Zpravodajství

16:56

Valeant Pharmaceuticals v hledáčku amerických úřadů

Akcie farmaceutické společnosti klesají o bezmála 9 % na 24,9 USD, a to v reakci na informace, podle nichž bylo zahájeno vyšetřování kanadského výrobce léčiv. Americké úřady podle těchto informací podezírají Valeant Pharmaceuticals ze zatajování těsných vazeb s již zaniklou zámořskou online lékárnou Philidor Rx Services před pojišťovnami. Ta údajně pomáhala pacientům zajistit pojistné krytí na dražší léky z produkce firmy Valeant namísto využití levnějších alternativ.

16:12

Akcie Yahoo! podpořeny dobrými výsledky Alibaba Group

Nad očekávání dobré hospodářské výsledky, které dnes reportoval internetový prodejce Alibaba Group, kromě vlastních akcií podporují rovněž akcie firmy Yahoo!. Ta totiž v čínské společnosti vlastní 15% podíl. Titul tak aktuálně přidává 3,7 % na 41,4 USD.

15:42

Zámořské akciové trhy otevírají v zeleném

Americké akciové trhy vstupují do dnešní obchodní seance v optimistickém duchu, ačkoliv růst tamních indexů je pouze mírný. Nejvýznamnější S&P 500 aktuálně připisuje 0,3 % na 2 182 bodů, technologický Nasdaq 100 pak přidává 0,6 % na 4 811 bodů. Trhy táhne vzhůru zejména výrazně rostoucí sektor spotřebního zboží, který je podpořen příznivými hospodářskými výsledky zámořských společností spadajících do tohoto segmentu. Nadprůměrnou výkonnost pak vykazuje rovněž IT sektor. Ve vyšších růstech naopak americkým akciím brání klesající finanční tituly a segment utilit.

15:27

Internetový prodejce Alibaba Group zvýšil čtvrtletní tržby o 59 %

Čínský internetový prodejce Alibaba Group zaznamenal za první fiskální čtvrtletí 59% nárůst výnosů. Ty ve zmíněném období dosáhly výše 32,15 mld. jüanů, a překonaly tak predikovanou hodnotu 30,17 mld. jüanů. Raketovým růstem prošly především příjmy z prodeje zboží přes mobilní zařízení, které vzrostly o bezmála 120 % na 17,51 mld. jüanů. Zisk na akcii pak činil 4,9 CNY oproti predikovaným 4,2 CNY. Ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce, kdy EPS vykázalo hodnotu 11,92 CNY, se však čistý zisk společnosti výrazně snížil. Krátce před otevřením zámořských akciových trhů titul připisuje 5,6 % na 92,2 USD.

14:53

Množství zámořských žádostí o podporu v nezaměstnanosti nepřekvapilo

Dnešní pravidelný report zámořských žádostí o podporu v nezaměstnanosti investory příliš nepřekvapil. Množství nových žádostí činilo v minulém týdnu 266 tisíc, což téměř plně koresponduje s tržním očekáváním, které bylo nastaveno na hodnotu 265 tisíc. Pokračující žádosti pák dosáhly na objem 2 155 tisíc, což je mírně vyšší číslo než predikovaných 2 133 tisíc.

14:23

Akcie Macy´s v před-obchodní fázi silně rostou

Čtvrtletní hospodářské výsledky zámořské společnosti Macy´s překonaly odhady analytiků. Firma dosáhla výnosů ve výši 5,87 mld. USD, díky čemuž mírně překonala analytický konsensus nastavený na úroveň 5,75 mld. USD. Zisk na akcii pak činil 54c ve srovnání s predikovanou hodnotou 45c. Na překvapivě dobrá hospodářská čísla měl vliv zejména vyšší počet zákazníků, které přilákaly výrazné slevy. Zástupci Macy´s také oznámili plán na uzavření 100 poboček, aby se tak mohli zaměřit na obchody, které si vedou nejlépe. V před-obchodní fázi titul přidává 11,2 % na 37,8 USD.

13:52

Zisk firmy Kohl´s předčil odhady

Zámořský maloobchodní řetězec s módou Kohl´s dnes reportoval nad očekávání vysoký čtvrtletní čistý zisk. Ten dosáhl výše 1,22c na akcii, díky čemuž překonal tržní očekávání nastavené na úroveň 1,22 USD. Společnost profitovala především z lepšího řízení svých zásob a příznivého počasí, které zvýšilo prodeje letního oblečení a doplňků. Titul před otevřením zámořských burzovních parketů připisuje bezmála 10 % na 41,6 USD.

