Zpravodajství

16:50

Úspěšné klinické testy nového léku podpořily akcie společnosti Kite Pharma

Akcie biofarmaceutické společnosti Kite Pharma silně rostou v reakci na zprávy, podle nichž klinické studie vyvíjeného léku na nádorové onemocnění lymfatického systému skončily úspěšně. Jejich výsledky totiž ukázaly, že 76 % pacientů zahrnutých ve výzkumu na nové léčivo reagovalo příznivě, u 47 % z nich pak příznaky nemoci vymizely. Titul aktuálně roste o téměř 9 % na 59,81 USD.

16:12

Zámořské burzy v zelených číslech

Zámořské akciové indexy nenavázaly na mírné poklesy evropských akcií a aktuálně se tak pohybují v zelených číslech. S&P 500 v současné chvíli přidává 0,4 % na 2 154 bodů, technologický Nasdaq připisuje 0,7 % na 4 851 bodů a DJIA roste o 0,5 % na 18 177 bodů. Trhy táhne nahoru především sektor informačních technologií a spotřebního zboží. Pozitivně zapůsobil také report zámořské spotřebitelské důvěry, jejíž hodnota předčila konsensuální odhady.

15:27

Akcie automobilky Volkswagen pod tlakem

Akcie německého výrobce automobilů nepříznivě reagují na informace, podle nichž americké ministerstvo spravedlnosti právě posuzuje, jak vysokou pokutu může Volkswagenu vyměřit, aniž by to pro firmu bylo likvidační. Titul v reakci na tyto zprávy aktuálně ztrácí bezmála 4 % na 111,9 EUR.

13:02

Commerzbank propustí 9 000 zaměstnanců

Druhá největší německá banka chystá propuštění 9 tisíc zaměstnanců. Jedná se o součást plánu na restrukturalizaci, která by měla být dokončena do konce roku 2020 a jejíž náklady dosáhnou zhruba 1 mld. EUR. Commerzbank, která v důsledku záporných úrokových sazeb a vysoce volatilních trhů již byla nucena snížit své celoroční cíle zisku, rovněž oznámila pozastavení výplaty dividend. Titul aktuálně ztrácí 3,3 % na 5,87 EUR.

11:09

Pfizer odmítl rozdělení společnosti

Největší zámořský výrobce léčiv v pondělí oznámil, že k rozdělení společnosti nedojde. Tento krok přitom farmaceutická společnost zvažovala více než dva roky. Podle Pfizeru by vyčlenění slabě rostoucí divize generických léků a divize patentově chráněných produktů do dvou samostatných jednotek nepřineslo navýšení cash flow a zlepšení pozice firmy na trhu.

10:31

Evropské akciové trhy mírně korigují včerejší ztráty

Úvod dnešní obchodní seance přináší velmi mírnou korekci ztrát, které evropské akciové trhy realizovaly během včerejška. Německý DAX aktuálně připisuje 0,1 % na 10 405 bodů, širší EURO STOXX 50 pak přidává 0,2 % na 2 982 bodů. Jediným klesajícím sektorem v rámci indexu EURO STOXX 50 je energetický segment, který nepříznivě ovlivňuje pokles cen ropy. Ta negativně reaguje na snižující se pravděpodobnost dosažení dohody ohledně těžby černého zlata na jednání mezi zeměmi OPEC a Ruskem. Americká lehká ropa WTI aktuálně ztrácí 0,8 % na 45,6 USD/barel, severomořský Brent pak klesá o bezmála 1 % na 46,9 USD/barel.

Komentář

Ranní komentář k 27. 9. 2016

Nejvýznamnější, a investory ostře sledovanou událostí, byla během včerejší obchodní seance předvolební debata Donalda Trumpa a Hillary Clintonové. Tu dle očekávání provázely neshody a ve výsledku nepřinesla příliš nového. Oba kandidáti na příštího prezidenta Spojených států spíše setrvávali ve sv...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.