Zpravodajství

14:56

Sentiment německých finančních expertů roste

Index ZEW zkoumající náladu mezi 350 finančními odborníky v Německu vzrostl za srpen na 57,6 bodů oproti předchozím 49,8 bodům. Analytický konsensus přitom očekával růst pouze na 50,2 bodů. 

13:18

Home Depot navyšuje své celoroční výhledy

Za druhé čtvrtletí letošního roku utržila společnost Home Depot 26,5 mld. USD, což přesně naplnilo analytická očekávání. Nepřekvapil ani čistý zisk na akcii 1,97 USD. Management však překvapivě navýšil svůj celoroční výhled EPS na 6,31 USD oproti dřívějším 6,27 USD. 

11:21

Evropské akcie dnes lehce ztrácí

Akciový index STOXX Europe 600 dnes klesá o 0,5 % na 344 bodů, čímž se dostává na úroveň ze středy minulého týdne. Za lehkými ztrátami stojí snaha některých investorů uzavřít poměrně zajímavé zisky, jichž bylo v posledních dnech dosaženo. 

10:23

Akcie Linde hvězdou indexu DAX

Akcie společnosti Linde dnes posilují o 6 % na 148 EUR, což z nich dělá dnešní nejvíce rostoucí titul německého akciového indexu DAX. Příčinou tohoto cenového skoku jsou spekulace ohledně možného propojení firmy Linde s dosud konkurenční americkou společností Praxair. Pokud by došlo k realizaci této fúze, vznikla by celosvětově největší firma vyrábějící průmyslové plyny. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.