Zpravodajství

12:17

Akcie společnosti Tele2 rostou

Akcie švédského telefonního operátora Tele2 příznivě reagují na ranní report kvartálních hospodářských výsledků, které překonaly konsensuální odhady. Společnost ve třetím čtvrtletí letošního roku utržila 6,96 mld. SEK oproti predikovaným 6,87 mld. SEK. Zisk na úrovni EBITDA pak dosáhl výše 1,56 mld. SEK, přičemž tržní odhady byly nastaveny na 1,3 mld. SEK. Celoroční výhledy zůstaly nezměněny. Silný kvartál firma zaznamenala zejména na trzích ve Švédsku, Kazachstánu a v Pobaltí. Titul v reakci na tyto informace roste o více než 4 % na 79,8 SEK.

11:36

Čtvrtletní výnosy Pernod Ricard překonaly očekávání

Tržby francouzské společnosti Pernod Ricard, která je druhým největším výrobcem alkoholických nápojů na světě, vzrostly v prvním čtvrtletí fiskálního roku o 4 %. Překonaly tak analytické odhady, které predikovaly pouze 2,7% růst. Firmě se dařilo zejména na americkém a evropském trhu, což převážilo nad poklesem poptávky v Číně. Titul aktuálně připisuje 2,1 % na 110,75 USD.

11:08

Evropské akciové indexy před zasedáním ECB přešlapují na místě

Evropské akciové trhy se díky vyčkávání investorů před dnešním zasedáním Evropské centrální banky a smíšeným korporátním výsledkům hospodaření pouze pohybují okolo svých dvoutýdenních maxim. Německý index DAX aktuálně připisuje kosmetických 0,2 % na 10 669 bodů, EURO STOXX 50 pak přidává 0,17 % na 3 061 bodů. V rámci jednotlivých sektorů mírně nadprůměrnou výkonnost vykazují finanční, telekomunikační a energetické tituly. Nedaří se naopak segmentu spotřebního zboží.

10:09

Růst tržeb Nestle nedosáhl na tržní odhady

Švýcarská společnost Nestle snížila odhad růstu tržeb pro letošní rok. Ty by se nově měly zvýšit o 3,5 %, přičemž dřívější predikce byly nastaveny na výkon z loňska, tedy 4,2% růst. V prvních devíti měsících roku se výnosy firmy navýšily o 3,3 %. Podle konsensuálních odhadů přitom měly vzrůst o 3,6 %. Nepříznivě se projevuje především tlak na pokles cen v Evropě i USA. Firma rovněž čelí zpomalení růstu na rozvíjejících se trzích. Titul v reakci na tyto informace aktuálně ztrácí 1,1 % na 73,8 CHF.

9:49

Společnost Gea Group vydala profit warning

Německá společnost Gea Group přehodnotila své odhady celoročního vývoje tržeb. Dříve byl očekáván jejich mírný růst, nově by naopak měly lehce poklesnout. Zisk na úrovni EBITDA by tak měl dosáhnout výše 570 mil. EUR oproti předchozím predikcím v rozpětí 645-715 mil. EUR. Na horších výhledech se podepsala zejména malá investiční aktivita zákazníků a odložení několika velkých projektů. Titul aktuálně ztrácí 18,5 % na 38,7 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 20. 10. 2016

V pořadí již třetí a zároveň i poslední předvolební debata zámořských prezidentských kandidátů podle prvních odhadů dopadla úspěšněji pro demokratku Hillary Clintonovou. Ta podle průzkumu zámořské televizní stanice CNN oslovila 52 % voličů, republikánský kandidát pak na svou stranu získ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.