Zpravodajství

16:45

Zámořské akciové trhy v zeleném

Optimismus panující na evropských akciových trzích se dnes přenesl rovněž do zámoří. Růst tamních indexů je však méně výrazný. S&P 500 aktuálně připisuje 0,1 % na 2 163 bodů, technologický Nasdaq 100 pak přidává 0,4 % na 4 887 bodů. V rámci sektorů si nejlépe vede segment informačních technologií následovaný finančními tituly. V červených číslech se naopak pohybují zejména sektory realit, utilit a telekomunikací.

16:06

IMF snížil odhad růstu italského HDP

Mezinárodní měnový fond snížil odhad ekonomického růstu Itálie. Učinil tak podruhé za poslední necelé tři měsíce, čímž reaguje na obavy investorů ohledně situace, která panuje v italském bankovním sektoru. Hrubý domácí produkt Itálie by podle aktuálních predikcí IMF měl v letošním roce vzrůst o 0,8 %, v roce následujícím pak o 0,9 %. Předchozí prognózy, které byly upraveny v červnu, hovořily o 0,9%, respektive o 1% růstu.

15:35

Členské státy OPEC v září vyprodukovaly rekordní množství ropy

Podle průzkumu agentury Bloomberg vyprodukovaly členské státy organizace OPEC v minulém měsíci rekordní množství ropy. Za tímto vývojem stojí zejména zvýšení těžby černého zlata v Nigérii a Libyi, tedy dvou členů OPEC, na něž se pravděpodobně nebude vztahovat dohoda o omezení těžby z minulého týdne. Celkové množství ropy vyprodukované všemi členskými státy v září vzrostlo na 33,75 mil. barelů, tedy o 170 tisíc barelů za den. Libye a Nigérie pak zvýšili množství vytěžené ropy dohromady o 190 tisíc barelů, což vykompenzoval pokles produkce v Saudské Arábii a Angole.

14:50

LVMH odsouhlasila nákup 80% podílu ve společnosti Rimowa

Akcie francouzského výrobce luxusního zboží LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton příznivě reagují na zprávy, podle nichž společnost odsouhlasila odkoupení 80% podílu v německé firmě Rimowa, která se zabývá výrobou kufrů z hliníku a polykarbonátu. Celá transakce by měla mít hodnotu 640 mil. EUR. Titul na tyto informace reaguje růstem o bezmála 3 % na 156,2 EUR.

14:00

Akcie společnosti Lufthansa klesají

Akcie německého leteckého dopravce Lufthansa nepříznivě reagují na informace, podle nichž irské nízkonákladové aerolinky Ryanair plánují v létě příštího roku zvýšit své kapacity v Německu o 20 %. Konkrétně se bude jednat o devět nových letů z letiště v Hamburku. Titul v reakci na tyto informace aktuálně ztrácí 2 % na 9,7 EUR.

12:51

Evropské akciové indexy mírně rostou

Na evropských akciových trzích během dnešní obchodní seance převažuje optimistická nálada, díky čemuž se všechny významné akciové indexy starého kontinentu pohybují v zelených číslech. Německý DAX aktuálně připisuje více než 0,4 % na 10 556 bodů, širší EURO STOXX 50 přidává bezmála 0,7 % na 3 018 bodů. V rámci jednotlivých sektorů se pak v současné chvíli nejvíce daří segmentu spotřebního zboží. Ve vyšších růstech naopak brání mírně klesající sektory utilit a nemovitostí.

12:03

De Beers zaznamenal pokles prodeje diamantů

Největší světový producent diamantů De Beers zaznamenal dosud nejnižší prodeje v tomto roce, ty však podle společnosti překonaly odhadovanou výši. De Beers, která je z 85 % vlastněna firmou Anglo American, prodala v osmém prodejním cyklu roku 2016 diamanty v celkové hodnotě 485 mil. USD. V předchozím období tato suma činila 639 mil. USD. Za negativním vývojem tržeb stojí aktuální období roku, které je pro prodejce diamantů tradičně slabší.

10:40

Britská libra pod tlakem

Britská libra se dnes vůči americkému dolaru dostala na nejnižší úroveň za poslední tři dekády. Reagovala tak na víkendové prohlášení britské ministerské předsedkyně Theresy Mayové, která oznámila, že Velká Británie zahájí proces vystoupení z Evropské unie v prvním čtvrtletí příštího roku. Mimo to rovněž uvedla, že její prioritou zůstává omezení volného pohybu lidí z EU do Velké Británie, což by však pravděpodobně zamezilo zemi přístup na jednotný evropský trh. Měnový pár GBp/USD aktuálně klesá o více než 0,5 % na 1,279 GBp/USD.

10:04

Společnost ABB oznámila buyback program

Švýcarská elektrotechnická společnost ABB oznámila program zpětného odkupu akcií na období 2017-2019 v celkovém objemu 3 mld. USD. Firma rovněž odmítla vyčlenění energetické divize do samostatné společnosti, navzdory požadavků druhého největšího akcionáře ABB, kterým je s podílem 6,2 % společnost Cevian Capital. Titul aktuálně připisuje 0,6 % na 22,2 CHF.

Komentář

Ranní komentář k 4. 10. 2016

Úvodní obchodní seance tohoto týdne se na evropských trzích nesla v poklidném duchu za absence výraznějších pohybů akciových indexů.  Burza v Německu včera zůstala z důvodu státního svátku zavřena, německý DAX tak nezaznamenal žádnou změnu. Geograficky diverzifikovanější EURO ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.