Zpravodajství

Komentář

Co mohou investoři očekávat od akciových trhů do konce roku?

Na konci června jsem ve svém komentáři „Investoři mají za sebou nelehký půlrok“ shrnul dění na akciových trzích od začátku roku. Konstatoval jsem tehdy, že americké akcie vyjádřené indexem S&P rostly pouze o 1,3 % a německý DAX dokonce ztratil 10,6 % své hodnoty. Velký vliv na to ...

Celý komentář
16:44

Foot Locker uveřejnil čtvrtletní hospodářská čísla

Americký prodejce sportovního oblečení a obuvi Foot Locker zaznamenal ve druhém čtvrtletí 11% meziroční růst zisku na akcii, který tak dosáhl výše 94c. Výnosy společnosti pak vzrostly o 5 % na 1,78 mld. USD. Obě hodnoty překonaly konsensuální odhady nastavené na 90c a 1,76 mld. USD. Podle CEO Richarda Johnsona jsou nad očekávání dobré výsledky hospodaření především důsledkem vyšší poptávky po basketbalové, běžecké i klasické obuvi a oblečení. Titul aktuálně připisuje 9,2 % na 67,4 USD.

16:10

Applied Materials očekává silné čtvrté čtvrtletí

Akcie zámořské technologické společnosti Applied Materials dnes příznivě reagují na včerejší report kvartálních hospodářských výsledků. Firma ve třetím fiskálním čtvrtletí zaznamenala 13,3% nárůst tržeb, které dosáhly hodnoty 2,82 mld. USD, což je téměř plně v souladu s tržním očekáváním. Zisk připadající na akcii pak činil 50c oproti predikovaným 48c. Příjemně však překvapila především očekávaná hospodářská čísla v posledních třech měsících finančního roku. Ve 4Q společnost předpokládá čistý zisk v rozmezí 61-69c na akcii a výnosy ve výši 3,24-3,36 mld. USD, přičemž konsensuální odhady byly nastaveny na 48c, respektive na 2,87 mld. USD. Za dobrými výsledky stojí především silná poptávka po mikročipech do chytrých telefonů. Titul v úvodu dnešní obchodní seance v reakci na tyto informace roste o 6 % na 29,35 USD.

15:34

Zámořské burzy otevírají mírným poklesem

Dnešní pokles evropských akciových trhů se ze starého kontinentu přenesl rovněž na zámořské burzy, které tak vstupují do posledního obchodního dne tohoto týdne v červených číslech. Index S&P 500 aktuálně ztrácí 0,36 % na 2 178 bodů, technologický Nasdaq 100 odepisuje 0,3 % na 4 794 bodů a DJIA klesá o 0,4 % na 18 520 bodů.

14:58

Akcie Corrections Corporation of America a GEO Group korigují výrazné čtvrteční ztráty

Akcie zámořských společností Corrections Corporation of America a GEO Group, které provozují soukromé věznice, v před-obchodní fázi korigují výrazné ztráty ze včerejšího dne. Ty realizovaly v důsledku oznámení amerického ministerstva spravedlnosti o konci využívání privátních nápravných zařízení. Zástupci firmy Corrections Corp. of America uvedly, že tři z uzavřených vládních kontraktů zůstaly nezměněny. GEO Group pak reagovala prohlášením o prodloužení jedné z uzavřených smluv s vládními představiteli do roku 2018. Akcie Corrections Corp. of America krátce před otevřením zámořských burzovních parketů připisují více než 10 % na 19,34 USD, akcie GEO Group pak rostou o téměř 10 % na 21,45 USD.

14:23

Společnost Deere zvýšila celoroční výhled

Zámořská společnost Deere, která je největším světovým výrobcem zemědělských zařízení, zvýšila svůj celoroční výhled tržeb poté, co snížení výroby a nákladů vyrovnalo negativní vlivy plynoucí z ochabující poptávky po traktorech a kombajnech. Firma tak v aktuálním fiskálním roce, který končí v říjnu, očekává čistý zisk ve výši 1,35 mld. USD, což je o 0,15 mld. USD více než dřívější předpoklady. Investory rovněž příjemně překvapil čistý zisk dosažený ve třetím finančním čtvrtletí. Ten v přepočtu na akcii činil 1,55 USD, konsensuální odhady přitom hovořily o hodnotě 94c. Výnosy společnosti se naopak snížily z 6,84 mld. USD ve stejném období v loňském roce na 5,86 mld. USD v tom letošním, a nedosáhly tak na tržní očekávání 6,04 mld. USD. Titul v před-obchodní fázi přidává 4,2 % na 80,15 USD.

