Zpravodajství

15:34

Americké burzy otevírají beze změny

Akciové indexy S&P 500, DJIA i NASDAQ zahajují dnešní obchodování bez větší odchylky od včerejších závěrečných hodnot. Investoři tak pravděpodobně vyčkávají až na závěr týdne, kdy budou reportována významná makrodata. 

13:23

Zvýšená cílová cena žene akcie Wirecard k letošním maximům

Analytici společnosti Barclays zvýšili investiční doporučení na akcie Wirecard z dřívějšího „equalweight“ na „overweight“. Roční cílová cena vzrostla o 21 % na 58 EUR. Díky tomu dnes akcie přidává 5,6 % na 45,4 EUR, čili na nejvyšší úrovně od začátku února. 

11:59

DAX zpět nad 10 600 body

Po týdenní přestávce se německý akciový index dostává zpět nad úroveň 10,6 tis. bodů. Konkrétně dnes DAX posiluje o 1 % na 10 653 bodů. Za tímto vývojem stojí zejména oslabení eura vůči dolaru, což pomáhá německé exportně orientované ekonomice. 

11:14

Spotřebitelská důvěra v eurozóně se drží

Za srpen index spotřebitelské důvěry v EZ stagnoval na červencových -8,5 bodech. Tento vývoj naplnil všeobecná tržní očekávání. Nálada se však zhoršila v průmyslovém sektoru, kde index důvěry klesl na -4,4 bodů oproti dřívějším -2,4 bodům. Očekával přitom jen mírný pokles na -2,7 bodů. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.