Zpravodajství

16:44

Yelp reportoval překvapivý čtvrtletní zisk

Akcie zámořské společnosti Yelp se díky včerejšímu příznivému reportu hospodářských čísel dnes řádí mezi nejvýkonnější na trhu. Zatímco odhady analytiků predikovaly ve druhém čtvrtletí ztrátu na akcii 7c a tržby 169,8 mil. USD, firma dosáhla překvapivého zisku ve výši 1c na akcii a utržila 173,4 mil. USD, díky čemuž tržní očekávání předčila. Titul aktuálně v reakci na pozitivní informace připisuje bezmála 13 % na 36,8 USD.

16:21

Zámořské akciové trhy přešlapují na místě

Zámořské akciové trhy během dnešního obchodování nevykazují praktický žádné změny, a nadále se tak drží poblíž historických maxim. Nejvýznamnější index S&P 500 ztrácí 0,1 % na 2 181 bodů. Obdobně si vede také technologický Nasdaq 100, který se tak aktuálně nachází na 4 791 bodech. V rámci odvětví se nejlépe vede sektoru spotřebního zboží. Podprůměrnou výkonnost naopak vykazuje především energetický sektor a sektor zdravotní péče.

15:26

G4S pololetní dividendu nesníží

Obavy ohledně snížení pololetní dividendy největší bezpečnostní agentury na světě se nepotvrdily. Britská společnost G4S její hodnotu udržela na 3,59 pencích na akcii, čímž investory příjemně překvapila. Firma rovněž reportovala 9,7% růst pololetního zisku na úrovni EBITDA a oznámila, že očekává celoroční navýšení poptávky po poskytovaných službách o 4-6 %. Díky těmto signálům zotavení po několika skandálech, které jsou s G4S spjaté, dnes akcie společnosti rostou nejvíce za posledních 12 let, přičemž aktuálně připisují 14,2 % na 223,4 GBp.

14:33

Hospodářské výsledky Ralph Lauren nad očekáváním

Zámořský výrobce luxusní módy Ralph Lauren svými hospodářskými výsledky za první fiskální čtvrtletí investory příjemně překvapil. Společnost v tomto období dosáhla výnosů 1,55 mld. USD, díky čemuž velmi mírně překonala predikce nastavené na úroveň 1,53 mld. USD. Zisk na akcii pak činil 1,06 USD, což představuje hodnotu výrazně nad tržním očekáváním ve výši 89c. Dobré hospodářské výsledky má na svědomí plán nového CEO Stefana Larssona, jehož cílem je oživení růstu zisku po jeho propadech v posledních dvou letech. Ten se skládá především ze snížení přebytečných zásob, uzavření některých obchodů a propuštění zhruba 1 000 zaměstnanců. Titul krátce před otevřením zámořských burz připisuje téměř 6 % na 100,75 USD.

13:54

Akcie Michael Kors v před-obchodní fázi ztrácí

Hospodářské výsledky zámořské společnosti Michael Kors za první fiskální čtvrtletí překonaly tržní očekávání. Firma dosáhla ve zmíněném období výnosů ve výši 987,9 mil. USD oproti odhadovaným 953,3 mil. USD. Zisk na akcii pak činil 88c, přičemž analytické odhady predikovaly hodnotu 74c. Výhled tržeb i EPS na následující kvartál však investory zklamal. Společnost očekává za 2Q tržby v rozpětí 1,07-1,085 mld. USD, což je mírně pod tržním očekáváním 1,11 mld. USD. Zisk na akcii by pak měl dosáhnout výše 84-88c, přičemž analytický konsensus byl nastaven na úroveň 1,11 USD. Titul v před-obchodní fázi aktuálně ztrácí 3 % na 48,6 USD.

13:16

Americký dolar oslabuje

Přes příznivá data, která v pátek přišla z amerického trhu práce, zůstávají investoři ohledně brzkého utažení zámořské měnové politiky skeptičtí. Spekulace ohledně opatrnosti americké centrální banky v otázce zvýšení úrokových sazeb v blízké budoucnosti pak negativně ovlivňují USD, který tak dnes na všech významných měnových párech oslabuje. Eurodolar aktuálně roste o 0,75 % na 1,12 EUR/USD. Proti japonskému jenu pak americký dolar ztrácí 0,74 % na 101,2 USD/JPY.

