Zpravodajství

12:21

Bayer údajně nabízí za převzetí Monsanto 128 USD za akcii

Bayer podle nepotvrzených informací dosáhl dohody ohledně nabídky na převzetí zámořské firmy Monsanto, čímž by vznikl největší světový producent semen a pesticidů. Německý gigant údajně nabízí 128 USD za jednu akcii Monsanto. Poplatek za případný neúspěch akvizice pak činí 2 mld. USD. Předchozí spekulace hovořily o nabídce 129 USD za akcii a poplatku za neúspěšné jednání ve výši 3 mld. USD. Pokud k dohodě skutečně dojde, bude se jednat o největší obchod v tomto roce. Akcie společnosti Bayer připisují 3,7 % na 96,4 EUR.

11:22

Vedení společnosti Monsanto údajně souhlasí s vylepšenou nabídkou na převzetí firmy

Akcie německé společnosti Bayer pozitivně reagují na neoficiální informace, podle nichž top manažeři zámořské firmy Monsanto podporují vylepšenou nabídku na převzetí podniku. Ta se zvýšila z dřívějších 127,5 USD za akcii na nynějších 129 USD, což představuje 22% prémii oproti tržní ceně Monsanto. Mimo to byl rovněž zdvojnásoben poplatek za případný neúspěch akvizice na 3 mld. USD. Nová nabídka nicméně rovněž nebyla oficiálně potvrzena. Akcie Bayer aktuálně připisují bezmála 1 % na 95,2 EUR.

11:03

Financiere Richemont očekává v prvním pololetí 45% pokles provozního zisku

Švýcarská společnost, která se zabývá produkcí luxusního zboží, zaznamenala v prvních pěti měsících fiskálního roku 13% pokles tržeb. V rámci regionů se výrobci šperků Cartier nedařilo zejména na evropském trhu, kde výnosy poklesly o 18 %, a v Japonsku, kde se tržby snížily o čtvrtinu. Firma rovněž uvedla, že v celém prvním pololetí očekává propad provozního zisku o 45 %. Titul na tyto informace reaguje 3% poklesem na 58 CHF.

10:06

Evropské akcie bez výrazných pohybů

Evropské akciové indexy v úvodu dnešní obchodní seance vykazují pouze kosmetické pohyby. Německý DAX aktuálně připisuje 0,1 % na 10 392 bodů, EURO STOXX 50 naproti tomu ztrácí 0,2 %, a nachází se tak na 2 968 bodech. V rámci jednotlivých segmentů se dnes zatím nejvíce daří sektoru zdravotní péče. Opačný vývoj pak lze pozorovat zejména v případě finančních titulů.

Komentář

Ranní komentář k 14. 9. 2016

Evropsk