Zpravodajství

16:55

Společnost J.M. Smucker snížila celoroční výhled tržeb

Zámořský výrobce potravin J.M. Smucker dnes publikoval své výsledky hospodaření za první fiskální čtvrtletí. Společnost v tomto období dosáhla výnosů ve výši 1,82 mld. USD, což je téměř plně v souladu s analytickým konsensem. Zisk na akcii, který činil 1,86 USD, pak tržní očekávání, nastavené na úroveň 1,75 USD, překonal. Firma však snížila celoroční výhled tržeb. Aktuálně tak očekává jejich pokles o 0-1 %, přičemž předchozí odhady hovořily o 1% růstu. Za horšími predikcemi stojí především slabší poptávka po jídle pro domácí mazlíčky, a to zejména díky odklonu amerických zákazníků k prémiovým značkám. J.M. Smucker přitom do tohoto odvětví vstoupil teprve minulý rok, kdy koupil společnost Big Heart Pet Brands za 5,8 mld. USD. Titul aktuálně ztrácí bezmála 8 % na 143,6 USD.

16:16

UBS zvýšila investiční doporučení na akcie firmy CF Industries Holdings

Největší švýcarská banka zvýšila investiční doporučení na akcie zámořského výrobce hnojiv CF Industries Holdings na „koupit“ z předchozího „neutrální“. Podle analytiků UBS by společnost měla profitovat zejména z poklesu kapitálových výdajů a stabilizované ceny dusíku, jejíž výraznější propad je velmi málo pravděpodobný. Titul aktuálně připisuje 5,7 % na 25 USD.

15:37

Zámořské burzy otevírají v zeleném

Pozvolný růst evropských akciových trhů se dnes v menší míře přenesl rovněž na zámořské burzovní parkety. Nejvýznamnější americký index S&P 500 tak aktuálně přidává 0,4 % na 2 191 bodů, technologický Nasdaq 100 připisuje rovněž 0,4 % na 4 828 bodů a DJIA roste o 0,5 % na 18 617 bodů. Mezi tituly, kterým se v úvodu dnešní obchodní seance nejvíce daří, patří především společnost Best Buy (+15,6 % na 37,9 USD), jejíž akcie jsou podpořeny dobrými čtvrtletními výsledky hospodaření.

14:54

Evropské akcie mírně rostou

Dnešní obchodní seance se na starém kontinentu nese v duchu mírného optimismu, díky čemuž se všechny sledované akciové indexy aktuálně pohybují v zelených číslech. Německý DAX připisuje 0,86 % na 10 584 bodů, EURO STOXX 50 pak přidává více než 1 % na 2 991 bodů. V růstu evropským burzám pomáhá zejména finanční sektor, v rámci něhož se aktuálně daří nejlépe akciím italské banky UniCredit, které připisují téměř 6 % na 2,07 EUR.

14:22

UniCredit připravuje prodej podílu v bance Bank Pekao

Akcie italské banky příznivě reagují na informace, podle nichž zástupci největší polské pojišťovny PZU a polského státního fondu pro rozvoj přiletí do Milána, aby projednali podmínky odkoupení 40% podílu ve společnosti Bank Pekao, který UniCredit vlastní.  Banka s vysokým podílem špatných úvěrů se tímto způsobem snaží získat dodatečné prostředky, díky nimž by vyhověla kapitálovým požadavkům regulačních orgánů. Titul aktuálně připisuje téměř 6 % na 2,07 EUR.

13:42

Hospodářské výsledky Best Buy překonaly očekávání

Zámořská společnost Best Buy svými výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí investory příjemně překvapila. Firma ve 2Q zaznamenala 22% meziroční zvýšení zisku na akcii na 57c, díky čemuž byly poměrně výrazně překonány analytické odhady ve výši 43c. Kvartální výnosy pak činily 8,53 mld. USD oproti predikovaným 8,39 mld. USD. Na nad očekávání dobrých hospodářských číslech zámořského prodejce spotřební elektroniky májí výrazný podíl především rostoucí tržby z online prodeje, které se ve druhých třech měsících tohoto roku zvýšily o 24 %. Titul na tyto informace reaguje v před-obchodní fázi silným růstem o bezmála 15 % na 37,7 USD, a blíží se tak k nejvyšší úrovni za posledních deset měsíců.

13:09

Ceny ropy pod tlakem

Rostoucí obavy ze zvyšující se produkce ropy v Iráku, který plánuje navýšit těžbu černého zlata o 5 % během několika příštích let, a Nigérii, kde byly ukončeny útoky na ropnou infrastrukturu, dnes negativně ovlivňují její ceny. Americká lehká ropa WTI tak aktuálně ztrácí bezmála 1 % na 46,98 USD/barel, severomořský Brent pak ztrácí 1 % na 48,67 USD/barel.

11:05

Bayer dokončuje jednání s firmou Monsanto

Údajně již jen několik málo dnů schází k představení finální nabídky manažerů Bayer na převzetí amerického giganta, společnosti Monsanto. Hlavní problém, a sice cena této transakce měl být dle zákulisních informací, vyřešen. Spekuluje se, že za jednu akcii Monsanto zaplatí Bayer 130-135 USD oproti původně nabízeným 125 USD.  

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.