Zpravodajství

15:49

Draghi naznačil nové intervence, do jejich implementace se však nehrne

ECB ponechala dle očekávání natavení úrokových sazeb beze změny. Mario Draghi následně zopakoval, že program QE poběží nejméně do března příštího roku. Zároveň prezident ECB naznačil možnost přijetí dalších prorůstových nástrojů. Jejich případná implementace by však byla odvislá od zhoršení ekonomického výhledu. Akciové trhy vzaly jeho slova spíše jako zklamání, přičemž index DAX krátce odepisoval až 1,6 % pod 10,6 tisíce bodu. Nyní tyto ztráty lehce koriguje.

13:20

DAX dnes koriguje včerejší zisky

Během včerejšího obchodování se německý akciový index dostal až na 10 753 bodů, tedy na nejvyšší úrovně v letošním roce. Dnes DAX ztrácí 0,2 % na 10 735 bodů. Hlavní kurzotvornou událostí dnes bude tisková konference Maria Draghiho, která začíná od 14:30. 

11:31

iPhone 7 bez wow efektu

Včera v podvečer našeho času představil Tim Cook novou generaci populárních telefonů iPhone. Novinka je dle očekávání vybavena lepší baterií, výkonnějším procesorem a vyšší kapacitou disku. Zároveň se zrušil i tradiční jack pro připojení sluchátek, která jsou nově bezdrátová. Všechny tyto úpravy však jsou pouze evolucí stávajícího, nikoliv však revolucí. I proto následovala spíše chladná reakce akcií, které posílily jen o 0,4 % na 108 USD. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.