Zpravodajství

Komentář

NÁZOR MAKLÉŘE: FED NEBO BANK OF JAPAN. KDO UDÁ TRHŮM SMĚR?

Začátek týdne se na evropských a amerických trzích nese v mírně nervózním duchu. Trh s napětím očekává výsledek zasedání Fedu, který bude oznámen zítra ve 20:00 SEČ.V návaznosti na události minulých týdnů a paniku kolem brexitu se situace na finančních trzích značně uklidnila. Evro...

Celý komentář
16:45

Zámořské akciové indexy v zeleném

Obchodování na zámořských akciových trzích se den před očekávaným zasedáním americké centrální banky nese v duchu velmi mírných růstů. Index S&P 500 aktuálně přidává 0,1 % na 2 170 bodů, technologický Nasdaq 100 pak připisuje 0,3 % na 4 678 bodů. V rámci odvětví se daří především IT titulům, následovaných průmyslovým sektorem. Ve vyšších růstech naopak trhům brání zejména nadprůměrně klesající sektory telekomunikací a utilit.

15:19

Akcie McDonald´s v před-obchodní fázi klesají

Největší světový řetězec restaurací McDonald´s reportoval 3,6% meziroční pokles čtvrtletních výnosů, jejichž výše za 2Q činila 6,27 mld. USD. Ty se propadly díky menšímu počtu zákazníků, zejména pak ve Spojených státech, kde zpomaluje celé odvětví rychlého občerstvení. Společnost pak dosáhla zisku na akcii 1,25 USD, oproti predikovaným 1,39 USD. Titul v před-obchodní fázi klesá o 2,7 % na 123,9 USD.

14:21

Verizon reportoval nad očekávání vysoký pokles čtvrtletních výnosů

Zámořská telekomunikační společnost Verizon reportovala nad očekávání vysoký pokles výnosů za druhé čtvrtletí. Ty činily 30,5 mld. USD, oproti predikovaným 30,7 mld. USD. Zisk na akcii pak dosáhl výše 94c, čímž rovněž mírně zaostal za tržními odhady na úrovni 92c. Negativně na Verizon zapůsobila zejména téměř sedmitýdenní stávka zhruba 40 tisíc zaměstnanců, která podle zástupců firmy zredukovala zisk na akcii o 7c. Titul před otevřením amerických burz aktuálně ztrácí 1 % na 55,3 USD.

13:45

Hospodářské výsledky DuPont překonaly tržní odhady

Zámořský chemický gigant DuPont představil hospodářské výsledky za druhý kvartál, které investory příjemně překvapily. Společnost dosáhla výnosů 7,06 mld. USD, díky čemuž mírně překonala tržní očekávaní 7,01 mld. USD. Zisk na akcii pak činil 1,24 USD, oproti predikovaným 1,1 USD. Za nad očekáváním dobrými výsledky stojí především pokles nákladů a solidní výsledky zemědělské divize, která profitovala z vyšších tržeb z kukuřičných semen a insekticidů, a nutriční divize, jejíž tržby byly navýšeny především díky růstu prodejů probiotik a speciálních proteinů. Titul v před-obchodní fázi přidává 1,3 % na 69,75 USD.

12:42

Akcie společnosti Mediaset pod tlakem

Akcie italské mediální společnosti Mediaset se během dnešní obchodní seance dostaly pod tlak v reakci na informace, podle nichž francouzská firma Vivendi upustila od úmyslu koupit placenou televizní jednotku Mediaset. Místo zájmu o její plnou kontrolu nyní Vivendi zamýšlí získat pouze 20% podíl. Obě společnosti přitom v dubnu podepsaly dohodu, v níž firma Vivendi souhlasila s odkoupením podílu, zajišťujícím plnou kontrolu, a to jako součást širší spolupráce, díky čemuž by dokázaly konkurovat britské Sky. Akcie Mediaset aktuálně ztrácí téměř 11 % na 2,88 EUR.

