Zpravodajství

16:33

Goldman Sachs zvýšila investiční doporučení na akcie GW Pharmaceuticals

Zámořská banka Goldman Sachs zvýšila investiční doporučení na akcie biofarmaceutické společnosti GW Pharmaceuticals na „koupit“. Příznivě by na firmu měly zapůsobit zejména tržby z prodeje léku Epidiolex, který se používá při léčbě epilepsie. Ty by ve čtvrtém čtvrtletí měly dosáhnout celkové výše 1,6 mld. USD. Titul připisuje bezmála 1 % na 134 USD.

15:38

Zámořské akciové indexy přešlapují na místě

Zámořské akciové indexy vstupují do dnešního obchodního dne prakticky beze změny. Index S&P 500 se aktuálně nachází na červené nule na 2 159 bodech, stejně si vede i technologický Nasdaq 100, který se pohybuje na úrovni 4 872 bodů. V rámci sektorů si v současné chvíli nejlépe vede segment utilit a realit. Nedaří se naopak zejména průmyslovým titulům.

14:57

Změna počtu pracovních míst v USA pod tržními odhady

Dnes reportovaná čísla týkající se zámořské změny počtu pracovních míst za září ukázala na nečekané zpomalení růstu na americkém trhu práce. Mimo zemědělství přibylo ve Spojených státech v minulém měsíci 156 tisíc pracovních pozic oproti predikovanému nárůstu o 172 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti pak činila 5 %, což je lehce více než očekávaných 4,9 %. Objevují se tak mírné pochybnosti ohledně letošního utažení tamní měnové politiky.

13:28

Zvyšující se pravděpodobnost zámořské monetární restrikce hlavním tématem na akciových trzích

Evropské akciové trhy dnes rozšiřují ztráty z předchozích dvou dnů. Za negativním vývojem na burzovních parketech starého kontinentu stojí zejména zvyšující se pravděpodobnost zámořského utažení měnové politiky po té, co ze Spojených států v posledním období přišla série dobrých makrodat. Další nápovědou ohledně letošního zvýšení úrokových sazeb by měl být dnešní report změny počtu pracovních míst v USA za minulý měsíc a vývoj tamní nezaměstnanosti. Akciový index EURO STOXX 50, v jehož rámci je aktuálně jediným rostoucím segmentem sektor financí, tak v současné chvíli ztrácí 0,4 % na 3 009 bodů. Německý DAX pak odepisuje 0,3 % na 10 530 bodů.

13:14

Pojišťovna Delta Lloyd odmítla nabídku NN Group

Nizozemská pojišťovna Delta Lloyd odmítla nabídku na převzetí ze strany konkurenční společnosti NN Group. Nabízená suma činila 2,4 mld. EUR, zástupci Delta Lloyd však finanční podmínky transakce ohodnotili jako nepřijatelné a nereflektující potenciální benefity plynoucí z konsolidace. CEO firmy Hans van der Noordaa však avizoval připravenost k jednání v případě, že obdrží seriózní návrh. Akcie Delta Lloyd aktuálně připisují necelá 2 % na 5,4 EUR, NN Group naopak ztrácí 0,5 % na 27,9 EUR.

9:46

Rychlý propad britské libry

Během asijské obchodní seance došlo k jednorázovému propadu hodnoty britské libry. Ta během okamžiku odepsala vůči americkému dolaru přes 6 % až na 1,175 GBP/USD, což znamenalo nejnižší úroveň od roku 1985. Za propadem stály technické vlivy, ne fundamentální. Flash crash mohla zapříčinit větší prodejní objednávka, která způsobila lavinu aktivací stop loss pokynů. Na vině budou nejspíše automatizované obchodní systémy. Nyní libra už většinu těchto ztrát vymazala a klesá již pouze o 1,4 % na 1,247 GBP/USD. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.