Zpravodajství

16:44

USD podpořen rostoucí pravděpodobností americké monetární restrikce

Zvyšující se pravděpodobnost, že americká centrální banka přikročí k utažení měnové politiky na prosincovém zasedání (aktuálně se pohybuje na úrovni 70 %), dnes příznivě působí na USD. Eurodolar tak aktuálně oslabuje o 0,6 % na 1,108 EUR/USD. Obdobný vývoj amerického dolaru lze pozorovat i vůči dalším významným světovým měnám.

16:07

Apple profituje z problémů společnosti Samsung Electronics

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics ukončil výrobu telefonů Galaxy Note 7 poté, co se nepodařilo vyřešit problémy s bateriemi. Již dříve společnost prodejcům zakázala zařízení vyměňovat a prodávat a současní majitelé by měli telefony okamžitě vypnout. Tyto potíže, které v současnosti Samsung sužují, naopak příznivě působí na konkurenční Apple. Akcie zámořské firmy tak pokračují v růstu i dnes, přičemž aktuálně připisují 1,6 % na 117,9 USD.

15:33

Zámořské burzy otevírají lehkými poklesy

Americké akciové trhy vstupují do dnešní obchodní seance poklesy, jejich ztráty jsou však velmi mírné. S&P 500 aktuálně ztrácí 0,2 % na 2 158 bodů, technologický Nasdaq 100 odepisuje 0,1 % na 4 887 bodů a DJIA pak klesá o 0,3 % na 18 280 bodů. Jediným sektorem, který v rámci indexu S&P 500 roste, jsou informační technologie. Nedaří se naopak především segmentu zdravotní péče.

14:07

Alcoa odstartovala výsledkovou sezónu

Zámořský producent hliníku reportoval výsledky hospodaření za třetí kvartál letošního roku, čímž neoficiálně odstartoval výsledkovou sezónu. Společnost v tomto období utržila 5,2 mld. USD, což je méně, než predikovaných 5,3 mld. USD. Zisk na akcii pak činil 32c, a rovněž tak nepřekonal analytický konsensus, který hovořil o EPS ve výši 34c. Titul před otevřením zámořských burzovních parketů ztrácí 4,6 % na 30 USD.

13:00

Akcie společnosti Old Mutual pod tlakem

Akcie britské finanční skupiny Old Mutual se dnes dostaly pod tlak v reakci na informace, podle nichž bude jihoafrický ministr financí obviněn z podvodu. Převážná část výnosů firmy přitom plyne právě z Jihoafrické republiky. Mimo to společnost rovněž oznámila, že v důsledku nejistoty plynoucí z britského odchodu z EU očekává pokračující obtížné tržní podmínky. Titul aktuálně ztrácí bezmála 4 % 201,2 GBp.

12:01

Na evropských burzách panuje klid

Evropské akciové trhy během dnešní obchodní seance nevykazují prakticky žádné pohyby. Německý index DAX aktuálně připisuje 0,1 % na 10 631 bodů, širší EURO STOXX 50 se pak nachází na zelené nule na 3 036 bodech. V rámci jednotlivých odvětví si nejlépe vedou sektory utilit a spotřebního zboží. Nedaří se naopak zejména segmentu informačních technologií a průmyslovým titulům.

Komentář

Ranní komentář k 11. 10. 2016

Evropské akciové trhy vykročily do nového týdne pravou nohou a včerejší obchodní den tak uzavřely v zelených číslech. Německý index DAX připsal bezmála 1,3 % na 10 624 bodů. Obdobně si pak vedl i geograficky diverzifikovanější index EURO STOXX 50, který přidal 1,17 % na 3 ...

Celý komentář
9:55

Zájemci o převzetí společnosti Twitter odstoupili

Akcie sociální sítě Twitter se během včerejší obchodní seance výrazně propadly. Reagovaly tak na zprávy, podle nichž potenciální uchazeči o převzetí zámořské společnosti odstoupili. Spoluzakladatel Twiterru oznámil, že firmě se daří a může existovat i sama o sobě, titul přesto zakončil včerejší den 11,5% propadem na 17,56 USD.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.