Zpravodajství

16:53

Zásoby ropy v USA nečekaně vzrostly

Dle před několika minutami představených makrodat vládní agenturou DoE vzrostly zásoby ropy v zámořských skladech v minulém týdnu o 1 671 tisíc barelů, konsensus analytiků přitom predikoval pokles o 2 020 tisíc barelů. Co se týče zásob benzínu, ty vzrostly o 452 tisíc barelů oproti odhadům predikujícím nárůst o 180 tisíc barelů. Cena ropy WTI v reakci propadla o téměř 1 USD na barel, přičemž aktuálně se obchoduje za 1,5 % poklesu na úrovni 42,2 USD/barel. Severomořský Brent dnes odepisuje dokonce 2,3 % na 43,8 USD/barel.

16:42

GlaxoSmithKline těží ze slabé domácí měny

Největší britský výrobce léčiv vykázal tržby ve výši 6,53 mld. GBP, čímž překonal odhady nastavené na 6,34 mld. GBP. Zisk na akcii vzrostl meziročně o 42 % na 24,5p, přičemž konsensus analytiků dle agentury Bloomberg predikoval hodnotu 21c. Management zároveň navýšil výhled tempa růstu celoročního zisku na 11-12 %. Solidní tržby byly podpořeny prodeji nových léků bojujících s HIV a respiračními onemocněními. Příznivě působí oslabení britské libry, jelikož největší část příjmů společnosti pochází z USA. Titul aktuálně přidává 1,9 % na 1699 GBp.

15:36

Zámořské trhy otevírají v zeleném

Rostoucí trend se z burz starého kontinentu přenesl i do zámoří. Investory nejsledovanější index S&P 500 v úvodu dnešní seance připisuje 0,2 % na 2 174 bodů, zatímco technologický Nasdaq přidává 0,8 % na 4 708 bodů. Zámořské akcie podporuje solidně se vyvíjející výsledková sezóna, v jejíž rámci svá čísla představilo již více než 200 společností zahrnutých v indexu S&P 500.

15:11

Altria po výsledcích roste

Největší prodejce tabákových výrobků v USA vykázal za 2Q smíšená čísla. Tržby bez daně 4,88 mld. USD zaostaly za predikcemi nastavenými na 5 mld. USD. Naopak zisk na akcii hodnotou 81c nepatrně pokořil očekávání ve výši 80c. Management navýšil výhled tržeb, zejména z důvodu nízkých cen pohonných hmot a vyšším příjmům amerických spotřebitelů, kteří se stále více přiklání k prémiovým značkám cigaret. Altria i ostatní významní hráči sektoru reagují na vyšší disponibilní příjem Američanů mírným navýšením cen cigaret, čímž se snaží brzdit dopad klesajících objemů prodejů. Společnost by jako držitel 26,5 % podílu v pivovarské společnosti SABMiller měla benefitovat ze zvýšení nabízené akviziční ceny ze strany Anheuser-Busch InBev na 79 mld. GBP. Altria v před-obchodní fázi přidává 1,5 % na 68,95 USD.

14:51

Objednávky dlouhodobé spotřeby zklamaly

Reportovaná data zámořských objednávek zboží dlouhodobé spotřeby za červen investory zklamala. Byl vykázán pokles o 4 % oproti predikovanému snížení o 1,4 %. V případě ukazatele očištěného o dopravní prostředky došlo rovněž ke snížení o 0,5 % ve srovnání s odhadovaným růstem objednávek o 0,3 %. Eurodolar reagoval skokovým posílením o 0,1 % nad hladinu 1,1 EUR/USD.

14:29

Tržby společnosti Coca-Cola poklesly

Největší světový výrobce nealkoholických nápojů, zámořská Coca-Cola, reportovanými prodeji investory zklamal. V rámci 2Q byl vykázán meziroční pokles tržeb o 5,1 % na 11,5 mld. USD oproti odhadovaným 11,6 mld. USD. Zisk na akcii 60c naopak mírně předčil predikce nastavené na 58c. CEO Kent odstartoval již dříve iniciativu k redukci nákladů ve výši 3 mld. USD, která byla však negativně vyvážena klesajícími tržbami. Management v rámci vyhlášení výsledků rovněž snížil výhled tržeb i provozního zisku. Titul v před-obchodní fázi odepisuje 1,9 % na 44 USD.

