Zpravodajství

15:08

Indexy futures indikují poklesy zámořských akciových trhů

Zámořské akciové trhy by dnes měly podle indexů futures navázat na pesimistický vývoj, který byl k vidění na asijských i evropských trzích. Jejich poklesy způsobila překvapivě špatná čínská makrodata, která ukázala, že globální poptávka je stále velmi křehká.

14:22

Čtvrtletní zisk Delta Air Lines překonal očekávání

Zámořský letecký dopravce Delta Air Lines dosáhl ve třetím čtvrtletí zisku ve výši 1,26 mld. USD. V přepočtu na akcii pak tato suma činila 1,7 USD, díky čemuž došlo k překonání konsensuálních odhadů nastavených na 1,65 USD. Výnosy společnosti pak ve stejném období poklesly o 6,8 % na 10,5 mld. USD, což je však plně v souladu s tržním očekáváním. Ve čtvrtém kvartále by se podle odhadů amerických aerolinek měly tržby snížit o 3-5 %. Na dobrých hospodářských číslech za 3Q měla výrazný podíl zejména snaha Delta Air Lines zredukovat růst kapacity, díky čemuž mohla firma lépe kontrolovat ceny letenek. V umírněném navyšování množství dostupných míst pro cestující plánuje společnost pokračovat i v následujícím roce.

13:45

Societe Generale snížila investiční doporučení na akcie pojišťovny Aegon

Francouzská banka Societe Generale snížila investiční doporučení na akcie pojišťovny Aegon na „prodat“. Podle analytiků společnosti patří firma v rámci evropských pojišťoven mezi nejvíce ohrožené snahou amerického ministerstva práce reformovat prodejní praktiky produktů kombinující vlastnosti životního pojištění a investičních produktů na tamním trhu. Titul aktuálně ztrácí 6,3 % na 3,6 EUR.

12:48

Těžařský sektor pod tlakem

Obnovené obavy z vývoje globální ekonomiky, způsobené dnes reportovaným propadem čínských exportů, nepříznivě působí na evropské akciové trhy. Pod tlakem se ocitly zejména těžařské společnosti, na které by problémy největšího spotřebitele komodit na světě měly velmi výrazný negativní vliv. Akcie britské firmy Rio Tinto tak aktuálně ztrácejí 4,2 % na 2 593 GBp, BHP Billiton odepisuje 3 % na 22,75 AUD. Ztráty v důsledku překvapivě výrazného meziročního poklesu čínských vývozů realizují rovněž komoditní měny. Nejzřetelněji se tato situace projevuje v případě australského dolaru, a to vzhledem k tomu, že velká část australského exportu míří právě do Číny.

12:04

Deutsche Bank zmrazila najímání nových zaměstnanců

Největší německá banka Deutsche Bank pozastavila přijímání nových zaměstnanců. Jde o součást snahy CEO společnosti Johna Cryana zredukovat náklady, získat zpět důvěru investorů a zastavit tak propad akcií, které v letošním roce odepsaly již téměř polovinu své hodnoty. Nové opatření se bude týkat všech divizí banky. Výjimku budou tvořit pouze některé klíčové kontrolní oblasti.

11:47

Z internetového obchodu společnosti Tesco mizí produkty Unilever

Z internetového obchodu britského maloobchodního řetězce Tesco mizí široká škála produktů druhého největšího světového výrobce spotřebního zboží Unilever. Firma tak reaguje na spor obou společností ohledně zvyšování cen. Unilever se totiž tímto způsobem snaží kompenzovat propad hodnoty britské libry vůči americkému dolaru a euru, s čímž však Tesco nesouhlasí. Obě strany nicméně stojí o brzké vyřešení celé záležitosti. Akcie společnosti Tesco v reakci na tyto informace aktuálně ztrácí 2,1 % na 196,9 GBp, Unilever odepisuje 1,8 % na 40 EUR.

11:15

CFO společnosti Sports Direct International rezignoval

Akcie britského prodejce sportovního oblečení a potřeb Sports Direct Internetional nepříznivě reagují na zprávy, podle nichž CFO společnosti Matt Pearson na svou funkci rezignoval. Titul aktuálně ztrácí 1 % na 277 GBp.

11:02

JPY podpořen špatnými čínskými makrodaty

Nečekaně vysoký pokles čínských exportů, který snižuje důvěru v kondici globální ekonomiky, příznivě působí na japonský jen vnímaný jako bezpečný přístav. Ten tak dnes posiluje vůči všem významným světovým měnám. Proti americkému dolaru aktuálně JPY roste o 0,3 % na 104,09 USD/JPY. Měnový pár EUR/JPY pak v současné chvíli klesá o 0,6 % na 114,46 EUR/JPY.

10:13

Photon Energy vstoupí na pražskou burzu

Mezinárodní fotovoltaická společnost s českými kořeny Photon Energy, která sídlí v nizozemském Amsterdamu, vstoupí se svými akciemi na pražskou burzu. Emise bude obchodována na neregulovaném trhu START, kde se zařadí po bok likérky Stocks Spirits Group. Tímto krokem si firma, jejíž akcie jsou již od roku 2008 kótované na alternativním trhu NewConnect varšavské burzy, chce otevřít další zdroje k budoucímu financování. Bližší informace bychom se měli dozvědět již dnes, kdy proběhne tisková konference.

Komentář

Ranní komentář k 13. 10. 2016

Včera zveřejněný zápis ze zářijového zasedání americké centrální banky ukázal, že hlasování o monetární restrikci dopadlo poměrně těsně. Přestože pro ponechání nynějšího nastavení úrokových sazeb se vyslovilo sedm centrálních bankéřů (pro zvýšení zvedli ruku pouze tři), část z nich označila ...

Celý komentář
9:41

Evropské burzy otevírají v červeném

Úvod nového obchodního dne se na starém kontinentu nese v duchu poklesů. Evropské akciové indexy tak navazují na pesimistický vývoj, který byl dnes k vidění na asijských trzích. Ten byl způsoben překvapivě špatnými čínskými makrodaty, která mezi investory vzbudila obavy ohledně kondice tamního hospodářství i výhledu globální ekonomiky. Německý DAX tak aktuálně ztrácí 1,3 % na 10 388 bodů, širší EURO STOXX 50 pak odepisuje 1,35 % na 2 967 bodů.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.