Zpravodajství

16:38

Americké akciové indexy v zeleném

Zámořské akciové trhy den před očekávaným zasedáním americké centrální banky, které by mělo napovědět o vývoji tamních úrokových sazeb, mírně rostou. Index S&P 500 aktuálně připisuje 0,3 % na 2 144 bodů, technologický Nasdaq 100 pak přidává 0,2 % na 4 806 bodů. V rámci sektorů si dnes zatím nejlépe vede sektor průmyslu a financí. Nedaří se naopak energetickému segmentu, jehož pokles je však pouze mírný.

15:51

Čínský antimonopolní úřad povolil odkoupení Starwood Hotels & Resorts Worldwide ze strany Marriott International

Čínské regulační orgány povolily odkoupení zámořské společnosti Starwood Hotels & Resorts Worldwide ze strany Marriott International. Akvizici, díky níž vznikne firma v celkové hodnotě 36 mld. USD, a která bude provozovat celkem 1,1 mil. hotelových pokojů, tak již nestojí nic v cestě. Už dříve totiž Marriott International obdržel povolení od antimonopolních úřadů ve více než čtyřiceti zemích, mimo jiné například ve Spojených státech, Evropské unii či Kanadě. Očekává se tak, že dokončení obchodu bude oznámeno již tento týden.

15:12

Zámořská makrodata zklamala

Report srpnového počtu stavebních povolení a započaté výstavby ve Spojených státech ukázal na ochabnutí zámořské stavební aktivity po dvou měsících solidního růstu. Započatá výstavba poklesla v minulém měsíci o 5,8 % oproti predikovaným -1,7 %. Počet stavebních povolení se pak snížil o 0,4 %, přestože analytický konsensus hovořil o 1,8% růstu.

15:01

Allergan nabízí za odkoupení Tobira Therapeutics 1,7 mld. USD

Farmaceutická společnost Allergan oznámila souhlas s odkoupením firmy Tobira Therapeutics za 1,7 mld. USD. Akcionáři Tobira Therapeutics by tak obdrželi 28,35 USD za jednu akcii, což představuje téměř 500% prémii oproti pondělní uzavírací ceně. Pokud bude dosaženo určité výše tržeb a dalších stanovených cílů, může se pak tato suma dostat až na bezmála 50 USD. Allergan by se v případě úspěšné akvizice dostal k experimentálnímu léku na ztučnění jater NASH. Tímto onemocněním přitom podle některých odhadů trpí zhruba 30 % obyvatel Spojených států.

14:13

UBS bude propouštět zaměstnance v Lucembursku

Švýcarská banka UBS zruší 56 pracovních pozic v Lucembursku. Jedná se o součást snahy zredukovat náklady, a dosáhnout tak lepších hospodářských čísel. UBS původně plánovala propustit 60 zaměstnanců, po jednání s odbory nicméně číslo snížila. Banka, které se jako ostatní společnosti v rámci odvětví potýká s nárůstem regulačních nákladů, prostředím s nízkými úrokovými sazbami a ochabující aktivitou klientů, již v červenci oznámila dosažení dvou třetin plánu na snížení nákladů o 2,1 mld. CHF do konce příštího roku.

13:34

Petrobas snížil pětiletý investiční plán

Brazilská státní energetická společnost Petrobas snížila investiční plán na období 2017-2021 o 25 % na 74,1 mld. USD. Firma, kterou sužují problémy s vysokou mírou zadluženosti, tímto krokem usiluje o pokles poměru čistého dluhu k zisku na úrovni EBITDA na hodnotu 2,5 do roku 2018 a adaptaci na nízké ceny ropy. Ve srovnání s předchozím pětiletým obdobím, kdy kapitálové náklady podniku činily 236,5 mld. USD, se jedná o velmi výrazný propad. Petrobas se také rozhodl opustit trh s biopalivy, hnojivy a petrochemickými produkty.

12:39

GVC se v prvním pololetí dařilo

Britský provozovatel hazardních her GVC oznámil, že hospodářské výsledky za rok 2016 pravděpodobně dosáhnou horních úrovní rozpětí analytických predikcí. Firma tak reagovala na hospodářské výsledky za první pololetí letošního roku, které investory příjemně překvapily. Výnosy ve zmíněném období meziročně vzrostly o 8 % na 441,8 mil. EUR. Zisk na úrovni EBITDA se pak zvýšil o 42 % na 104,4 mil. EUR. Na dobrá hospodářská čísla měl výrazný vliv zejména nárůst sportovních sázek o 55 % a sázek v online kasinu a hrách, které vzrostly bezmála dvojnásobně. Titul připisuje 3,7 % na 748,5 GBp.

12:05

IG Group čelila v prvním fiskálním čtvrtletí obtížným tržním podmínkám

Britská společnost IG Group reportovala hospodářské výsledky za první fiskální čtvrtletí, v němž podle vyjádření firmy panovaly obtížné tržní podmínky. Celkové výnosy za 1Q dosáhly výše 111,4 mil. GBp, což představuje 5,1% meziroční růst. Po přepočtu na klienta však výnosy oproti stejnému období v loňském roce klesly o 11 %. Společnost to zdůvodnila červencovým a srpnovým stavem na finančních trzích, který nabízel pouze omezené obchodní příležitosti současným i novým klientům. Titul v reakci na tyto informace aktuálně klesá o 3,9 % na 889,5 GBp.

11:27

Akcie společnosti Regus klesají

Akcie britské společnosi Regus se během dnešní obchodní seance dostaly pod tlak poté, co se objevily informace, že zakladatel firmy Mark Dixon prodává 37 mil kusů akcií podniku. Titul aktuálně odepisuje bezmála 6 % na 273 GBp.

10:46

Novou CEO GlaxoSmithKline se stane Emma Walmsley

Největší britský výrobce léčiv dnes oznámil, že dosavadní CEO společnosti Andrew Wamsley, který se chystá na odchod do důchodu, bude nahrazen Emmou Wamsley. Ta bude post zastávat od 31. března příštího roku a GlaxoSmithKline se tak stane jedinou globální farmaceutickou společností, v jejímž čele bude působit žena. Titul aktuálně klesá o 0,7 % na 1 635 GBp.

10:09

Evropské akcie rozšiřují zisky

Po včerejší obchodní seanci, kterou evropské akciové indexy zakončily v zelených číslech, dnes přichází mírné rozšíření těchto zisků. Německý DAX aktuálně připisuje 0,6 % na 10 425 bodů, širší EURO STOXX 50 pak roste o 0,2 % na 2 974 bodů. Trhy táhnou nahoru zejména nadprůměrně rostoucí nemovitostní tituly následované IT sektorem. Přesně opačným vývoj prochází energetický segment, kterému se v důsledku poklesu cen ropy nedaří. Ty negativně ovlivnily včerejší zprávy o navýšení těžby černého zlata v Nigérii a Libyi, což přiživuje spekulace, že nadbytek nabídky nad poptávkou bude pokračovat. Americká lehká ropa WTI nyní klesá o 0,8 % na 42,97 USD/barel, severomořský Brent pak ztrácí 0,65 % na 45,65 USD/barel.

Komentář

Ranní komentář k 20. 9. 2016

Evropské akciové trhy vstoupily do nového týdne optimisticky. Německý index DAX během včerejšího dne zaznamenal bezmála 1% zisk, a zakončil tak na 10 373 bodech. Geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak připsal 1,13 % na 2 968 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.