Zpravodajství

16:27

Zámořské akciové trhy v červeném

Zámořské akciové trhy v úvodu dnešní obchodní seance mírně ustupují ze svých rekordně vysokých úrovní. Index S&P 500 aktuálně ztrácí 0,4 % na 2 166 bodů, technologický Nasdaq 100 pak odepisuje 0,2 % na 4 657 bodů. Tamní akcie táhne dolů především energetický sektor, na který nepříznivě působí pokles cen ropy. Americká lehká ropa WTI aktuálně ztrácí 2,1 % na 43,3 USD/barel, severomořský Brent pak klesá o 1,75 % na 44,9 USD/barel.

15:53

Akcie banky Monte dei Paschi di Siena před pátečními výsledky stress testů pod tlakem

Akcie nejstarší banky na světě se dnes propadly nejvíce za poslední tři týdny v reakci na sílící obavy ohledně výsledků stress testů, které budou publikovány v pátek. Kapitálová přiměřenost Monte dei Paschi di Siena, na níž Evropská komise tlačí, aby se zbavila špatných úvěrů v celkové hodnotě 10 mld. EUR v následujících třech letech, pravděpodobně nebude shledána jako dostatečná. Třetí největší italská banka, jejíž akcie letos spadly již o 77 %, díky čemuž poklesla tržní kapitalizace společnosti na méně než 900 mil. EUR, tak pravděpodobně bude potřebovat dodatečný kapitál. Titul aktuálně ztrácí 7,2 % na 0,289 EUR.

15:40

Klesající cena ropy táhne CAD dolů

Kanadský dolar reaguje na dnešní pokračující pokles ceny ropy, za jejímž propadem z posledních dní stojí především navyšování těžby černého zlata ve Spojených státech, oslabováním oproti všem významným měnám. Proti společné evropské měně aktuálně kanadský dolar ztrácí 0,67 % na 0,69 CAD/EUR, měnový pár CAD/USD pak klesá o 0,66 % na 0,75 CAD/USD. Americká lehká ropa WTI aktuálně odepisuje 1,6 % na 43,48 USD/barel, severomořský Brent klesá o 1,4 % na 45,1 USD/barel.

15:24

Société Générale snížila investiční doporučení na akcie AF-KLM

Banka Société Générale dnes snížila investiční doporučení na akcie leteckého dopravce Air France-KLM na „prodat“ z předchozího „neutrální“. Společnost by měla být negativně ovlivněna, obdobně jako další aerolinky, propadem na trhu, způsobeným teroristickými útoky a politickou nejistotou, jejichž dopad na Air France-KLM by měl být podle analytiků francouzské banky značný. Titul odepisuje 2,5 % na 5,25 EUR.

14:46

Sprint Corporation uveřejnil čtvrtletní výsledky hospodaření

Výnosy zámořské telekomunikační společnosti Sprint Corporation za první fiskální čtvrtletí dosáhly výše 8,01 mld. USD, čímž mírně překonaly analytické odhady 7,99 mld. USD. Zisk na úrovni EBITDA pak činil 2,46 mld. USD, díky čemuž firma rovněž překonala tržní očekávání nastavené na 2,34 mld. USD. Celoroční výhled byl potvrzen. Příznivý vliv na lepší než odhadované hospodářské výsledky měl především nad očekávání vysoký měsíční nárůst počtu odběratelů, který činil 180 tisíc, oproti predikovaným 112 tisícům. Ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce nicméně společnost zaznamenala zhoršení, a to díky poskytovaní vysokých slev s cílem přilákat více zákazníků. Titul před otevřením amerických burz připisuje téměř 3,5 % na 4,78 USD.

14:21

Společnost AMC Entertainment Holdings vylepšila nabídku na převzetí Carmike Cinemas

Zámořská společnost AMC Entertainment Holdings, kontrolovaná nejbohatším mužem Číny, oznámila souhlas s navýšením nabídky na převzetí firmy Carmike Cinemas na 1,2 mld. USD, a to poté, co předchozí nabídku někteří akcionáři Carmike Cinemas odmítli. Ti tak nyní mohou za jednu akcii obdržet 33,06 USD, nebo 1,0819 akcie AMC. Předchozí návrh činil 30 USD za akcii. V případě, že se obchod uskuteční, dojde ke vzniku největšího světového řetězce kin a posílení čínského vlivu ve filmovém průmyslu.

13:37

Verizon koupí klíčovou část Yahoo! za 4,83 mld. USD

Zámořská telekomunikační společnost Verizon podle očekávání oznámila převzetí základních internetových aktivit firmy Yahoo!, mezi něž se řadí například webový vyhledávač či elektronická pošta, a to za 4,83 mld. USD. Součástí obchodu naopak není 15% podíl Yahoo! ve společnosti Alibaba Group Holding a 35,5% podíl ve firmě Yahoo Japan. Výsledkem dohody bude rovněž změna jména Yahoo!, které se stane veřejně obchodovanou investiční společností.