13:00

Tempo růstu německého HDP podle ministra hospodářství zpomalí

Podle vyjádření německého ministra hospodářství bude tempo růstu ekonomiky našeho západního souseda ve druhém čtvrtletí nižší než v prvních třech měsících roku, kdy činilo 0,7 %. Negativně by měla zapůsobit především slabší osobní spotřeba a nižší než očekávaná stavební aktivita. V prvním kvartálu byla výstavba v zemi naopak jedním z tahounů HDP, a to zejména díky příznivému počasí. Ekonomika podle slov ministra rovněž zůstane silná, navzdory rizikům plynoucím především z britského rozhodnutí opustit Evropskou unii. Německé HDP by podle analytického konsensu mělo za období duben-červen vzrůst o 0,2 %, přičemž k jeho reportu dojde v pátek.

12:22

Audi zaznamenalo v červenci 2,3% navýšení prodejů vozů

Německý výrobce luxusních automobilů Audi zaznamenal v červenci 2,3% nárůst prodejů svých vozů. Automobilka tak v minulém měsíci prodala 149 400 aut, přičemž ve stejném období v loňském roce to bylo 146 073. Tento růst byl tažen především zpevňující poptávkou po vlajkové lodi společnosti – modelu A4. Ve srovnání s největšími konkurenty, kterými jsou automobilky BMW a Mercedes-Benz, však Audi mírně zaostává. Prodeje BMW se v červenci zvýšily o 4 %. Mercedes-Benz pak zaznamenal na této úrovni dokonce 9,4% nárůst, a je tak na cestě stát se největším světovým výrobcem luxusních automobilů dle výše tržeb, čímž by z této pozici sesadil, poprvé od roku 2005, právě BMW.

11:26

Novozélandský dolar přes snížení úrokových sazeb posiluje

Zasedání novozélandské centrální banky RBNZ přineslo v souladu s odhady uvolnění měnové politiky. Tamější klíčová úroková sazba klesla o 0,25 % z 2,25 % na nynější 2 %. Novozélandský dolar však reaguje růstem na všech významných měnových párech, což je důsledkem očekávání agresivnějšího doprovodného komentáře. Na trhu rovněž panovaly spekulace, že snížení úrokových sazeb by mohlo být o něco vyšší. NZD tak vůči americkému dolaru aktuálně posiluje o 0,4 % na 0,72 NZD/USD. Měnový pár NZD/EUR pak roste o 0,58 % na 0,65 NZD/EUR.

11:06

Akcie belgické společnosti KBC rostou

Belgická banka KBC představila hospodářské výsledky za druhý kvartál, které překonaly tržní odhady. Společnost ve 2Q zaznamenala 8,3% nárůst čistého zisku na 721 mil. EUR oproti predikovaným 612 mil. EUR. Ukazatel kapitálové přiměřenosti CET1 pak vůči březnové úrovni 14,6 % vzrostl na nynějších 14,9 %. Investory příjemně překvapila rovněž navržená dividenda ve výši 1 EUR na akcii. Společnosti se dařilo na většině významných trhů, kde zaznamenala zvýšení vkladů i celkovou hodnotu poskytnutých úvěrů. Titul aktuálně připisuje 4,8 % na 50,51 EUR.

10:36

Hospodářské výsledky společnosti Henkel překonaly očekávání

Německý výrobce spotřebního zboží svými hospodářskými výsledky za druhé čtvrtletí investory příjemně překvapil. Výnosy společnosti činily 4,65 mld. EUR, což téměř plně koresponduje s konsensuálními odhady ve výši 4,69 mld. EUR. Zisk na akcii pak tržní očekávání překonal, když dosáhl výše 1,4 EUR oproti predikovaným 1,33 EUR. Firma rovněž navýšila celoroční výhled marží. Henkelu se dařilo především na rozvíjejících se trzích, kde společnost zaznamenala výrazný růst. Solidně se jí nicméně dařilo i na trzích rozvinutých. V reakci na příznivé informace titul aktuálně připisuje 4,1 % na 100,85 EUR.

10:01

Na evropských akciových trzích panuje klid

Evropské akciové trhy se v úvodu dnešní obchodní seance pouze drží na včera dosažených úrovních. Jak německý index DAX, tak širší EURO STOXX 50 se aktuálně nacházejí na zelené nule na 10 655 bodech, respektive na 3 019 bodech. V rámci sektorů se nejlépe daří segmentu spotřebního zboží a utilit. Nejvýrazněji naopak klesají energetické tituly, které jsou pod tlakem z důvodu snižujících se cen ropy. Na tu nepříznivě zapůsobil především včerejší překvapivý report dalšího nárůstu zámořských zásob černého zlata. Americká lehká ropa WTI aktuálně klesá o bezmála 1 % na 41,3 USD/barel, severomořský Brent pak ztrácí 0,6 % na 43,8 USD/barel.

Komentář

Ranní komentář k 11. 8. 2016

Na evropských akciových trzích probíhala během včerejšího obchodování pozvolná korekce výrazných úterních zisků, které byly převážně technického rázu. Německý index DAX tak uzavřel při 0,4% poklesu na 10 650 bodech. Index EURO STOXX 50 si pak vedl velmi obdobně, když zaznamenal 0,35% ztrátu ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.