Zpravodajství

12:24

Společnost Fosun International měla zájem o investici do firmy Moncler

Akcie výrobce luxusního oblečení pro lyžaře Moncler příznivě reagují na informace, podle nichž čínská společnost Fosun International zvažovala investici do italské společnosti. Od ní však díky nedostatečné kapitalizaci nakonec upustila. Společně s tím se Fosun International zajímala také o investice do firem Prada a AIA. Akcie Moncler na milánské burze aktuálně připisují téměř 3 % na 15,7 EUR.

11:59

Společnost Telia musí pro urovnání obvinění z poskytování úplatků zaplatit 1,4 mld. USD

Švédský telefonní operátor Telia musí pro urovnání obvinění z poskytování úplatků zaplatit pokutu ve výši 1,4 mld. USD. Nezákonného jednání se společnost, v níž má 37,3% podíl i švédský stát, měla dopustit v Uzbekistánu. Na výhru v tendrech vypsaných v bývalé sovětské republice měla, krátce po vstupu na tamní trhy v roce 2007, vynaložit stovky miliónů dolarů. Firma podrobí navrženou částku analýze a rozhodne se, jaké budou její příští kroky. Dividendová politika společnosti by nicméně, podle vyjádření jejího vedení, neměla být změněna. Titul aktuálně ztrácí 1,1 % na 36,99 SEK.

11:17

Next očekává pokles výnosů

Druhý největší maloobchodní řetězec s oblečením ve Velké Británii Next varoval, že současný kvartál bude nejobtížnější v tomto roce. Společnost rovněž uvedla, že tržby v roce následujícím budou poškozeny růstem nákladů, který je důsledkem rozhodnutí britských voličů opustit Evropskou unii. Titul na tyto informace reaguje poklesem o bezmála 5 % na 4 968 GBp.

10:31

Teplé počasí poškodilo srpnové tržby H&M

Akcie švédského řetězce obchodů s módním oblečením Hennes & Mauritz negativně reagují na report výše srpnových tržeb. Ty v minulém měsíci vzrostly meziročně o 7 %, jejich zvýšení nicméně nedosáhlo na tržní odhady, které predikovaly 13% růst. Společnost to odůvodnila neobvykle teplým počasím na většině klíčových trhů, které část zákazníků ve druhé polovině srpna odradilo od nákupů. Titul aktuálně ztrácí 2,4 % na 253 SEK.

10:09

Evropské akciové indexy přešlapují na místě

Evropské akciové trhy se na počátku dnešní obchodní seance pohybují v červených číslech, jejich ztráty jsou nicméně zanedbatelné. Německý Index DAX odepisuje 0,08 % na 10 369 bodů, EURO STOXX 50 pak klesá o 0,06 % na 2 963 bodů. Nedaří se zejména sektoru zdravotní péče a energetickým titulům. Nejlépe si naopak vede finanční segment.

Komentář

Ranní komentář k 15. 9. 2016

Akciové indexy na starém kontinentu zakončily včerejší obchodní den opět v červených číslech, jejich poklesy byly však spíše kosmetického charakteru. Německý index DAX odepsal pouze necelých 0,1 % na 10 378 bodů, EURO STOXX 50 si pak vedl o něco hůře, když se při ztrátě 0,33 %...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.