Zpravodajství

16:25

Zámořské akciové indexy přešlapují na místě

Klid, který dnes panuje na evropských akciových trzích, se přenesl rovněž na zámořské burzovní parkety. Americké indexy tak vstupují do dnešního dne téměř beze změn. Nejvýznamnější z nich, S&P 500, se aktuálně nachází na zelené nule na 2 166 bodech. Technologický Nasdaq 100 pak roste o 0,1 % na 4 650 bodů. V rámci odvětví vykazuje nadprůměrnou výkonnost především sektor informačních technologií. Nedaří se naopak průmyslovým titulům a segmentu zdravotní péče. Trhy jsou rovněž negativně ovlivněny snižující se cenou ropy. Americká lehká ropa WTI ztrácí 1,5 % na 44,1 USD/barel, severomořský Brent pak klesá rovněž o 1,5 % na 45,5 USD/ barel.

15:54

BBVA plánuje propouštění zaměstnanců

Druhá největší španělská banka Banco Bilbao Vizcaya Argentaria zvažuje další redukci pracovních pozic, aby tak dosáhla snížení nákladů. Podle nepotvrzených informací se propuštění dotkne minimálně 2 000 pracovníků, přičemž se bude týkat především zaměstnanců pobočkové sítě banky a oddělení investičního bankovnictví. Definitivní rozhodnutí však zatím nebylo přijato.

15:40

Hospodářské výsledky Whirlpool nad odhady

Dosažený čistý zisk zámořské firmy Whirlpool za druhé čtvrtletí investory příjemně překvapil. Za dobrými hospodářskými výsledky stojí především růst výnosů a snaha společnosti o redukci nákladů, díky čemuž došlo ke kompenzaci nepříznivého vývoje devizových kurzů v Severní Americe, která pro Whirlpool představuje nejvýznamnější trh. Zisk na akcii vrostl z 2,7 USD ve stejném období v loňském roce na nynějších 3,5 USD. Tržní odhady predikovaly zisk ve výši 3,36 USD. Titul krátce po otevření amerických burz připisuje téměř 3 % na 188 USD.

14:54

Verizon údajně blízko dohodě s Yahoo!

Podle nepotvrzených informací se blíží dohoda mezi zámořskou telekomunikační společností Verizon a firmou Yahoo! na odkoupení jejího klíčového internetového byznysu, jehož hodnota se pohybuje v rozmezí 3-5 mld. USD. Podle některých zdrojů by k oznámení obchodu mohlo dojít v následujících několika dnech. Dohoda však ještě není dokončena, a stále z ní tak může sejít.

14:22

Čtvrtletní zisk American Airlines poklesl o 44%

Hospodářské výsledky zámořského leteckého přepravce American Airlines za druhý kvartál dokázaly překonat odhady analytiků, a to především díky příznivému vývoji cen paliv, který vyvážil negativní vlivy zpomalující světové ekonomiky. Výnosy společnosti ve zmíněném období činily 10,4 mld. USD, oproti predikovaným 10,3 mld. USD. Zisk na akcii pak dosáhl výše 1,77 USD, díky čemuž došlo rovněž k překonání tržního očekávání, které přepokládalo sumu 1,68 USD. Čtvrtletní zisk nicméně klesl meziročně o 44 %. Tento výrazný propad zapříčinilo značné zvýšení rezerv na daň z příjmu, které vzrostly z 15 mil. USD na 543 mil. USD.

13:33

Honeywell uveřejnil výsledky za 2Q

Zámořská společnost Honeywell utržila ve druhém čtvrtletí 9,99 mld. USD, což je téměř v souladu s tržními odhady, které byly nastaveny mírně nad 10 mld. USD. Zisk na akcii pak činil 1,66, čímž velmi mírně překonal predikovanou hodnotu 1,64 USD. Dobré výsledky zaznamenal především divize automatizace a klimatizačních systémů. Společnost rovněž navýšila spodní hranici očekávaného celoročního zisku na akcii z předchozího rozpětí 6,55-6,7 USD, na nynějších 6,6-6,7 USD. Na úrovni očekávaných tržeb za rok 2016 však došlo k poklesu o 300 mil. USD. V před-obchodní fázi titul ztrácí 1 % na 118,7 USD.

12:56

Banka Berenberg snížila investiční doporučení na akcie společnosti William Hill

Německá banka Berenberg Bank snížila investiční doporučení na akcie jedné z největších britských sázkových kanceláří William Hill na „prodat“. Cílová cena pak byla snížena na 240 GBp, což indikuje potenciál více než 20% poklesu hodnoty titulu. Analytici společnosti Berenberg odůvodnily tento krok především regulačními riziky a silnou konkurencí. Akcie firmy aktuálně ztrácí 1 % na 301,4 GBp.