12:02

JPY po vyjádření japonského ministra financí posiluje

Japonská měna po obnovení spekulací ohledně výše připravovaného fiskálního balíčku na podporu tamní ekonomiky posiluje na všech významných měnových párech. Japonský ministr financí totiž oznámil, že vláda se zatím o jeho konkrétním objemu nerozhodla a skutečná hodnota by měla být zveřejněna až příští týden. Proti americkému dolaru tak JPY aktuálně přidává 1,5 % na 104,3 USD/JPY. Vůči společné evropské měně pak japonský jen roste o 1,2 % na 114,9 EUR/JPY.

11:21

Společnost BP reportovala 45% pokles čtvrtletního zisku

Britská energetická společnost BP reportovala pokles zisku za druhý kvartál z 1,3 mld. USD ve stejném období v loňském roce, na nynějších 720 mil. USD. Ten tak nedosáhl na analytické odhady, které predikovaly zisk ve výši 819 mil. USD. Horší výsledky jsou dány především propadem cen ropy, s nímž se potýkají všechny společnosti v rámci odvětví. Firma rovněž oznámila dividendu 10c na akcii, což představuje hodnotu plně v souladu s tržním očekáváním. Titul aktuálně odepisuje bezmála 3 % na 428,75 GBp.

11:07

Evropské akciové trhy bez výrazných pohybů

Dnešní obchodování na evropských akciových trzích se zatím opět nese v poklidném duchu. Zatímco německý index DAX se prakticky beze změny nachází na červené nule na 10 196 bodech, širší EURO STOXX 50 odepisuje 0,3 % na 2 962 bodů. Ztrácí především finanční sektor, a to v důsledku obav z výsledků stress testů, které budou zveřejněny v pátek. Dobře si nevedou ani energetické tituly, na něž nepříznivě působí pokračující pokles cen ropy. Americká lehká ropa WTI aktuálně ztrácí 0,9 % na 42,7 USD/barel, severomořský Brent pak klesá o 0,7 % na 44,4 USD/barel. Na odvětví má negativní vliv rovněž report hospodářských výsledků britské energetické společnosti BP, jejíž zisk za druhé čtvrtletí nedosáhl na tržní očekávání. Titul tak aktuálně odepisuje více než 3 % na 426,3 GBp.

10:34

Orange reportoval hospodářské výsledky za 2Q

Francouzská telekomunikační společnost Orange vykázala ve druhém čtvrtletí zisk na úrovni EBITDA ve výši 3,34 mld. EUR, což je hodnota plně v souladu s analytickým konsensem. Tržby společnosti pak činily 10,1 mld. EUR, a rovněž tak potvrdily odhady analytiků. Výhledy na rok 2016 byly potvrzeny. Jako problematický se nicméně jeví vývoj na francouzském trhu, na němž panuje tuhý konkurenční boj, a kde firma ve zmíněném období zaznamenala pokles výnosů. Titul tak aktuálně odepisuje 2,44 % na 14 EUR.

10:01

AB InBev navýšil nabídku za konkurenční SABMiller

Největší pivovarnický koncern na světě Anheuser-Busch InBev navýšil nabídku na převzetí konkurenční společnosti SABMiller, a to v reakci na oslabení britské libry po výsledku referenda o odchodu Velké Británie z EU a růstu akcií AB InBev, díky čemuž se pro akcionáře SABMiller snížila atraktivita původních podmínek. Nyní tak firma nabízí za jednu akcii SABMiller 45 GBp, oproti dřívějším 44 GBp. Celková hodnota obchodu aktuálně vychází na 79 mld. GBp, přičemž prvotní nabídka činila 70 mld. GBp. V dolarovém vyjádření však částka klesla ze 106 mld. USD na nynějších 104 mld. USD.

Komentář

Ranní komentář k 26. 7. 2016

V úvodní obchodní seanci tohoto týdne akciové indexy navázaly na poklidný vývoj z páteční seance a opět jsme tak nebyli svědky výrazných pohybů. Zatímco německý index DAX, podpořený dobrými makrodaty, která byla včera ráno reportována, připsal 0,5 % na 10 198 bodů, EURO STOXX ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.