Zpravodajství

15:19

Příjmy amerických domácností dál rostou

Za červenec došlo k růstu osobních příjmů o 0,4 % y/y, což naplnilo všeobecná tržní očekávání. Šlo tak o pátý měsíc v řadě, kdy tento makroekonomický údaj posílil. 

13:17

Ropa dnes ztrácí přes 1 %

Brent oslabuje o 1,4 % na 49,2 USD/barel a WTI ztrácí 1,3 % na 47 USD/barel. Za poklesy stojí skepse obchodníků ohledně blížící se schůzky významných těžařů, která měla dle původních spekulací vést k omezení těžby a tedy k podpoře cen ropy. 

10:46

Kuroda nevyloučil další intervece

Guvernér Bank of Japan jasně naznačil možnost další monetární expanze v případě, že se inflační očekávání znovu sníží. Jeho slova měla okamžitý dopad na japonskou měnu, která vůči dolaru oslabila o 1,6 % na 102,2 USD/JPY, i na japonský akciový index Nikkei 225, jenž posílil o 2,3 % na 16 737 bodů. 

Komentář

Ranní komentář k 29.8.2016

V pátek se uskutečnil dlouho očekávaný proslov guvernérky Fed Janet Yellenové na sympóziu v Jackson Hole. Yellenová hned v úvodu pochválila současný vývoj americké ekonomiky a zejména pak kondici tamního pracovního trhu. Na druhou stranu zůstává dle ní hlavním problémem nízká produ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.