozní zisk, jehož očekávaná výše byla nastavena na 6,8 mld. USD, pak činil 7,1 mld. USD. Ve výsledcích se příznivě odrazily zejména výrazně rostoucí výnosy z oblasti cloudových služeb. Titul aktuálně připisuje 4,5 % na 59,8 USD.

15:39

Zámořské akciové trhy mírně klesají

Úvod dnešní obchodní seance se na zámořských burzovních parketech nese v duchu mírných poklesů. Nejvýznamnější americký akciový index, S&P 500, aktuálně ztrácí 0,51 % na 2 130 bodů, technologický Nasdaq 100 pak odepisuje 0,2 % na 4 824 bodů. Trhy táhne dolů zejména energetický a průmyslový sektor. Daří se naopak segmentu informačních technologií a spotřebního zboží.

14:39

Akcie McDonald´s Corporation v před-obchodní fázi rostou

Hospodářské výsledky zámořského řetězce rychlého občerstvení za třetí čtvrtletí předčily konsensuální odhady. Výnosy společnosti dosáhly výše 6,42 mld. USD oproti predikovaným 6,28 mld. USD. Tržby restaurací, které existují alespoň jeden rok, vzrostly v tomto období o 3,5 %, díky čemuž překonaly tržní očekávání nastavené na 1,5% růst. Zisk na akcii pak činil 1,5 USD. Firmě se dařilo zejména na trzích ve Velké Británii a Kanadě, pomohlo rovněž rozšíření celodenní nabídky snídaňového menu ve Spojených státech. Titul v před-obchodní fázi aktuálně připisuje 3,8 % na 114,73 USD.

13:56

Eurodolar nejníže od března letošního roku

Včerejší zasedání Evropské centrální banky změny v aktuálním nastavení měnové politiky nepřineslo. Guvernér ECB Mario Draghi rovněž vyvrátil spekulace o připravovaném utlumení programu nákupu dluhopisů. Ten by naopak mohl být na prosincovém zasedání, kdy budou k dispozici nové projekce inflace a HDP, prodloužen za nynější horizont března roku 2017. Tyto informace nepříznivě působí na společnou evropskou měnu, která po včerejším propadu pokračuje v poklesu i dnes. Eurodolar aktuálně ztrácí 0,5 % na 1,089 EUR/USD, což představuje nejnižší úroveň od letošního března.

13:27

Čtvrtletní zisk společnosti Honeywell International poprvé od roku 2011 klesl

Čistý zisk zámořské společnosti Honeywell International dosáhl ve třetím čtvrtletí letošního roku výše 1,6 USD na akcii a poprvé od roku 2011 tak poklesl. Výnosy firmy naopak vzrostly o 2 % na 9,8 mld. USD. Obě hodnoty nicméně jsou plně v souladu s predikcemi a nejedná se tak o překvapení. Za poklesem zisku stojí zejména oslabení poptávky po dílech pro letectví a průmyslových produktech.

9:56

Reynolds American cílem převzetí

British American Tabacco nabízí za zbylých 58 % akcií Reynolds American, které doposud nevlastní, 47 mld. USD. Jde o 20% prémii oproti ceně, za kterou se tyto akcie ještě včera obchodovaly. Po akvizici vznikne největší veřejně obchodovatelná společnost v tomto oboru. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.