Zpravodajství

16:28

Představitelé SVG Capital odmítají nabídku na převzetí společnosti ze strany HarbourVest Partners

Zámořská private-equity společnost HarbourVest Partners v pondělí nabídla za převzetí britské firmy SVG Capital 1,3 mld. USD. To odpovídá 650 GBp za jednu akcii. Podle představitelů SVG Capital nicméně tato částka podhodnocuje fundamentální hodnotu britského podniku, který současně registruje i další nabídky. Titul posiluje o 4,2 % na 678 GBp.

16:07

Zámořské burzy v červených číslech

Americké akciové trhy navázaly v úvodu dnešní obchodní seance na nepříznivý vývoj na evropských burzách. S&P 500 tak aktuálně odepisuje 0,6 % na 2 133 bodů, technologický Nasdaq 100 klesá o 0,4 % na 4 798 bodů a DJIA ztrácí 0,6 % na 18 102 bodů. V rámci indexu S&P 500 pak v současné chvíli klesají všechny segmenty, které jsou v něm zahrnuty, přičemž nadprůměrné ztráty vykazuje zejména energetický a finanční sektor.

15:22

Společnost Intel zvýšila výhled čtvrtletních výnosů

Zámořský výrobce počítačových čipů Intel zvýšil výhled výnosů na třetí čtvrtletí tohoto roku. Jejich výše by ve zmíněném období měla dosáhnout 15,6 mld. USD. Předchozí predikce hovořily o sumě 14,9 mld. USD. Primárním důvodem pro zlepšení výhledu je zpevňující poptávka na trhu s osobními počítači. Titul v reakci na tyto informace krátce před otevřením amerických burz připisuje 3,8 % na 37,95 USD.

14:51

Eurodolar po zveřejnění zámořské inflace klesá

Zámořský index spotřebitelských cen v srpnu vzrostl oproti předchozímu měsíci o 0,2 %. V případě vyloučení tradičně volatilních položek, jako jsou potraviny a energie, se ceny ve Spojených státech zvýšily ve zmíněném období o 0,3 %. Analytické odhady predikovaly 0,1%, respektive 0,2% růst. Nad očekávání vysoká inflace, která udržuje šance na zvýšení zámořských úrokových sazeb ještě v tomto roce, pak podpořila americký dolar. Ten tak vůči společné evropské měně aktuálně posiluje o bezmála 0,5 % na 1,119 EUR/USD.

14:00

Automobilka Fiat Chrysler hlásí problémy s airbagy a bezpečnostními pásy

Italsko-americký výrobce automobilů Fiat Chrysler Automobiles celosvětově svolává 1,9 mld. svých vozů. Cílem tohoto kroku je odstranit závady na airbagu a bezpečnostních pásech, které v současnosti při určitých typech dopravních nehod neplní správně svoji funkci. Zmíněné závady již přitom vedly ke třem úmrtím a pěti zraněním. Titul v před-obchodní fázi aktuálně ztrácí 2,15 % na 6,38 USD.

13:21

Akcie Deutsche bank pod tlakem

Akcie největší německé banky Deutsche Bank dnes nepříznivě reagují na informace, podle nichž chce americké ministerstvo spravedlnosti po firmě uhradit 14 mld. USD. Tato částka představuje pokutu za prodej tzv. mortgage backed securities, neboli dluhových cenných papírů navázaných na hypoteční úvěry. Tyto produkty se ve velkém množství prodávaly v letech 2005-2007 a ve výsledku vedly k hypoteční krizi. Zmíněná suma však představuje trojnásobek toho, co někteří analytici považovali za nejčernější scénář. Jiným bankám v podobných případech byly uděleny pokuty podstatně nižší. Deutsche Bank má proto v úmyslu dále vyjednávat. Titul aktuálně ztrácí téměř 8 % na 12,1 EUR.

13:03

Klesající cena ropy táhne akciové trhy dolů

Akciové trhy na starém kontinentu dnes pokračují v nastaveném medvědím sentimentu, díky čemuž znovu rozšiřují své ztráty. Německý index DAX aktuálně odepisuje 1,3 % na 10 296 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak klesá o 1,2 % na 2 939 bodů. Za negativním vývojem na evropských burzovních parketech stojí zejména opětovný pokles cen černého zlata, který nepříznivě působí na energetické tituly. Americká lehká ropa WTI nyní ztrácí 1,7 % 43,2 USD/barel, severomořský Brent odepisuje 1,8 % na 45,8 USD/barel. Mezi další odvětví, kterým se během dnešní seance nedaří, se řadí finanční a IT sektor. Jediným segmentem, jenž se v rámci indexu EURO STOXX 50 zatím pohybuje v zelených číslech, jsou telekomunikace.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.