Zpravodajství

12:40

ITV stáhla nabídku na koupi Entertainment One

Britská společnost ITV stáhla svoji nabídku v hodnotě 1 mld. GBp na koupi mediální a distribuční firmy Entertainment One. Ta v přepočtu 236 GBp nabízených za jednu akcii považovala za příliš nízkou částku, která podhodnocuje fundamentální hodnotu podniku, a nabídku tak před dvěma týdny odmítla. Zástupci Entertainment One nicméně předpokládali, že obdrží vylepšený návrh. Akcie Entertainment One aktuálně ztrácí 13,8 % na 216,3 GBp, ITV pak připisuje 1,6 % na 205,1 GBp.

12:08

Sberbank dosáhla rekordního čistého zisku

Největší ruská banka Sberbank, která působí také na českém trhu, dosáhla ve druhém čtvrtletí rekordně vysokého čistého zisku, který činil 145 mld. RUB. Ten tak předčil analytický konsensus, který predikoval hodnotu 124 mld. RUB. Společnost překonala dosavadní nejlepší výsledek z prvního kvartálu letošního roku, kdy vykázala čistý zisk ve výši 118 mld. RUB. Na dobrých hospodářských výsledcích má výrazný podíl především nižší objem prostředků, které společnost odložila jako rezervu ke krytí případných ztrát ze špatných úvěrů. Sberbank byla, obdobně jako další velké ruské banky, negativně ovlivněna sankcemi uvalenými na Rusko v souvislosti s ukrajinskou krizí, s problémy se však vypořádala o poznání lépe než její konkurenti.

11:39

Výrobci obuvi Jimmy Choo se v prvním pololetí dařilo

Britský výrobce módní obuvi Jimmy Choo zaznamenal zdařilé první pololetí letošního roku. Firma v prvních šesti měsících dosáhla výnosů ve výši 173 mil. GBp, které tak vzrostly o bezmála 10 %. Investory rovněž příjemně překvapil provozní zisk, který se zvýšil o více než 42 % na 25 mil GBp. Společnosti se dařilo zejména na asijských trzích, které se na nárůstu celkových tržeb výrazně podílely, a převážily tak nad horšími výsledky ze zámoří. Podnik, který provozuje více než 140 obchodů po celém světě, očekává ve druhém pololetí, v němž plánuje otevřít dalších 10 poboček, pokračující zlepšení hospodářských čísel, a to především díky slabší britské libře, která by měla podpořit prodej. Titul aktuálně připisuje 2 % na 120 GBp.

11:00

Akcie firmy Teva Pharmaceuticals poklesly v reakci na rozhodnutí zámořského patentového úřadu

Akcie farmaceutické společnosti Teva Pharmaceuticals se během včerejší zámořské obchodní seance propadly v reakci na zprávy, podle nichž americký patentový úřad zrušil dva z patentů izraelského výrobce léčiv. Titul ihned po zveřejnění těchto informací odepsal více než 6 %, v průběhu odpoledne však tyto ztráty korigoval a zakončil při 3% poklesu na 51,6 USD.

10:37

Čtvrtletní zisk společnosti Seadrill poklesl, překonal však tržní očekávání

Společnost Seadrill ve druhém čtvrtletí dosáhla zisku na úrovni EBITDA ve výši 557 mil. USD, díky čemuž si meziročně pohoršila o 31 %. Jeho hodnota však překonala analytický konsensus nastavený na 510 mil. USD. Dodavatel ropných věží a tankerů byl těžce zasažen propadem cen ropy, ve druhých třech měsících tohoto roku však příznivě zapůsobila snaha o redukci nákladů, v rámci níž například firma od letošního ledna snížila počet zaměstnanců o 8 % na 6 500 pracovníků. Titul aktuálně připisuje 1,1 % na 21,4 NOK.

10:13

Evropské akciové indexy v červeném

Evropské akcie na pozvolný růst z minulých dnů nenavázaly, a na počátku dnešní obchodní seance tak předchozí zisky odevzdávají. Německý DAX aktuálně klesá o bezmála 1,2 % na 10 501 bodů, přičemž lehce negativně na něj zapůsobil ranní report indexu ekonomické důvěry IFO, který nedosáhl na tržní odhady. EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,9 % na 2 983 bodů. V rámci sektorů se daří nejméně především segmentu zdravotní péče a spotřebního zboží.

Komentář

Ranní komentář k 25. 8. 2016

Evropské akciové trhy během středečního obchodního dne navázaly na úterní zisky, které včera lehce rozšířily. Německý index DAX se tak opět mírně vzdálil od důležité úrovně 10 500 bodů, když zakončil při 0,3% růstu na 10 622 bodech. Širší EURO STOXX 50 pak připsal 0,5 % na 3 0...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.