Zpravodajství

12:55

Britská libra prohlubuje ztráty

Britská libra pokračuje v oslabování vůči většině významných světových měn i dnes. Reaguje tak na nejistotu ohledně budoucích vztahů mezi Velkou Británií a Evropskou unií, kterou způsobilo prohlášení britské ministerské předsedkyně. Podle slov Theresy May bude prioritou země omezení přílivu imigrantů ze zemí EU, což by mohlo vést ke ztrátě přístupu Velké Británie na jednotný evropský trh. Měnový pár GBp/EUR aktuálně klesá o 0,3 % na 1,13 GBp/EUR, proti USD pak britská libra oslabuje o 0,1 % na 1,272 GBp/USD.

12:20

Pojišťovna NN nabízí za převzetí společnosti Delta Lloyd 2,4 mld. EUR

Akcie nizozemské společnosti Delta Lloyd připisují bezmála 30 % na 5,3 EUR. Reagují tak na nabídku v konkurenční pojišťovny NN, která má zájem o koupi Delta Lloyd s cílem navýšit svůj podíl v penzijním sektoru a sektoru pojišťovnictví. Celková nabízená suma činí 2,4 mld. EUR, v přepočtu na akcii se pak jedná o 5,3 EUR, což představuje 29% prémii oproti včerejší uzavírací ceně. Akcie NN naopak ztrácí 0,7 % na 26,9 EUR.

10:09

Evropské akciové trhy umazávají včerejší zisky

Dnešní obchodní seance se na evropských burzovních parketech nese v duchu poklesů. Ty jsou způsobeny zejména obavami investorů z blížícího se postupného utahování monetární politiky, po němž volají některé hlasy z Evropské centrální banky. Německý index DAX tak aktuálně ztrácí 0,8 % na 10 540 bodů, širší EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,6 % na 3 012 bodů.

Komentář

INNOGY SE - To lepší z RWE

Může se zdát, že na pozadí vyhrocené situace kolem Deutsche Bank je IPO Innogy trochu ve stínu současné situace v bankovním sektoru. Správný investor však nejde s davem a nesleduje jen jedno téma, které se neustále omílá v tisku, vyhledává zajímavé příležitosti, což dle m...

Celý komentář
Komentář

Ranní komentář k 5. 10. 2016

Úterní seance na starém kontinentu přinesla růst akciových indexů. Německý DAX po pondělním státním svátku v Německu vstoupil do tohoto týdne 1,03% ziskem na 10 619 bodů. Naprosto totožnou výkonnost vykázal rovněž index EURO STOXX 50, který se dostal na hodnotu 3 026 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.