12:00

Zisk společnosti Airbus nad odhady

Jeden ze dvou největších výrobců civilních letadel, francouzský Airbus, vykázal za uplynulý kvartál tržby ve výši 16,57 mld. EUR, čímž kosmeticky překonal predikce nastavené na 16,5 mld. EUR. Na úrovni čistého zisku bylo dosaženo 2,01 EUR, což výrazně překonalo konsensuální odhady ve výši 0,95 EUR. Společnost negativně poznamenaly náklady na opravu vadných převodovek vojenských letadel A400M, které činily více než 1 mld. EUR a pokuta 385 mil. EUR zapříčiněná zpožděním dodávek dopravních letounů A350. Podle komentáře CEO Enderse bude dříve stanovený cíl zisku poměrně obtížně splnitelný. Společnost dodala za první pololetí 298 tryskových dopravních letadel, přičemž za celý rok by měla dokončit 650 kusů. Titul sílí o 5,2 % na 54,4 EUR.

11:20

Prodeje Louis Vuitton vzrostly

Akcie největšího světového výrobce luxusního zboží sílí v návaznosti na report solidních hospodářských výsledků.  Tržby za první pololetí dosáhly výše 17,2 mld. EUR oproti predikovaným 17 mld. EUR. Rovněž čistým ziskem 1,71 mld. EUR společnost překonala odhady nastavené na 1,68 mld. EUR. Tržby táhly výše prodeje značkového vína, lihovin, parfémů a kosmetiky. Prodeje nejdůležitějšího módního segmentu nečekaně vzrostly o 1 % i přes to, že teroristické útoky v Evropě snížily zájem o cestování ze strany turistů, kteří tvoří významnou část poptávky po luxusním zboží. Titul v reakci sílí o 7,8 % na 155 EUR.

10:46

Akcie koncernu PSA přidávají bezmála 9 %

Francouzský výrobce automobilů dosáhl za první pololetí 32% meziročního růstu provozního zisku na 1,83 mld. EUR, čímž překonal konsensuální predikce nastavené na 1,47 mld. EUR. Automobilka se tak postavila na nohy poté, co v minulých letech procházela výraznými nákladovými úsporami zahrnujícími mimo jiné i zmrazení platů zaměstnanců. Od nejhoršího přitom dříve automobilku zachránil koupí části jejího podílu čínský gigant Dongfeng, přičemž finanční injekci poskytla i francouzská vláda. CEO společnosti v rámci prohlášení bagatelizoval dopady brexitu na prodeje automobilky s tím, že neočekává výrazné snížení ochoty Britů kupovat nové vozy. Prodeje druhé největší evropské automobilky v rámci prvního pololetí meziročně poklesly o 0,2 % na 1,54 mil. vozů. Pokles růstu poptávky v Číně kompenzovaly silné prodeje na evropském trhu, který jako celek zaznamenal meziroční nárůst prodejů v prvním pololetí o 9,1 %. Titul aktuálně přidává 8,8 % na 13,6 EUR.

10:20

Deutsche Bank po výsledcích ztrácí

Největší německá banka dosáhla za uplynulý kvartál tržeb ve výši 7,4 mld. EUR, čímž zaostala za odhady nastavenými na 7,9 mld. EUR. V rámci čistého zisku společnost hodnotou 18 mil. EUR nepatrně pokořila odhady nastavené na ztrátu ve výši 22 mil. EUR. CEO Cryan se nechal slyšet, že meziroční pokles provozních výnosů o 20 % je pro Deutsche Bank problémem. Pokud bude současné nepříznivé tržní prostředí přetrvávat, bude muset banka přistoupit k tvrdším úsporným opatřením, zahrnující mimo jiné i prodej nejádrových aktiv. Dlouhodobým problémem společnosti je podprůměrná kapitálová přiměřenost, jejíž ukazatel CET1 se meziročně ještě snížil z 11,4 % na 10,8 %. Objevují se tak opět spekulace o nutnosti navýšit kapitál prostřednictvím emise nových akcií. Titul reaguje poklesem o 4,3 % na 12,3 EUR.

9:59

Evropské trhy pokračují v růstu

Akciové indexy starého kontinentu se po úvodní hodině obchodování barví do zelených čísel. Německý DAX aktuálně připisuje 0,6 % na 10 311 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 sílí o 0,5 % na 2 995 bodů. Indexy táhne výše po reportu příznivých výsledků zejména sektor automobilek a výrobců luxusního zboží.

Komentář

Ranní komentář k 27. 7. 2016

Včerejší obchodní den na evropských trzích znamenal pokračování nastaveného růstového trendu. Německý index DAX připsal 0,5 % na 10 248 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 posílil o 0,2 % na 2 979 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.