Zpravodajství

17:01

Pfizer po výsledcích ztrácí

Zámořský farmaceutický gigant zaznamenal ve druhém čtvrtletí 11% růst výnosů na 13,15 mld. USD, oproti predikovaným 13 mld. USD. Zisk připadající na akcii pak činil 64c, díky čemuž byly rovněž mírně překonány analytické odhady, které předpokládaly 62c. Na nad očekávání dobrých výsledcích se podepsaly především nižší daně a tržby z prodeje generických léků, které vrostly o 16 % na 6 mld. USD. Zklamaly však patentově chráněná léčiva, z nichž Pfizer utržil 7 mld. USD, což představuje 7% růst. Tržní očekávání však bylo nastaveno na zvýšení těchto výnosů o zhruba 9 %. Titul tak odepisuje 2,5 % na 36,4 USD.

16:40

Prodeje automobilů nedosáhly na odhady

Zámořští výrobci automobilů Ford Motor a General Motors reportovali nad očekávání vysoký pokles prodejů automobilů za minulý měsíc. Ten v případě Ford Motor činil 3 %, oproti predikovanému 0,5% poklesu. Největší americká automobilka General Motors pak zaznamenala 1,9% snížení prodejů, díky čemuž rovněž zaostala za analytickými odhady, nastavenými na úroveň -1 %. Dalšími společnostmi, které tato čísla také zveřejnily, je pak Nissan Motor, jehož prodeje vzrostly o 1,2 %, přičemž predikce přepokládaly 3% růst, a Fiat Chrysler, který zaznamenal 0,3% zvýšení, oproti očekávanému 1,9% růstu. 

15:36

Zámořské akciové trhy otvírají mírnými poklesy

Americké akciové indexy se krátce po otevření zámořských burz pohybují v červených číslech, jejich poklesy jsou však jen kosmetické. Nejvýznamnější S&P 500 ztrácí 0,1 % na 2 170 bodů, technologický Nasdaq 100 pak vykazuje obdobnou výkonnost, a aktuálně se tak nachází na 4 750 bodech. Nejlépe se na počátku dnešního obchodování daří především energetickému sektoru, který je podpořen zpevňující cenou ropy. Americká lehká ropa WTI se odrazila od hranice 40 USD/barel, přičemž nyní se obchoduje při 1,8 % růstu za 40,8 USD/barel. Severomořský Brent pak přidává 2 % na 43 USD/barel. Trhy naopak táhne dolů zejména nadprůměrně klesající sektor utilit.

14:39

Výsledky Procter & Gamble nad očekáváním

Zámořská společnost Procter & Gamble svými hospodářskými výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí investory příjemně překvapila. Výnosy firmy zaznamenaly 2,8% pokles na 16,1 mld. USD, překonaly však odhady analytiků nastavené na úroveň 15,8 mld. USD. Zisk na akcii pak činil 79c, díky čemuž rovněž překonal predikovanou hodnotu 74c. Nad očekávání dobré výsledky byly způsobeny především růstem tržeb z produktů péče o tělo a osobní zdravotní péče. Titul krátce před otevřením zámořských burz roste o 1,3 % na 87,5 USD.

13:41

Japonská měna posiluje

Japonská vláda dnes schválila fiskální balíček ve výši 132,04 mld. USD na podporu tamní ekonomiky. Na tyto informace příznivě reaguje japonský jen, který posiluje vůči všem významným světovým měnám. Proti americkému dolaru JPY posílil na třítýdenní maxima, přičemž aktuálně se měnový pár USD/JPY obchoduje při 0,4% poklesu za 101,8 USD/JPY. Vůči společné evropské měně pak JPY přidává 0,25 % na 113,9 EUR/JPY.

12:26

Zisk společnosti InterContinetal Hotels Group překonal očekávání

Britská společnost InterContinetal Hotels Group, která vlastní například značky Holiday Inn či Crowne Plaza, zaznamenala v prvním pololetí růst zisku o 2,1 % na 344 mil. USD, díky čemuž došlo k překonání analytických predikcí ve výši 332,9 mil. USD. Příznivě se pro firmu vyvíjela situace především na zámořských trzích. Výnosy naopak zaznamenaly 8,4% pokles na 838 mil. USD, a mírně tak zaostaly za tržním očekáváním 851 mil. USD. Navzdory problémům, které aktuálně sužují odvětví cestovního ruchu, pak zůstaly celoroční výhledy nezměněny. Titul aktuálně přidává 3,15 % na 3 109 GBp.

11:24

Infineon zveřejnil čtvrtletní hospodářské výsledky

Německý výrobce polovodičů utržil ve třetím fiskálním čtvrtletí letošního roku 1,63 mld. EUR, oproti predikovaným 1,65 mld. EUR. Zisk společnosti za zmíněné období činil 254 mil. EUR, díky čemuž zaostal za odhady ve výši 265 mil EUR. Ačkoliv celkové výsledky firmy nedopadly špatně, divize Power Management & Multimarketing, která obsahuje aktivity pro výrobce chytrých telefonů, výrazně zaostala za očekáváním dosaženého zisku. To představuje, vzhledem k hospodářským výsledkům hlavních konkurentů a významných zákazníků Apple a Samsung, negativní překvapení. Titul tak aktuálně ztrácí 4,8 % na 14,1 EUR.

10:38

Evropské akcie v červeném

Evropské akciové trhy klesají druhý den v řadě, a dnes tak rozšiřují včerejší mírné ztráty. Německý index DAX aktuálně odepisuje 1,3 % na 10 196 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak ztrácí 1,2 % na 1,2 % na 2 931 bodů. Na trhy negativně působí především silně klesající finanční sektor. Nepříznivým vývojem prochází rovněž energetické tituly, které táhnou dolů snižující se ceny ropy. Americká lehká ropa WTI se dnes opět dostala mírně pod hranici 40 USD/barel, přičemž aktuálně se obchoduje při 0,3% poklesu za 39,9 USD/barel. Severomořský Brent pak ztrácí rovněž 0,3 % na 42 USD/barel.

10:03

Akcie banky Commerzbank pod tlakem

Německá banka Commerzbank snížila výhled pro letošní rok. Společnost nyní očekává meziroční pokles provozního i čistého zisku. Hlavním důvodem horších odhadů je zejména prostředí s přetrvávajícími nízkými úrokovými sazbami. V letošním roce se jedná již o druhou úpravu celoročního výhledu, přičemž při té předchozí Commerzbank oznámila, že dorovnání zisku z loňského roku bude obtížné. Titul v reakci na tyto informace v úvodu dnešní obchodní seance ztrácí 6,9 % na 5,38 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 2. 8. 2016

Akciové trhy v úvodním dnu nového měsíce nezaznamenaly výraznější pohyby, a pouze se tak udržely poblíž úrovní, na nichž se pohybovaly v závěru minulého týdne. Evropské indexy po dobrém vstupu do včerejší obchodní seance nakonec zakončily v červených číslech. Zatímco německý DAX zt...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.