Zpravodajství

17:00

Pfizer kupuje Bamboo Therapeutics

Zámořský farmaceutický gigant Pfizer dnes oznámil, že koupí biotechnologickou společnost Bamboo Therapeutics, zabývající se především výzkumem genové terapie. Hodnota obchodu, který představuje snahu Pfizeru o větší angažovanost na poli experimentální léčby, se pohybuje okolo 150 mil. USD a dalších potenciálních plateb v celkové výši až 495 mil. USD.

16:34

Zámořské akciové trhy bez výrazných pohybů

Obchodování na akciových trzích v zámoří v úvodním dnu tohoto týdne provází poměrně klidná nálada. Zatímco nejvýznamnější index S&P 500 se aktuálně nachází na zelené nule na 2 174 bodech, technologický Nasdaq 100 připisuje 0,5 % na 4 751 bodů. V rámci odvětví vykazuje nadprůměrnou výkonnost především sektor zdravotní péče. Špatně si naopak vedou zejména energetické tituly, které nepříznivě ovlivňuje pokračující propad cen černého zlata. Americká lehká ropa WTI aktuálně klesá o 2,1 % na 40,7 USD/barel, obdobně si pak vede také severomořský Brent, který se tak aktuálně obchoduje za 42,6 USD/barel.

15:49

Verizon chce koupit Fleetmatics Group

Zámořský telekomunikační gigant plánuje za 2,4 mld. USD koupit společnost Fleetmatics Group, která je jedním z předních poskytovatelů GPS systémů pro sledování pohybu vozidel a softwaru pro analýzu získaných dat. Za jednu akcii by tak Verizon zaplatil 60 USD, což představuje 40% premium oproti páteční uzavírací ceně. Obchod by měl být dokončen ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Akcie firmy Fleetmatics Group v reakci na tyto informace aktuálně připisují 38,7 % na 59,6 USD. Akcie společnosti Verizon pak ztrácí 0,1 % na 55,4 USD.

15:07

Tesla dosáhla dohody se SolarCity

Zámořský výrobce elektromobilů dnes oznámil dosažení dohody na odkoupení výrobce solárních panelů SolarCity. Hodnota obchodu, jehož záměrem je kombinace výroby a prodeje solárních panelů, domácích bateriových systémů pro uložení získané energie a elektrických automobilů pod jednou značkou, bude činit 2,6 mld. USD. Akcionáři SolarCity obdrží za každou akcii 0,11 kmenových akcií Tesly, což by v peněžním vyjádření na základě průměrné hodnoty akcií z posledních pěti obchodních dní odpovídalo 25,37 USD. Dohoda rovněž firmě SolarCity umožňuje přijímat nabídky od dalších potenciálních zájemců o koupi, a to až do 14. září. Akcie společnosti SolarCity krátce před otevřením amerických burz ztrácí 5,2 % na 25,3 USD, Tesla pak připisuje 0,3 % na 235,56 USD.

14:20

Akcie banky Monte dei Paschi di Siena rostou

Třetí největší italská banka podle v pátek publikovaných výsledků neprošla zátěžovými testy evropských bank. Při simulaci extrémně negativního scénáře, který zahrnoval propad cen nemovitostí, turbulence na finančních trzích a tři roky trvající recesi, její ukazatel kapitálové přiměřenosti CET1 skončil pod požadovanou úrovní 4,5 %. Dnes však akcie nejstarší banky na světě příznivě reagují na prohlášení o přípravách plánu na navýšení kapitálu, na němž by se měli podílet rovněž soukromí investoři. Titul aktuálně přidává 4 % na 0,32 EUR.

