Zpravodajství

15:16

Indexy futures indikují mírný růst zámořských akciových indexů

Všechny tři významné zámořské akciové indexy by měly do dnešní obchodní seance vstoupit mírným růstem. Měly by tak rozšířit včerejší zisky, které realizovaly v důsledku rozhodnutí americké centrální banky ponechat úrokové sazby v aktuálně platném rozmezí 0,25 až 0,5 procenta.

14:35

Lennar Corporation nabízí za převzetí WCI Communities 643 mil. USD

Druhá největší zámořská společnost v odvětví výstavby rodinných domů odsouhlasila nákup firmy WCI Communities, která se zaměřuje na stavbu luxusních rezidencí. Lennar Corporation nabízí za převzetí WCI 643 mil. USD. V přepočtu na akcii pak částka činí 23,5 USD, což představuje 37% prémii oproti včerejší uzavírací ceně.

13:46

Růst cen komodit táhne evropské akciové trhy vzhůru

Optimismus, který byl na evropských akciových trzích patrný na počátku dnešní obchodní seance, přetrvává i v jejím průběhu. Německý index DAX aktuálně připisuje již bezmála 2 % na 10 638 bodů, shodnou výkonnost vykazuje i geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50, který se tak v současné chvíli nachází na 3 042 bodech. Výrazným růstem prochází především těžařský sektor, kterému se daří díky zpevňujícím cenám komodit. Ty jsou příznivě ovlivněny oslabujícím americkým dolarem.

13:01

Akcie Hanjin Shipping připsaly 30 %

Krachující největší korejský kontejnerový přepravce Hanjin Shipping, jemuž byla minulý týden přiznána ochrana před věřiteli, obdrží od svého největšího investora, kterým jsou korejské aerolinky Korean Air, úvěr ve výši 54 mil. USD. Úvěrovou pomoc v hodnotě 45 mil. USD rovněž přislíbila korejská banka pro rozvoj, která je největším věřitelem společnosti. Titul na tyto informace reagoval 30% růstem na 1 160 KRW.

12:19

Watertek Information Technology má zájem o převzetí Fingerprint Cards

Akcie firmy Fingerprint Cards dnes výrazně posilují v reakci na informace, podle nichž se čínská společnost Watertek Information Technology zajímá o převzetí švédského výrobce biometrických sensorů. Titul aktuálně připisuje více než 5 % na 110,4 SEK.

11:34

Ericsson údajně plánuje ukončit výrobu ve Švédsku

Švédská společnost Ericsson údajně plánuje uzavřít poslední výrobní závody ve Švédsku a propustit zde zhruba 3 000 zaměstnanců. Jedná se o součást snahy výrobce zařízení pro mobilní telekomunikační sítě o redukci nákladů. Plán na nákladové škrty oznámila firma, která čelí zhoršujícím se tržním podmínkám, již v červenci. Ukončení výroby v severské zemi, kde podnik začínal již před 140 lety jako výrobce telegrafních a telefonních zařízení, by mělo přinést úsporu 3 mld. SEK. Titul aktuálně připisuje 1,3 % na 58,9 SEK.

11:03

Americký dolar oslabuje

Přesně opačným směrem než akciové indexy zamířil po výsledku zasedání zámořské centrální banky, která nepřikročila k utažení měnové politiky, americký dolar. Ten tak aktuálně oslabuje na všech významných měnových párech, nejvýrazněji pak vůči komoditním měnám, které jsou podpořeny růstem cen komodit. Proti kanadskému dolaru USD oslabuje o 1,2 % na 1,3 USD/CAD, obdobně reaguje také měnový pár USD/AUD. Eurodolar pak v současné chvíli posiluje o 0,6 % na 1,12 EUR/USD.

10:34

Evropské akcie po zasedání Fed v zelených číslech

Akciové trhy na starém kontinentu navázaly na včerejší vývoj zámořských indexů, které byly podpořeny rozhodnutím americké centrální banky nenavýšit úrokové sazby. Německý DAX aktuálně připisuje 1,1 % na 10 552 bodů, širší EURO STOXX 50, v jehož rámci se aktuálně nejlépe daří segmentu spotřebního zboží, utilit a energetickým titulů, přidává 1 % na 3 014 bodů.

9:55

A.P. Moeller-Maersk se rozdělí na dvě samostatné jednotky

Největší dánská společnost A.P. Moeller Maersk oznámila rozdělení podniku na dvě samostatné firmy, mezi něž rozdělí energetiku a přepravu. O tomto kroku se spekulovalo již v minulém měsíci, Maersk nicméně tehdy uvedl, že stále analyzuje několik možností změny strategie. Zmíněný plán by měl přinést opětovný růst společnosti, který byl v posledních letech utlumen obtížnými podmínkami panujícími v odvětví lodní kontejnerové dopravy a propadem cen ropy. Titul v úvodu dnešní obchodní seance připisuje 1,2 % na 10 020 DKK.

Komentář

Ranní komentář k 22. 9. 2016

Včerejší obchodní seance se nesla v duchu vyčkávání na výsledek zasedání americké centrální banky. Ta v souladu s tržním očekáváním ke změně úrokových sazeb nepřikročila. Je nicméně zřejmé, že uvnitř Fed posiluje názorové křídlo zastánců monetární restrikce, což se projevilo mírným...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.