Zpravodajství

16:37

Kvartální zisk McDonald´s ovlivní jednorázový náklad ve výši 130 mil. USD

Zámořský řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald´s včera oznámil, že do výsledků hospodaření za třetí čtvrtletí bude zaúčtován jednorázový náklad ve výši 130 mil. USD. Čistý zisk se díky tomu sníží o 12c na akcii.  Jde o důsledek rozprodeje restaurací franšízantům.  McDonald´s tímto krokem snižuje své riziko a v konečném důsledku i náklady. Podle společnosti se obdobné náklady objeví i v budoucnu, přičemž její představitelé se k tomuto tématu konkrétněji vyjádří 21. října, kdy je na programu report hospodářských výsledků. Titul aktuálně ztrácí 0,7 % na 114,7 USD.

15:54

Zámořské akciové trhy míří vzhůru

Úvod dnešního obchodování se na amerických burzovních parketech nese v optimistickém duchu. Zámořské akciové indexy podporují zejména příznivé korporátní výsledky hospodaření, které dnes reportovaly významné banky JPMorgan Chase a Citigroup. S&P 500 tak aktuálně roste o 0,7 % na 2 147 bodů, technologický Nasdaq 100 pak přidává 0,8 % na 4 842 bodů.

15:24

Akcie německých energetických společností sílí

Největší německé energetické společnosti začnou posílat prostředky do státního fondu na skladování jaderného odpadu na začátku příštího roku. Celkově se bude jednat o 23,6 mld. EUR. Firmy budou moci stanovené částky uhradit jednorázově, či ve splátkách po zaplacení prvotní platby ve výši 20 %. Nová legislativa odstraní nejistotu ohledně výše nákladů na likvidaci jaderného odpadu, která v posledních letech vrhala stín na německé energetické tituly. Akcie RWE aktuálně připisují 5,45 % na 14,1 EUR, E.ON připisuje bezmála 4 % na 6,86 EUR.

14:27

Banky Citigroup a Wells Fargo reportovaly kvartální výsledky

Zámořské banky Citigroup a Wells Fargo publikovaly své výsledky hospodaření za třetí kvartál. Citigroup v tomto období dosáhla výnosů ve výši 17,8 mld. USD oproti odhadovaným 17,3 mld. USD. Zisk na akcii pak činil 1,24 USD, díky čemuž došlo rovněž k překonání konsensuálních odhadů nastavených na 1,15 USD. Obdobně jako v případě společnosti JPMorgan Chase se dařilo zejména divizi obchodování s dluhopisy a akciemi. Nezklamala ani hospodářská čísla konkurenční banky Wells Fargo, která ve třetím kvartále utržila 22,3 mld. USD a dosáhla zisku na akcii 1,03 USD, čímž velmi mírně překonala tržní očekávání. Lepší hodnoty vykázal i ukazatel kapitálové přiměřenosti CET 1, který činil 10,7 % ve srovnání s predikovanými 10,6 %. Akcie Citigroup před otevřením amerických burz přidávají bezmála 2 % na 49,4 USD, Wells Fargo pak reaguje růstem o 0,1 % na 44,8 USD.

14:01

Evropské akcie zpět v zelených číslech

Evropské akciové trhy přerušily třídenní šňůru poklesů a během dnešní seance předchozí ztráty korigují. Příznivě reagují na čínská makrodata, která, na rozdíl od těch včerejších, investory příjemně překvapila a zmírnila tak obavy ohledně kondice druhé největší světové ekonomika i globálního hospodářského růstu. Německý DAX tak aktuálně připisuje 1,6 % na 10 577 bodů, širší EURO STOXX 50 pak přidává 1,85 % na 3 029 bodů.

13:34

Čtvrtletní hospodářské výsledky JPMorgan Chase překonaly očekávání

Zisk největší zámořské banky podle výše spravovaných aktiv JPMorgan Chase za třetí čtvrtletí letošního roku poklesl meziročně o 7,6 % na 6,29 mld. USD. V přepočtu na akcii tato hodnota činila 1,58 USD. Výnosy společnosti ve stejném období dosáhly výše 25,5 mld. USD, čímž překonaly analytické odhady nastavené na 24,2 mld. USD. Lepší než očekávanou výkonnost vykázala divize obchodování s akciemi i s dluhopisy. Titul v před-obchodní fázi připisuje 1,64 % na 68,85 USD. JPMorgan Chase je první z významných amerických investičních bank, která reportovala své kvartální výsledky hospodaření. Ty dnes zveřejní rovněž banky Wells Fargo a Citigroup. Příští týden pak budou následovat společnosti Bank of America, Goldman Sachs Group a Morgan Stanley.

Komentář

Co čekat od výsledkové sezóny?

Výsledková sezóna na Wall Street je něco jako školní vysvědčení firem. S jediným rozdílem, že není jen jednou za pololetí, nýbrž každé tři měsíce. Během následujících dvou týdnů se tak dozvíme přesné informace o tom, jak se firmám dařilo hospodařit během minulého čtvrtletí a jaký mají výhled...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.