Zpravodajství

15:19

Indexy futures indikují otevření amerických burz na zelené nule

Všechny tři významné zámořské akciové burzy by měly zahájit dnešní obchodování na včerejších závěrečných úrovních. Neměly by tedy navázat na lehké poklesy v Evropě, kde akciové trhy oslabují o necelé 1 %. 

12:25

Akcie společnosti Delta Lloyd rostou

Nizozemská pojišťovna Delta Lloyd svými pololetními hospodářskými výsledky investory příjemně překvapila. Za prvních šest měsíců letošního roku dosáhla čistého zisku ve výši 925 mil. EUR. Výrazně tak vylepšila výsledek ze stejného období v loňském roce, kdy firma realizovala ztrátu 533 mil. EUR. Ukazatel Solvency II, který měří schopnost pojišťoven absorbovat ztráty, pak v prvním pololetí vrostl na 173 %. Společnost rovněž oznámila dividendu 10c na akcii. Titul aktuálně připisuje více než 4 % na 3,65 EUR.

11:48

Britská libra podpořena dobrými makrodaty

Britská libra vymazala ztráty vůči americkému dolaru a společné evropské měně. Reagovala tak na report britských červencových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, jejichž počet se v prvním celém měsíci po referendu o odchodu země z EU překvapivě snížil o 8 600. Analytický konsensus naopak hovořil o jejich zvýšení o 9 tisíc. Míra nezaměstnanosti pak zůstala na 4,9 %, což plně odpovídá tržnímu očekávání. Proti EUR tak aktuálně britská libra roste o 0,06 % na 1,15 GBp/EUR. Vůči USD pak GBp ztrácí 0,03 % na 1,3 GBp/USD.

11:10

Cisco Systems údajně chystá propouštění zaměstnanců

Zámořská společnost Cisco Systems podle nepotvrzených informací propustí zhruba 14 tisíc pracovníků, což představuje téměř 20 % z celkového počtu zaměstnanců. Firma by údajně propouštění mohla oznámit v následujících několika týdnech. Zařadila by se tak po bok dalších technologických gigantů, kteří se v posledních letech z důvodu poklesu na trhu osobních počítačů ke stejnému kroku již uchýlili.

10:39

Wienerberger čelí poklesu poptávky ve Velké Británii

Rakouská společnost Wienerberger, která je největším světovým výrobcem cihel, oznámila snížení produkce výrobků z pálené hlíny ve Velké Británii, čímž reaguje na snížení tamní poptávky. Ta poklesla po červnovém referendu o vystoupení země z EU, a ukazuje tak na zpomalení britského stavebního trhu. Titul aktuálně ztrácí bezmála 8 % na 13,8 EUR.

10:00

Na evropských akciových trzích panuje klid

Na evropských burzách panuje v úvodu dnešní obchodní seance poklidná nálada, a akciové indexy tak vykazují pouze kosmetické pohyby. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,3 % na 10 642 bodů, širší EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,28 % na 3 007 bodů. Trhy táhne dolů předvším silně klesající IT sektor následovaný segmentem zdravotní péče. Vyšší poklesy naopak brzdí zejména mírně rostoucí sektor spotřebního zboží.

Komentář

Ranní komentář k 17. 8. 2016

Evropské akciové trhy zakončily druhý obchodní den tohoto týdne opět v červených číslech. Zatímco německý DAX odepsal bezmála 0,6 % na 10 675 bodů, širší EURO STOXX si vedl o něco hůře, když ztratil 1 % na 3 016 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.