13:45

Na akcie automobilky BMW bylo sníženo investiční doporučení

Zámořská investiční banka Goldman Sachs snížila investiční doporučení na akcie německého výrobce automobilů BMW z předchozího „koupit“ na nynější „neutrální“. Podle analytiků společnosti čelí evropští výrobci rizikům plynoucím z poklesu poptávky na starém kontinentě i v zámoří a emisních nákladů. Titul aktuálně ztrácí 2,13 % na 77,16 EUR.

12:54

Hospodářské výsledky Royal Vopak nedosáhly na tržní odhady

Čtvrtletní hospodářské výsledky nizozemské společnosti Royal Vopak, která se zabývá skladováním a zpracováním produktů z ropy a zemního plynu, nedosáhly na konsensuální odhady. Ve druhém kvartálu firma dosáhla výnosů ve výši 332 mil. EUR oproti predikovaným 333,5 mil. EUR. Čistý zisk za 2Q činil 6,5 mil. EUR, díky čemuž výrazně zaostal za tržním očekáváním nastaveným na 86 mil. EUR. Dlouhodobé tržní podmínky pak podle zástupců Royal Vopak zůstanou obtížné. Titul aktuálně ztrácí 6,5 % na 44,7 EUR.

12:10

Telenor plánuje prodej podílu ve firmě VimpleCom

Norská telekomunikační společnost Telenor podle CEO Brekkea plánuje prodat svůj podíl ve firmě VimpelCom. Telenor si na pomoc s prodejem již najal finanční poradce. Ten je však zatím pouze ve fázi plánovaní, a stále tak není jasné, jak bude probíhat. Titul aktuálně připisuje téměř 0,6 % na 144,6 NOK.

11:20

A.P. Moeller Maersk zvažuje rozdělení společnosti

Největší provozovatel kontejnerových lodí na světě A.P. Moeller Maersk oznámil, že stále zvažuje několik možností změny své strategie. Reagoval tak na informace, které se objevily v dánských novinách Berlingske, a podle nichž je nejpravděpodobnější rozdělení firmy na samostatnou energetickou a přepravní společnost. Podle zástupců A.P Moeller Maersk však sama změna struktury nezajistí růst podniku a je pouze jedním ze zvažovaných východisek. Titul aktuálně připisuje 2,3 % na 9 560 DKK.

10:30

Akcie sázkové kanceláře William Hill rostou

Akcie firmy William Hill rostou poté, co jedna z největších sázkových kanceláří ve Velké Británii oznámila, že společnost dobře vstoupila do druhého pololetí letošního roku, a celoroční provozní zisk tak dosáhne na horní hodnoty predikovaného rozpětí. Titul v reakci na tyto informace aktuálně připisuje více než 3 % na 313,6 GBp, díky čemuž mírně umazává ztráty, které realizoval v důsledku odmítnutí nabídky na převzetí ze strany konkurenčních firem 888 Holdings a The Rank Group.

9:47

Evropské akcie v červeném

Na evropské akciové trhy se po včerejším lehkém růstu v úvodu dnešní obchodní seance opět vrátil mírný pesimismus. Německý DAX tak aktuálně ztrácí 0,7 % na 10 533 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 odepisuje 0,8 % na 2 972 bodů. V rámci indexu EURO STOXX 50 pak klesá všech 10 segmentů, které jsou v něm zahrnuty, přičemž nejvýrazněji ztrácí především sektory telekomunikací, spotřebního zboží a sektor financí.

Komentář

Ranní komentář k 19. 8. 2016

Na akciových trzích na starém kontinentu panovala během včerejška poklidná nálada, a přestože evropské indexy zakončily obchodní seanci v zelených číslech, jejich růst nebyl nijak významný. Německý DAX připsal 0,6 % na 10 603 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak vzrostl o 0,5...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.