Zpravodajství

12:30

Akcie firmy Royal Boskalis Westminster klesají

Nizozemská společnost Royal Boskalis Westminster dosáhla v prvním pololetí zisku na úrovni EBITDA ve výši 318 mil EUR oproti očekávaným 313 mil. EUR. Výnosy firmy, které se meziročně snížily o 25 % na 1,17 mld. EUR, naopak na tržní odhady nastavené na 1,28 mld. EUR nedosáhly. Tento pokles je primárně způsoben horšími tržními podmínkami, kterým Royal Boskalis Westminster v tomto roce čelí. V minulém roce rovněž k dobrým výsledkům výrazně dopomohl již dokončený projekt rozšíření Suezského průplavu. Titul aktuálně ztrácí 3,8 % na 32,1 EUR.

11:58

Společnost Vestas Wind Systems zvýšila celoroční výhled

Dánský výrobce větrných turbín Vestas Wind Systems zvýšil celoroční výhled výnosů na 9,5 mld. EUR z předchozích 9 mld. EUR. Společnost by měla profitovat zejména z nadprůměrně vysokých marží a příznivé vládní politiky zaměřené na výrobu ekologicky šetrné elektrické energie. Příjemně investory překvapila také hospodářská čísla za druhý kvartál. V něm firma dosáhla výnosů ve výši 2,56 mld. EUR oproti predikovaným 2,02 mld. EUR. Zisk na úrovni EBIT pak činil 399 mil. EUR, díky čemuž došlo rovněž k překonání analytických odhadů nastavených na 198 mil. EUR. Akcie Vestas Wind Systems na příznivé informace zareagovaly růstem na téměř osmiletá maxima, přičemž aktuálně připisují bezmála 10 % na 534 DKK.

11:32

Britské maloobchodní tržby překonaly očekávání

Britské maloobchodní tržby za minulý měsíc vzrostly o 1,4 %, díky čemuž překonaly konsensuální odhady nastavené na 0,1% růst. Na příznivá makrodata pak pozitivně reaguje britská libra. Ta aktuálně vůči USD posiluje o 1,1 % na 1,31 GBp/USD, proti společné evropské měně připisuje 0,8 % na 1,16 GBp/EUR a měnový pár GBp/JPY se nyní obchoduje za 131,91 GBp/JPY při 1% růstu.

11:19

Čtvrtletní zisk Raiffeisen Bank klesl o 16 %

Rakouská banka Raiffeisen Bank ve druhém čtvrtletí zaznamenala 16% pokles zisku, který dosáhl výše 96 mil. EUR, a zaostal tak za tržními odhady nastavenými na 134 mil EUR. Za celé první pololetí pak zisk společnosti činil 210 mil. EUR, což představuje 24% meziroční pokles. Za horšími hospodářskými výsledky stojí především přetrvávající prostředí nízkých úrokových sazeb a snížení objemu poskytnutých úvěrů. Příjemně naopak překvapil ukazatel kapitálové přiměřenosti CET1, který vzrostl z 1,7 % na současných 12,2 %. Titul aktuálně ztrácí 2,2 % na 11,5 EUR.

10:35

Cisco Systems propustí 7 % zaměstnanců

Zámořská společnost Cisco Systems propustí 5,5 tisíc pracovníků, což představuje zhruba 7 % z celkového počtu zaměstnanců. Nepotvrdily se tak dřívější spekulace, které hovořily o plánovaném snížení pracovní síly o 20 %. Firma, která čelí obdobně jako další konkurenti propadu na trhu s osobními počítači, z ušetřených prostředků plánuje financovat přechod svého zaměření z výrobce hardwaru na softwarovou společnost.

10:02

Evropské akciové indexy pozvolně rostou

Po několika dnech se na evropské akciové trhy vrátil optimismus, a ty tak v úvodu dnešní obchodní seance korigují předchozí ztráty, ačkoliv jejich růst je pouze pozvolný. Široký reprezentant trhu EURO STOXX 600 aktuálně připisuje 0,4 % na 342 bodů, německý DAX pak přidává 0,44 % na 10 583 bodů. Trhům v růstu pomáhají především sektory utilit a průmyslu. Daří se i energetickým titulů, které jsou podpořeny růstem cen ropy. Ty se díky včerejšímu reportu překvapivého poklesu zámořských zásob černého zlata a spekulacím ohledně dohody o omezení její produkce opět přibližují k hranici 50 USD/barel.

Komentář

Ranní komentář k 18. 8. 2016

Včerejší obchodní seance na starém kontinentu probíhala opět v duchu poklesů. Německý index DAX odepsal 1,3 % na 10 537 bodů, EURO STOXX 50 pak ztratil 1,18 % na 2 980 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.