Zpravodajství

12:24

HarbourVest Partners nabízí za převzetí SVG Capital 1,02 mld. GBp

Bostonská private-equity společnost HarbourVest Partners nabídla za převzetí britské firmy SVG Capital 1,3 mld. USD. V případě dohody by tak akcionáři SVG Capital obrželi 650 GBp za akcii, přičemž tato nabídka je konečná a podle zástupců HarbourVest, jež obhospodařuje majetek v celkové hodnotě 42 mld. USD, již nedojde k jejímu navýšení. Akcie SVG Capital na tyto informace reagují silným růstem, přičemž aktuálně připisují 14,7 % na 650 GBp.

11:40

Rostoucí averze k riziku podporuje JPY, komoditní měny míří dolů

Rostoucí averze investorů k riziku dnes podporuje japonský jen, který je považován za bezpečný přístav. Ten tak proti USD aktuálně posiluje o 0,54 % na 102,14 USD/JPY, vůči společné evropské měně pak JPY připisuje 0,57 % na 114,7 EUR/JPY. Nedaří se naopak měnám závislým na vývoji cen komodit. Kanadský dolar proti USD odepisuje 0,52 % na 0,76 CAD/USD, měnový pár CAD/EUR pak klesá o 0,51 % na 0,67 CAD/EUR. Obdobný vývoj lze také pozorovat v případě AUD či NZD.

11:08

HP odsouhlasilo koupi výroby tiskáren od firmy Samsung Electronics

Zámořská firma HP odsouhlasila koupi tiskárenského byznysu od jihokorejské společnosti Samsung Electronics. Celá transakce by měla mít hodnotu 1,05 mld. USD. Součástí dohody by měl být rovněž závazek Samsungu ke koupi akcií HP v hodnotě 100-300 mil. USD na volném trhu po té, co bude akvizice dokončena. Americkému výrobci osobních počítačů má tento krok napomoci stát se významnějším hráčem na trhu kopírek a tiskáren. Samsung by se naproti tomu rád více zaměřil na své hlavní aktivity.

10:38

Akcie společnosti E.ON pod tlakem

Dnešním dnem začíná obchodování s akciemi společnosti Uniper, která se odštěpila od německé energetické společnosti E.ON. Ta si v nově vzniklém podniku, do nějž byla vyčleněna například výroba elektřiny v Evropě z konvenčních zdrojů či obchodování s komoditami, ponechá 47 % podíl. Každý akcionář E.ON pak dostane za 10 vlastněných akcií jednu akcii Uniper. Akcie E.ON reagují 7,7% poklesem na 7,4 EUR.