12:32

Akcie Julius Baer rostou

Hospodářské výsledky švýcarské banky Julius Baer, která je třetím největším správcem majetku ve Švýcarsku, za první pololetí překonaly tržní odhady. Čistý zisk vzrostl z 39 mil. CHF ve stejném období v roce 2015 na současných 362 mil. CHF. Upravený čistý zisk a zisk na akcii pak zaznamenal meziroční nárůst o 5 %. Celková hodnota aktiv, která společnost spravuje, se zvýšila na rekordních 311 mld. CHF. Pololetní výsledky firmy byly pozitivně ovlivněny především britským rozhodnutím o vystoupení z Evropské unie, díky němuž se výrazně zvýšil objem obchodů provedených v cizích měnách, a také nárůstem počtu nových klientů. Titul aktuálně přidává více než 4 % na 41,71 CHF.

11:30

Výsledky Philips nad očekáváním

Nizozemská společnost Philips dnes reportovala výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, které investory příjemně překvapily. Zisk na úrovni EBITA vzrostl více, než bylo očekáváno, a to na 544 mil. EUR, oproti predikovaným 519 mil. EUR. Výnosy ve výši 5,9 mld. EUR pak skončily téměř plně v souladu s analytickým konsensem. Za nad očekávání dobrými výsledky stojí především redukce nákladů, v níž firma hodlá pokračovat i ve druhém pololetí tohoto roku. CEO Frans van Houten ovšem rovněž vyjádřil obavy ohledně potenciálních problému způsobených vysokou volatilitou na některých trzích. Titul aktuálně roste o 1,6 % na 24,16 EUR.

11:26

Ryanair zvýšil čtvrtletní zisk o 4 %

Irský nízkonákladový letecký dopravce dosáhl v prvním fiskálním čtvrtletí 4% meziročního růstu čistého zisku. Ten se z 245 mil EUR ve stejném období v loňském roce zvýšil na nynějších 256 mil EUR. Tržby společnosti pak vzrostly o 2 % na 1,69 mld. EUR. Největší evropské aerolinky podle počtu přepravených pasažérů očekávají celoroční zisk v rozpětí 1,37-1,42 mld. EUR. Počet přepravených cestujících za fiskální rok, který končí v 31. března 2017, by měl dosáhnou výše 117 mil., což představuje nárůst o 1 mil. pasažérů, oproti původním predikcím. Titul aktuálně připisuje 5,5 % na 11,51 EUR.

11:00

888 Holdings a The Rank Group zvažují společné převzetí William Hill

Britské společnosti 888 Holdings a The Rank Group dnes oznámily, že zvažují podat nabídku na společné převzetí britské sázkové kanceláře William Hill. Ukazuje se tak, že konsolidace v odvětví, která v posledním období probíhá, ještě není u konce. Obě firmy si od obchodu slibují příznivé vlivy transakce na pobočkové i online operace. Akcie společnosti William Hill na tyto informace reagují silným růstem o více než 7 % na 336 GBp.

10:21

Verizon a Yahoo! údajně oznámí dohodu již dnes

Spekulace o oznámení dohody mezi telekomunikační společností Verizon a firmou Yahoo! na odkoupení jejího klíčového internetového byznysu, nabraly konkrétní podobu. Podle nepotvrzených informací k jejímu oznámení dojde během dneška, přičemž hodnota obchodu by měla činit 4,8 mld. USD.

10:18

DAX podpořen dobrými makrodaty

Nad očekávání dobrá čísla německého indexu IFO, popisujícího kvalitu tamního podnikatelského prostředí, a to na základě průzkumu mezi 7 000 společnostmi, který tak slouží jako indikátor ekonomického vývoje největší ekonomiky v rámci EU, podpořila německý DAX. Ten aktuálně přidává bezmála 1 % na 10 232 bodů.

10:00

Evropské akciové indexy pozvolně rostou

Evropské akciové trhy se krátce po otevření burz pohybují v zelených číslech. Jejich růst je však pouze velmi mírný. Index EURO STOXX 50 přidává 0,2 % na 2 977 bodů, stejnou výkonnost pak vykazuje i německý DAX, který se tak aktuálně nachází na 10 170 bodech. Evropské akcie táhnou nahoru především sektory spotřebního zboží, utilit a zdravotní péče. Ve vyšších růstech naopak brání finanční sektor, který jako jediný v rámci indexu EURO STOXX 50 klesá.

Komentář

Ranní komentář k 25. 7. 2016

V závěrečné obchodní seanci minulého týdne panovala na akciových trzích klidná nálada, díky čemuž evropské indexy zůstaly po pátečním uzavření burzovních parketů prakticky beze změny. Zatímco německý DAX odepsal 0,1 % na 10 147 bodů, širší EURO STOXX 50 přidal 0,13 % na 2 ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.