Zpravodajství

16:17

Zámořské indexy zahajují dnešní obchodování poklesy

Zhruba půl hodiny po začátku dnešní obchodní seance indexy S&P 500, DJIA a Nasdaq 100 odepisují 1 %. Příčinou lehce negativního vývoje je zmínka jednoho z členů FOMC o nutnosti navýšit co nejrychleji úrokové sazby. 

15:22

Ropa odepisuje včerejší rychlé zisky

Kvůli reportu překvapivého snížení zásob ropy v USA včera ceny této komodity posílily až o 5 %. Dnes však ropa typu WTI odepisuje 1,9 % na 46,7 USD/barel. Investoři si totiž začínají uvědomovat, že včera reportovaná data byla výrazně ovlivněna tropickou bouří v Mexickém zálivu, kvůli které došlo k narušení dodávek ropy. 

13:43

Navýšení kapitálu UniCredit se blíží

Dle Financial Times zvažuje management UniCredit navýšení kapitálu až 10 mld. EUR. Zároveň by mělo dojít k přesunu nesplácených úvěrů do speciálního fondu, který bude následně nabídnut novým investorům. Akcie UniCredit reagují lehkým poklesem o 1 % na 2,35 EUR. 

Komentář

Apple novým modelem iPhonu příliš nepřekvapil. Společnost však má stále co nabídnout

Na včerejší dlouho očekávané Keynote konferenci se společnost Apple prostřednictvím svého CEO Tima Cooka opět pochlubila svými úspěchy a novými produkty. Tim Cook akcentoval zejména fakt, že Apple za 40 let své historie prodal již více než miliardu iPhonů, čímž se iPhone stal nejprodávanější spot...

Celý komentář
Komentář

Ranní komentář k 9. 9. 2016

Bezesporu nejzajímavější událostí včerejšího dne byla tisková konference Maria Draghiho po jednání Rady guvernérů ECB. Úrokové sazby ponechal Draghi a jeho kolegové beze změny, přičemž žádných úprav se nedočkal ani probíhající program kvantitativního uvolňování. Absence změn v QE vyvola...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.