Zpravodajství

12:30

Růst tržeb Reckitt Benckiser Group nedosáhl na odhady

Akcie britské společnosti Reckitt Benckiser Group dnes nepříznivě reagují na ranní report kvartálních výsledků hospodaření, které investory zklamaly. Tržby výrobce spotřebního zboží se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšily o 2 %, přičemž konsensuální odhady hovořily o 2,8% růstu. Firma rovněž oznámila, že celoroční výnosy by měly vzrůst o 4 %, což představuje dolní úroveň predikovaného rozpětí. Za horšími výsledky stojí zejména bojkot produktů firmy v Jižní Koreji, kde byl do prodeje uveden zdraví škodlivý dezinfekční prostředek pro zvlhčovače vzduchu, který v zemi zabil desítky lidí. Titul aktuálně ztrácí 2,6 % na 7 134 GBp.

11:27

Starbucks chystá expanzi v Číně

Zámořská společnost Starbucks do roku 2021 zdvojnásobí počet svých poboček v Číně. Kavárenský řetězec tak zvýší své sázky na tamní trh, který by podle CEO Schultze mohl být v budoucnu pro firmu významnější než americký. Celkem tak Starbucks, jehož výše tržeb z asijsko-pacifického regionu se v současné chvíli na celkových výnosech podílí zhruba 13 %, plánuje v druhé největší ekonomice světa provozovat 5 000 kaváren.

10:49

Akcie společnosti Accor rostou

Tržby největšího evropského provozovatele hotelů, kterým je společnost Accor SA, se ve třetím čtvrtletí zvýšily o 1,8 % oproti predikovanému 0,7% růstu. Accor tak ve 3Q utržil 1,54 mld. EUR. Firmě se dařilo na všech klíčových trzích. Výjimkou je pouze Francie a Belgie, kde poptávka naopak poklesla. Přestože došlo ke snížení očekávaného celoročního zisku, titul aktuálně připisuje bezmála 4 % na 34,28 EUR.

10:23

Čtvrtletní tržby Carrefour nad odhady

Největší francouzský maloobchodní řetězec Carrefour reportoval kvartální hospodářská čísla, která překonala odhady analytiků. Tržby společnosti ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostly o 3,2 % na 21,8 mld., díky čemuž předčily predikce nastavené na 21,7 mld. EUR. Firmě se dařilo zejména na domácím trhu, kde se výnosy zvýšily o 1,2 % oproti predikovanému 0,5% růstu. Titul aktuálně připisuje 1,4 % na 23,8 EUR.

10:04

Na evropských trzích panuje klid

Úvod dnešní obchodní seance se nese v poklidném duchu a všechny sledované akciové indexy tak vykazují pouze kosmetické pohyby. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,25 % na 10 602 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,17 % na 3 041 bodů. V rámci jednotlivých sektorů se v současné chvíli nedaří především realitám, telekomunikacím a utilitám. Vyšší ztráty naopak brzdí zejména mírně rostoucí segment informačních technologií.

Komentář

Ranní komentář k 19. 10. 2016

Včerejší obchodní den se na burzovních parketech nesl v optimistickém duchu. Německý index DAX připsal 1,22 % na 10 631 bodů, širší EURO STOXX 50 pak přidal 1,27 % na 3 046 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.