Zpravodajství

16:27

Zámořské akciové trhy v červeném

Zámořské akciové trhy v úvodu dnešní obchodní seance mírně ustupují ze svých rekordně vysokých úrovní. Index S&P 500 aktuálně ztrácí 0,4 % na 2 166 bodů, technologický Nasdaq 100 pak odepisuje 0,2 % na 4 657 bodů. Tamní akcie táhne dolů především energetický sektor, na který nepříznivě působí pokles cen ropy. Americká lehká ropa WTI aktuálně ztrácí 2,1 % na 43,3 USD/barel, severomořský Brent pak klesá o 1,75 % na 44,9 USD/barel.

15:53

Akcie banky Monte dei Paschi di Siena před pátečními výsledky stress testů pod tlakem

Akcie nejstarší banky na světě se dnes propadly nejvíce za poslední tři týdny v reakci na sílící obavy ohledně výsledků stress testů, které budou publikovány v pátek. Kapitálová přiměřenost Monte dei Paschi di Siena, na níž Evropská komise tlačí, aby se zbavila špatných úvěrů v celkové hodnotě 10 mld. EUR v následujících třech letech, pravděpodobně nebude shledána jako dostatečná. Třetí největší italská banka, jejíž akcie letos spadly již o 77 %, díky čemuž poklesla tržní kapitalizace společnosti na méně než 900 mil. EUR, tak pravděpodobně bude potřebovat dodatečný kapitál. Titul aktuálně ztrácí 7,2 % na 0,289 EUR.

15:40

Klesající cena ropy táhne CAD dolů

Kanadský dolar reaguje na dnešní pokračující pokles ceny ropy, za jejímž propadem z posledních dní stojí především navyšování těžby černého zlata ve Spojených státech, oslabováním oproti všem významným měnám. Proti společné evropské měně aktuálně kanadský dolar ztrácí 0,67 % na 0,69 CAD/EUR, měnový pár CAD/USD pak klesá o 0,66 % na 0,75 CAD/USD. Americká lehká ropa WTI aktuálně odepisuje 1,6 % na 43,48 USD/barel, severomořský Brent klesá o 1,4 % na 45,1 USD/barel.

15:24

Société Générale snížila investiční doporučení na akcie AF-KLM

Banka Société Générale dnes snížila investiční doporučení na akcie leteckého dopravce Air France-KLM na „prodat“ z předchozího „neutrální“. Společnost by měla být negativně ovlivněna, obdobně jako další aerolinky, propadem na trhu, způsobeným teroristickými útoky a politickou nejistotou, jejichž dopad na Air France-KLM by měl být podle analytiků francouzské banky značný. Titul odepisuje 2,5 % na 5,25 EUR.

14:46

Sprint Corporation uveřejnil čtvrtletní výsledky hospodaření

Výnosy zámořské telekomunikační společnosti Sprint Corporation za první fiskální čtvrtletí dosáhly výše 8,01 mld. USD, čímž mírně překonaly analytické odhady 7,99 mld. USD. Zisk na úrovni EBITDA pak činil 2,46 mld. USD, díky čemuž firma rovněž překonala tržní očekávání nastavené na 2,34 mld. USD. Celoroční výhled byl potvrzen. Příznivý vliv na lepší než odhadované hospodářské výsledky měl především nad očekávání vysoký měsíční nárůst počtu odběratelů, který činil 180 tisíc, oproti predikovaným 112 tisícům. Ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce nicméně společnost zaznamenala zhoršení, a to díky poskytovaní vysokých slev s cílem přilákat více zákazníků. Titul před otevřením amerických burz připisuje téměř 3,5 % na 4,78 USD.

14:21

Společnost AMC Entertainment Holdings vylepšila nabídku na převzetí Carmike Cinemas

Zámořská společnost AMC Entertainment Holdings, kontrolovaná nejbohatším mužem Číny, oznámila souhlas s navýšením nabídky na převzetí firmy Carmike Cinemas na 1,2 mld. USD, a to poté, co předchozí nabídku někteří akcionáři Carmike Cinemas odmítli. Ti tak nyní mohou za jednu akcii obdržet 33,06 USD, nebo 1,0819 akcie AMC. Předchozí návrh činil 30 USD za akcii. V případě, že se obchod uskuteční, dojde ke vzniku největšího světového řetězce kin a posílení čínského vlivu ve filmovém průmyslu.

13:37

Verizon koupí klíčovou část Yahoo! za 4,83 mld. USD

Zámořská telekomunikační společnost Verizon podle očekávání oznámila převzetí základ