12:41

MasterCard zamýšlí vstoupit na čínský trh

Společnost MasterCard má v úmyslu podat žádost o vstup na čínský trh poté, co tamní vláda v červnu schválila jeho otevření pro zahraniční poskytovatele platebních karet. MasterCard, společně s konkurenční firmou Visa, usiloval o možnost přímého přístupu na trh v Číně, který se pravděpodobně do roku 2020 stane v rámci tohoto odvětví největším na světě, více než 10 let. V současné chvíli firma studuje pravidla, jejichž dodržování je v případě vydání povolení nutné. Mezi ně například patří povinnost žadatele držet minimálně 1 mld. CNY v základním kapitálu místní společnosti.

12:02

Na evropských akciových trzích panuje klid

Dnešní obchodování na starém kontinentu provází poklidná nálada, a evropské indexy tak dnes vykazují pouze mírné pohyby. Zatímco německý index DAX aktuálně ztrácí 0,3 % na 10 125 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 připisuje 0,3 % na 2 979 bodů. V rámci odvětví se nedaří především IT sektoru. Nahoru naopak trhy táhne hlavně výrazně rostoucí sektor telekomunikací.

11:31

Skanska snížila výhled výstavby ve Velké Británii

Akcie švédské stavební společnosti se dnes dostaly pod tlak poté, co firma snížila svůj výhled výstavby nebytových budov ve Velké Británii. Jedná se o reakci na britské referendum o odchodu země z Evropské unie, před nímž mnoho soukromých investorů upustilo od začínajících projektů a rozhodlo se vyčkávat. Výsledek referenda však jejich opatrnost prohloubil. Další prodloužení nejistoty, která z Brexitu plyne, by pro společnost, jejíž celkové výnosy jsou z 13 % tvořeny právě výnosy z britského trhu, bylo nejhorším možným scénářem. Titul aktuálně na stockholmské burze odepisuje 5,1 % na 176,6 SEK.

10:58

Skyworks Solutions po výsledcích v červeném

Zámořský výrobce polovodičů Skyworks Solutions včera po uzavření amerických burz zveřejnil hospodářské výsledky za 3Q. Výnosy dosáhly hodnoty 752 mil. USD, a jen velmi mírně tak překonaly tržní odhady. Zisk připadající na akcii činil 1,24 USD, oproti predikovaným 1,21 USD. Společnost rovněž oznámila zvýšení čtvrtletní dividendy z 26c na 28c. Analytický konsensus nicméně odhadoval její růst na úroveň 32c. Za očekáváním pak zaostala rovněž provozní marže, která činila 31,7 %, přičemž její předpokládaná výše byla 36,5 %. Titul v po-obchodní fázi ztratil 3,8 % na 68,25 USD.

10:26

Vodafone zaznamenal 2,2% růst výnosů

Společnost Vodafone reportovala za první čtvrtletí fiskálního roku růst výnosů o 2,2 % na 12,3 mld. EUR, čímž došlo k překonání tržních odhadů, které predikovaly pouze 1,8% navýšení. Dobré výsledky způsobila především situace na německém a italském trhu i na emerging markets, zejména pak v Indii, kde se firmě daří. Pokles výnosů naopak Vodafone zaznamenal ve Velké Británii. V reakci na tyto informace titul aktuálně připisuje bezmála 4 % na 233,25 GBp.

Komentář

Ranní komentář k 22. 7. 2016

Nejvýznamnější událostí, která se během včerejší obchodní seance odehrála na starém kontinentu, bylo zasedání ECB. To dle očekávání změnu v politice evropské monetární autority nepřineslo. Na současných úrovních tak zůstalo nastavení úrokových sazeb i podmínky programu nákupu dluhopisů, ačkoliv v...

Celý komentář
9:51

Boeing varoval před opravnou položkou ve výši 2,1 mld. USD

V důsledku problémů s vývojem nových letounů 787 Dreamliner a 747-8 jumbo jet, bude v hospodářských výsledcích zámořského výrobce letadel za druhý kvartál zaúčtována opravná položka ve výši 2,1 mld. USD. Nejvyšší hodnotu v rámci této položky tvoří odpis dvou testovacích letounů Dreamliner za 847 mil. USD. Celoroční výhledy nicméně zůstaly zachovány. Titul po uzavření zámořských burz reagoval 0,5% poklesem na 132,95 USD.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.