Zpravodajství

12:41

Kingspan Group se v prvním pololetí dařilo

Irský výrobce stavebních materiálů Kingspan Group zaznamenal v prvním pololetí letošního roku meziroční růst výnosů o 19 % na 1,47 mld. USD. Zisk připadající na akcii se pak oproti stejnému období v loňském roce zvýšil ze 46,5c na 70,6c. Za dobrými výsledky hospodaření stojí zejména zotavování irského trhu, které pokračovalo i v první polovině roku. Společnosti se dařilo i na trzích kontinentální Evropy, a to především v Německu, Francii a Holandsku. K historicky nejsilnějšímu pololetí firmy přispěly rovněž úspěšné akvizice společností Joris Ide a Vicwest. Titul v reakci na tyto informace aktuálně roste o téměř 5 % na 23,9 EUR.

12:10

Švédská společnost Getinge odvolala dosavadního CEO

Firma Getinge odvolala dosavadního CEO Alexe Myaerse, který tak ve funkci vydržel pouze necelých 18 měsíců. Představenstvo společnosti tento krok odůvodnilo rozdílným pohledem na budoucí směřování švédského výrobce dezinfekčních a sterilizačních zařízení. Na post byl dočasně dosazen Joacime Lindoff. Titul se bezprostředně po zveřejnění těchto informací propadl nejvíce za posledních pět týdnů. Později však výrazné ztráty korigoval, přičemž aktuálně se obchoduje za 167,3 SEK při více než 4% poklesu.

11:39

Teleperformance odsouhlasila koupi LanguageLine Solutions

Akcie společnosti Teleperformance pozitivně reagují na informace, podle nichž francouzský provozovatel call center odsouhlasil převzetí zámořské firmy LanguageLine Solutions. Obchod, který představuje snahu Teleperformance o expanzi na americký trh, by měl mít hodnotu zhruba 1,5 mld. USD a bude financován prostřednictvím úvěru, na němž se budou podílet banky Credit Agricole, HSBC a Societe Generale. Dohoda by měla být dokončena před koncem letošního roku, musí ji však schválit příslušné regulační úřady. Akcie Teleperformance aktuálně připisují 6,6 % na bezmála 88 EUR.

11:01

Zámořské úřady schválily převzetí společnosti Syngenta firmou ChemChina

Rozhodnutí amerických úřadů, které schválily převzetí největšího světového výrobce pesticidů společností ChemChina, zvýšilo šance, že se největší akvizice zahraničního podniku čínskou firmou v historii uskuteční. Celá transakce, kterou obě strany odsouhlasily již v únoru, by měla mít hodnotu 43 mld. USD. Akcie švýcarské společnosti Syngenta na tyto informace reagují růstem o bezmála 12 % na 425 CHF.

10:33

Vidina dalších intervencí táhne japonskou měnu dolů

Japonský jen zaznamenal oslabení na všech významných měnových párech, a to v reakci na prohlášení guvernéra Bank of Japan, který naznačil, že v příštím měsíci by se mohla japonská monetární autorita uchýlit k dalším intervencím na podporu tamní ekonomiky. Proti americkému dolaru JPY aktuálně klesá o 0,5 % na 100,75 USD/JPY. USD je naopak podpořen spekulacemi o dalších signálech budoucího vývoje zámořské měnové politiky, které by mohl přinést páteční proslov guvernérky Fed Janet Yellenové v Jackson Hole. Eurodolar tak klesá o 0,3 % na 1,129 EUR/USD.

9:57

Evropské akciové indexy v zeleném

Evropské akciové trhy vstupují do úvodní obchodní seance tohoto týdne pozvolným růstem. Německý index DAX aktuálně připisuje 0,5 % na 10 590 bodů, širší EURO STOXX 50 pak přidává rovněž 0,5 % na 2 982 bodů. V rámci sektorů se nejvíce daří finančnímu a telekomunikačnímu segmentu. Nejnižší výkonnost naopak vykazují energetické tituly, na které nepříznivě působí snižující se ceny ropy. Americká lehká ropa WTI aktuálně ztrácí 1,7 % na 47,7 USD/ barel, severomořský Brent pak odepisuje rovněž 1,7 % na 50 USD/barel.

Komentář

Ranní komentář k 22. 8. 2016

Závěr minulého týdne výraznější pohyby na akciových trzích nepřinesl. Německý index DAX zakončil seanci při 0,55% poklesu na 10 544 bodech, geograficky širší EURO STOXX 50 pak odepsal 0,9 % na 2 968 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.