13:40

Čtvrtletní zisk Amundi překonal tržní odhady

Francouzský správce aktiv Amundi, jehož většinový podíl vlastní společnost Credit Agricole, ve druhém čtvrtletí letošního roku zaznamenal 1,9% meziroční růst zisku na 148 mil. EUR, díky čemuž došlo k překonání analytických odhadů nastavených na úroveň 129,5 mil EUR. Hodnota spravovaných aktiv se pak ve stejném období zvýšila o 3 mld. EUR, a Amundi tak v současnosti obhospodařuje majetek v celkové hodnotě přes 1 000 mld. EUR. Podle CEO společnosti Perriera firma rovněž není příliš vystavena rizikům plynoucím z výsledku britského referenda o odchodu země z EU, a to vzhledem ke své nízké obchodní aktivitě ve Velké Británii. Titul aktuálně připisuje téměř 6 % na 41,42 EUR.

12:40

Klesající ceny ropy působí nepříznivě na CAD

Ceny ropy i během dnešní seance zaznamenávají pokles. Hlavním důvodem tohoto vývoje je především zvýšení produkce černého zlata zeměmi sdruženými v organizaci OPEC. Americká lehká ropa WTI tak aktuálně klesá o 1,1 % na 41,1 USD/barel, severomořský Brent ztrácí 1,3 % na 43 USD/barel. Snižující se ceny ropy pak nepříznivě působí na komoditní měny, především na kanadský dolar, který dnes oslabuje na všech významných měnových párech. Proti americkému dolaru CAD aktuálně klesá o 0,33 % na 0,76 CAD/USD. Vůči společné evropské měně kanadský dolar ztrácí 0,27 % na 0,68 CAD/EUR. Obdobný vývoj pak lze pozorovat i v případě australského dolaru.

11:51

Společnost Didi Chuxing koupí čínský Uber

Čínská společnost Didi Chuxing koupí od svého amerického konkurenta Uber jeho aktivity v Číně. Tržní kapitalizace Didi Chuxing se díky transakci, která by měla přinést výrazné úspory nákladů a ukončit silný konkurenční boj mezi oběma firmami, zvýší z 28 mld. USD na 35 mld. USD. Uber pak získá v čínské společnosti bezmála 6% podíl. Součástí dohody by také měla být investice Didi Chuxing do zámořského provozovatele alternativní taxislužby ve výši 1 mld. USD.

11:32

Akcie společnosti Air Liquide po výsledcích klesají

Francouzská průmyslová společnost Air Liquide reportovala výsledky hospodaření za první pololetí. Zatímco výnosy firmy ve výši 8,3 mld. EUR odpovídaly tržnímu očekávaní, její zisk, který dosáhl na 1,38 mld. EUR, investory mírně zklamal. Horší než odhadované výsledky jsou dány především zrušením či pozastavením projektů energetických firem kvůli relativně nízkým cenám ropy a zemního plynu. Titul tak aktuálně odepisuje 2,4 % na 94,7 EUR.

10:39

Evropské akciové trhy v zelených číslech

Akciové trhy na starém kontinentu během první obchodní seance nového měsíce procházejí příznivým vývojem. Německý index DAX aktuálně připisuje 0,9 % na 10 426 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak roste o 0,3 % na bezmála 3 000 bodů. V rámci odvětví se aktuálně nejlépe daří telekomunikačním titulům. Vyšší zisky naopak brzdí především klesající sektor spotřebního zboží.

10:03

Společnost Western Digital zveřejnila výhled na první fiskální čtvrtletí

Zámořský výrobce pevných disků Western Digital podle publikovaného výhledu v prvním čtvrtletí fiskálního roku dosáhne výnosů v rozmezí 4,4-4,5 mld. USD, což představuje sumu mírně nad tržní očekávání ve výši 4,35 mld. USD. Zisk na akcii by pak měl činit 85-90c, přičemž analytické odhady byly nastaveny na úroveň 94c. Po zveřejnění výhledu tak následovala vlna snížení investičních doporučení. Titul v reakci na tyto informace odepsal více než 11 % na 47,51 USD.

Komentář

Ranní komentář k 1. 8. 2016

Poslední červencový obchodní den se na evropských akciových trzích vyvíjel poměrně optimisticky. Ty tak po čtvrtečním výběru předchozích zisků zamířily opět mírně vzhůru. Německý index DAX uzavřel při 0,6 % růstu na 10 337 bodech, širší EURO STOXX 50 pak připsal 0,8 % na 2 990...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.