12:22

Čtvrtletní zisk Adecco vzrostl o 7 %

Čistý zisk největší personální agentury na světě vzrostl ve druhém čtvrtletí o 7 % na 190 mil. EUR, díky čemuž došlo k překonání predikcí nastavených na 184 mil EUR. Příznivě na společnost působila především dobrá situace na francouzském stavebním a automobilovém trhu, která převážila nad stagnujícím počtem najímaných pracovníků zámořskými společnostmi. CEO Alain Dehaze rovněž oznámil absenci negativních důsledků plynoucích z výsledku britského referenda o odchodu země z EU. Společnost tak nezaznamenala pokles poptávky ve Velké Británii, která je pro Adecco třetím nejvýznamnějším trhem, ani v zemích, které jsou jejími významnými obchodními partnery. Titul aktuálně přidává 1,6 % na 55,6 CHF.

11:38

Firma Novozymes snížila celoroční výhled

Dánská společnost Novozymes, která je největším světovým dodavatelem enzymů, dosáhla ve druhém čtvrtletí výnosů 3,43 mld. DKK, čímž zaostala za tržními odhady ve výši 3,55 mld. DKK. Na očekávání analytiků rovněž nedosáhl také provozní zisk, jehož výše činila 961 mil. DKK oproti predikovaným 981 mil. DKK. Firma také snížila celoroční výhled na úrovni tržeb. Důvodem pro tento krok je především panující nejistota ve většině odvětví, do nichž Novozymes dodává své produkty. Titul aktuálně ztrácí 9,2 % na 295,3 DKK.

11:01

Akcie společnosti Entertainment One rostou

Britská společnost Entertainment One odmítla návrh na převzetí ze strany firmy ITV, která nabízela 236 GBp za akcii, což představovalo 8,5% premium oproti poslední uzavírací ceně. Celková hodnota obchodu by tak činila 1 mld. GBp. Nabízená částka však podle Entertainment One podhodnocovala fundamentální hodnotu společnosti. Titul v reakci na tyto informace aktuálně připisuje 5,7 % na 229,8 GBp.

10:17

Stock Spirits Group zveřejnil hospodářské výsledky za první pololetí

Výrobce alkoholických nápojů Stock Spirits Group v prvním pololetí letošního roku zaznamenal 7% nárůst na úrovni tržeb na 116 mil EUR. Provozní zisk společnosti se pak zdvojnásobil na 12,5 mil. EUR. Firma rovněž navrhla dividendu ve výši 0,0027 EUR, přičemž ve stejném období v loňském roce tato hodnota činila 0,125 EUR. Novým CEO Stock Spirits se stal Mirosław Stachowicz, který po rezignaci Chrise Heatha zastával funkci pouze dočasného šéfa. Titul na londýnské burze aktuálně připisuje 1,4 % na 161,8 GBp.

10:00

Evropské akcie v červeném

Evropské akciové indexy po včerejším výrazném růstu, který však byl spíše technického rázu, v úvodu dnešního obchodního dne dosažené zisky mírně korigují. Německý DAX tak aktuálně ztrácí 0,2 % na 10 674 bodů. Diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,1 % na 3 025 bodů. Nejmenší výkonnost v rámci odvětví vykazuje sektor utilit a energetický sektor, zasažený klesající cenou ropy. Americký lehká ropa WTI aktuálně ztrácí 1,2 % na 42,2 USD/barel. Severomořský Brent pak klesá o 1 % na 44,5 USD/barel.

Komentář

Ranní komentář k 10. 8. 2016

Včerejší obchodní seance na evropských akciových trzích probíhala v duchu poměrně výrazných růstů. Německý index DAX vzrostl o 2,5 %, díky čemuž překonal důležitou psychologickou hranici 10 500 bodů a aktuálně se nachází na 10 671 bodech. Od únorových minim posílil již o více ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.