Zpravodajství

16:44

Zámořské akciové indexy lehce rostou

Americké akciové trhy navázaly na optimistický vývoj evropských akciových indexů a v úvodu dnešní obchodní seance se pohybují v zelených číslech. S&P 500 aktuálně přidává 0,5 % na 2 148 bodů, stejnou výkonnost vykazuje i technologický Nasdaq 100, který se nachází na 4 822 bodech. Trhy táhne nahoru zejména energetický sektor podpořený rostoucí cenou ropy. Americká lehká ropa WTI aktuálně přidává 2,6 % na 45,2 USD/barel, severomořský Brent roste o 2,1 % na 46,8 USD/barel

16:10

Společnost Cooper Companies nahradí v indexu S&P 500 firmu Starwood Hotels & Resorts Worldwide

Zámořský výrobce zdravotnických zařízení Cooper Companies nahradí firmu Starwood Hotels & Resorts Worldwide v akciovém indexu S&P 500. Jedna z největších hotelových společností z něj bude vyjmuta po dokončení jejího převzetí ze strany Marriott International. Očekává se, že k oznámení akvizice by mělo dojít již tento týden.

15:35

Target představil nový plán na zpětný odkup akcií

Zámořský obchodní řetězec Target oznámil nový plán na zpětný odkup akcií v hodnotě 5 mld. USD. S nákupem společnost začne po dokončení současného buyback programu, jehož objem činí 10 mld. USD, a který by měl být dokončen v lednu příštího roku. Firma rovněž informovala o výši dividendy ve čtvrtém čtvrtletí, která bude činit 60c na akcii. Oproti předchozímu kvartálu tak nedošlo k její změně. Titul krátce po otevření zámořských burz roste o 1,2 % na 69,5 USD.

15:06

Adobe Systems očekává silné čtvrté čtvrtletí

Zámořská softwarová společnost Adobe dosáhla ve třetím čtvrtletí fiskálního roku výnosů ve výši 1,46 mld. USD, což je téměř plně v souladu s tržním očekáváním nastaveným na 1,45 mld. USD. Zisk na akcii pak činil 75c oproti odhadovaným 72c. Pozitivně však překvapil především výhled na následující kvartál. V něm firma, která je známa svou opatrností v prognózách, očekává tržby v rozpětí 1,55-1,6 mld. USD a EPS mezi 83c a 93c. Analytický konsensus hovořil o tržbách 1,57 mld. USD a zisku na akcii 78c. Titul v před-obchodní fázi připisuje bezmála 6 % na 106,55 USD.

14:26

Hospodářské výsledky společnosti FedEX příjemně překvapily

Zámořská kurýrní a zásilková společnost FedEx včera reportovala své hospodářské výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2017, které předčily tržní očekávání. Firma ve zmíněném období utržila 14,7 mld. USD, díky čemuž mírně překonala analytické odhady nastavené na sumu 14,6 mld. USD. Zisk na akcii pak činil 2,9 USD oproti predikovaným 2,79 USD. Očekávané EPS na celý rok bylo nastaveno na rozpětí 11,85-12,35 USD, přičemž analytický konsensus hovořil o celoročním zisku na akcii ve výši 11,89 USD. Za příznivými výsledky hospodaření stojí zejména rozmach v oblasti e-commerce. Titul před otevřením zámořských burz připisuje téměř 4 % na 168,8 USD.

13:40

Volkswagen by mohl investorům na odškodném zaplatit 8,2 mld. USD

Německá automobilka Volkswagen čelí hrozbě, že bude muset investorům zaplatit 8,2 mld. USD jako odškodné za ztráty v důsledku emisního skandálu. Německý zemský soud ve městě Braunschweig, pod který spadá i město Wolfsburg, kde má Volkswagen sídlo, dosud obdržel okolo 1 400 žalob. Jen v pondělí, které představovalo první pracovní den po jednoletém výročí od propuknutí skandálu, tento počet činil 750 žalob.

13:00

Komoditní měny posilují

Komoditní měny dnes příznivě reagují na poměrně výrazný růst cen ropy. Ten je důsledkem zpráv týkajících se výsledku zasedání japonské centrální banky, zámořského poklesu zásob černého zlata i vyjádření alžírského ministra energetiky ohledně blížícího se jednání mezi členskými státy OPEC a Ruskem. Tato situace prospívá zejména kanadskému dolaru, který proti USD aktuálně přidává 0,6 % na 0,76 CAD/USD. Podobně dobře si dnes vede rovněž dolar australský a v menší míře posiluje vůči všem významných světovým měnám i NZD.

12:24

Evropské akciové indexy rostou

Dnešní obchodování se na evropských burzovních parketech nese v duchu růstů. Hlavním důvodem pozitivní nálady na trzích je optimismus investorů ohledně pokračování uvolněné měnové politiky významných centrálních bank.  Německý index DAX tak aktuálně přidává více než 1 % na 10 502 bodů, EURO STOXX 50 pak připisuje 1,2 % na 3 001 bodů. Výrazným růstem dnes prochází zejména finanční segment, na který pozitivně působí výsledek zasedání Bank of Japan, po němž kleslo riziko poklesu tamních úrokových sazeb ještě více do záporu.

Komentář

Ranní komentář k 21. 9. 2016

Po lehce optimistickém vstupu evropských akciových indexů do včerejší obchodní seance byly v průběhu dne tyto zisky prakticky odepsány a nedošlo tak k výraznějším změnám. Německý DAX připsal pouze necelých 0,2 % na 10 393 bodů, EURO STOXX 50 pak ztratil 0,12 % na 2 9...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.