Zpravodajství

17:03

Ropa po reportu zásob dle DoE míří vzhůru

V uplynulém týdnu došlo k nárůstu zásob černého zlata v zámořských skladech o 1,41 mil. barelů, což je v kontrastu s odhadovaným poklesem o bezmála 1,5 mil. barelů. Naopak výrazný pokles zaznamenaly zásoby benzínu, které se snížily o 3,26 mil. barelů oproti odhadovanému poklesu o 0,39 mil. barelů. Americká lehká ropa WTI aktuálně přidává 2 % na 40,3 USD/barel.

16:18

Electronic Arts těží z prodeje prostřednictvím online platformy

Zámořský vývojář videoher, známý například díky hrám FIFA či Star Wars Battlefront, vykázal tržby za uplynulý kvartál ve výši 682 mil. USD, čímž předčil odhady analytického konsensu nastavené na 650 mil. USD. Stejně tak ziskem na akcii 7c pokořil očekávanou ztrátu 2c na akcii. Ziskovost je podpořena vyšším počtem her zakoupených online na úkor nákupů prostřednictvím klasických kamenných prodejen a digitálních nosičů. Investory zklamal představený výhled tržeb pro následující kvartál, který svou hodnotou 1,08 mld. USD mírně zaostal za odhady. Titul v úvodu dnešní seance odepisuje 1 % na 76 USD.

15:36

Zámoří otevírá na červené nule

Obchodování za nejasného směru se ze starého kontinentu přenáší i do zámoří. Široký index S&P 500 ztrácí kosmetických 0,1 % na 2 156 bodů, zatímco technologický Nasdaq otevírá relativně shodně na 4 714 bodech. Nejlépe se vyvíjejícím sektorem jsou finance, naopak níže indexy táhne odvětví spotřebního zboží, zdravotnictví a materiálů. Ropa před odpoledním reportem zásob dle DoE mírně sílí, konkrétně v případě amerického typu WTI o 0,6 % na 39,8 USD/barel.

15:22

Continental očekává zpomalení růstu prodejů osobních vozů

Německý výrobce pneumatik dosáhl v uplynulém čtvrtletí tržeb ve výši 10,2 mld. EUR oproti odhadovaným 10,6 mld. EUR. Na úrovni provozního zisku EBIT naopak společnost hodnotou 1,3 mld. EUR mírně předčila predikce nastavené na 1,24 mld. EUR. Druhý největší evropský výrobce automobilových součástek očekává v druhé polovině roku zpomalení růstu prodejů osobních automobilů na starém kontinentu, přičemž ty by měly v rámci celého roku meziročně vzrůst o 2 %. V prvním pololetí přitom prodeje meziročně vzrostly o 4 %. Za očekávaným zpomalením tempa růstu částečně stojí rozhodnutí Britů o vystoupení z EU, které odrazuje tamní spotřebitele od nákupů v ekonomicky i politicky nejistém prostředí. Titul aktuálně ztrácí 0,6 % na 182 EUR.

15:01

Zisk společnosti Time Warner nad odhady

Zámořská mediální společnost vykázala za 2Q tržby ve výši 6,95 mld. USD, čímž zaostala za konsensuálními odhady nastavenými na 7,06 mld. USD. Zisk na akcii naopak hodnotou 1,29 USD předčil predikce 1,16 USD. Management zároveň mírně navýšil výhledy jak tržeb, tak čistého zisku. Představitelé rovněž oznámili investici do 10% podílu ve společnosti Hulu LLC, která je poskytovatelem streamovacích služeb a videa na vyžádání. Titul v před-obchodní fázi přidává 2,8 % na 77,9 USD.

14:04

UniCredit po výsledcích ztrácí

Největší italská banka dosáhla v uplynulém čtvrtletí tržeb ve výši 6,14 mld. EUR oproti konsensuálnímu odhadu 5,71 mld. EUR. Rovněž čistý zisk 916 mil. EUR předčil predikce nastavené na 719 mil. EUR. Ukazatel kapitálové přiměřenosti CET1 dosáhl hodnoty 10,33 %. Společnost dosáhla jednorázově lepších výsledků díky prodeji podílu ve Visa Europe za 216 mil. EUR. Management rovněž oznámil uzavření dohody na odprodej karetního byznysu v Itálii, Německu a Rakousku za 500 mil. EUR. Titul aktuálně ztrácí 2,4 % na 1,8 EUR.

11:59

HSBC poklesl zisk meziročně o 29 %

Největší evropská banka vykázala za uplynulý kvartál tržby ve výši 14,5 mld. USD, čímž zaostala za odhady nastavenými na 13,6 mld. USD. Zisk na akcii činil 0,184 USD oproti predikovaným 0,146 USD. Pozitivně působí oznámený program zpětného odkupu akcií v objemu 2,5 mld. USD pro tento rok a snaha udržet dividendu na současné úrovni. Program redukce nákladů, s cílem roční úspory 5 mld. USD a propuštění 25 000 zaměstnanců, by měl být realizován v následujících dvou letech. Titul v reakci sílí o 3,7 % na 501 GBp.

Komentář

Koho trhy chtějí vidět v Bílém domě – demokratku nebo republikána?

Začněme krátkým resumé. Oba američtí prezidentští kandidáti již mají své stranické nominace. Trochu překvapivě bylo méně o čem debatovat u republikánů. V demokratické straně se levicovější voliči poněkud zdráhali pro vřelejší podporu Hillary Clinton. Oba kandidáti ale takticky zvolili vicepr...

Celý komentář
10:20

Komerční banka bude muset zvýšit kapitálovou přiměřenost

Jedna z největších tuzemských bank představila tržby za 2Q ve výši 8,58 mld. CZK, čímž předčila konsensuální odhady nastavené na 8,28 mld. CZK. Na úrovni čistého zisku společnost hodnotou 3,8 mld. CZK v podstatě naplnila předchozí predikce. Výsledky jsou jednorázově podpořeny prodejem podílu ve VISA Europe za 959 mil. CZK. Management naznačil, že od příštího roku bude banka muset z důvodu přísnějších regulatorních požadavků navýšit kapitálovou přiměřenost. ČNB bude pravděpodobně vyžadovat úroveň 15,5 %, což by mělo vést k úpravě dividendové politiky v neprospěch akcionářů a snížení výplatního poměru na 70 %. Lze tak očekávat dividendu v příštích letech poblíž úrovně 50 CZK za akcii oproti dříve odhadovaným 60 CZK na akcii. Titul reaguje na pražské burze skokovým poklesem o 6,4 % na 918 CZK.

Komentář

Ranní komentář k 3. 8. 2016

Hlavní evropské akciové indexy se během včerejší seance ponořily hlouběji do červených čísel. Německý DAX odepsal 1,8 % na 10 144 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 uzavřel za 2% poklesu na 2 907 bodech.

Celý komentář
9:48

Evropské trhy otevírají poklesy

Akciové burzy starého kontinentu dnes ráno navazují na poklesy realizované v prvních dvou dnech tohoto týdne. Německý DAX odepisuje v úvodní hodině dnešní seance 0,4 % na 10 106 bodů, přičemž širší EURO STOXX 50 otevírá na červené nule na úrovni 2 905 bodů. Pozitivně na lepší výsledky reagují bankovní tituly, naopak mezi propadlíky se dnes řadí automobilový sektor, který jako celek odepisuje 1,6 %.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.