Zpravodajství

16:26

Příznivé zprávy pro Delta Air Lines

Dle CEO společnosti poroste přepravní kapacita během druhého pololetí letošního roku o 2,5 %. Firmě se zároveň postupně zlepšují ukazatele provozní efektivity. Reakcí na jeho slova je 6% růst ceny akcie na 39 USD. 

13:29

Zasedání ECB

Již zítra ve 13:45 bude zveřejněno nové nastavení úrokových sazeb Evropské centrální banky. Od 14:30 bude následovat tradiční tisková konference guvernéra Draghiho. Očekává se ponechání stávajících úrovní sazeb, přičemž úprav by mohl doznat program kvantitativního uvolňování. Nejvíce se spekuluje o možnosti jeho prodloužení o šest měsíců za horizont března roku 2017.

11:47

IPO firmy Uniper se blíží

Už v příštím týdnu se začne obchodovat s akciemi společnosti Uniper, jež vznikla odštěpením od firmy E.ON. Každý dosavadní akcionář E.ON obdrží 1 akcii Uniper za 10 akcií E.ON. Obchodování s akciemi Uniper začne pravděpodobně už v pondělí, přičemž titul bude zpočátku nejspíše součásti indexu DAX a následně se přesune do indexu MDAX. 

Komentář

Ranní komentář k 7. 9. 2016

Včerejší vývoj obchodování na amerických burzách byl nejvíce ovlivněn odpoledním zveřejněním indexu ISM za sektor služeb. Očekávalo se, že bude reportováno 54,9 bodů, nicméně realitou bylo pouze 51,4 bodů, což byla zároveň nejnižší hodnota za posledních šest let. Prakticky se tak opakoval scénář ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.