Zpravodajství

16:22

Zámořské akciové trhy bez výrazných pohybů

Zámořské akciové trhy v úvodu dnešní seance vykazují pouze kosmetické pohyby. Nejvýznamnější index S&P 500 se aktuálně nachází na červené nule na 2 172 bodech, technologický Nasdaq 100 pak připisuje 0,2 % na 4 665 bodů. V rámci odvětví se nejlépe vede energetickému sektoru a sektoru zdravotní péče. Podprůměrnou výkonnost naopak zaznamenávají průmyslové tituly. Trhy, které se nyní nacházejí na rekordních úrovních, přešlapují na místě zejména v důsledku smíšených pocitů investorů, plynoucích z dnes reportovaných hospodářských výsledků amerických společností. 

15:44

Akcie společnosti Relypsa prudce rostou

Společnost Galenica, vlastnící největší síť lékáren ve Švýcarsku, koupí zámořskou farmaceutickou firmu Relypsa. Celková hodnota obchodu bude činit 1,53 mld. USD. Za jednu akcii tak Galenica zaplatí 32 USD, což představuje 59% premium oproti včerejší uzavírací ceně. Obchod by měl být dokončen ve třetím čtvrtletí letošního roku. Akcie společnosti Relypsa aktuálně připisují 58,8 % na 31,9 USD, Galenica naopak ztrácí 8,8 % na 1 246 CHF.

14:56

Eurodolar mírně posiluje

Společná evropská měna pozitivně reaguje na slova guvernéra Evropské centrální banky Maria Draghiho. Ten dnes potvrdil plán pokračovat v programu nákupu dluhopisů minimálně do března příštího roku. Na trzích nicméně zavládlo mírné překvapení, a to vzhledem k tomu, že investoři očekávali jeho prodloužení. Eurodolar tak v důsledku prohlášení aktuálně roste o 0,3 % na 1,104 EUR/USD.

14:38

Výsledky General Motors překonaly odhady

Zámořský výrobce automobilů General Motors zaznamenal za 2Q výnosy 42,4 mld. USD, přičemž analytický konsensus činil 39 mld. USD. Zisk na akcii pak dosáhl výše 1,86 mld. USD, a rovněž tak překonal tržní odhady 1,52 mld. USD. Společnost také navýšila celoroční výhled zisku připadajícího na akcii na rozpětí 5,5-6 USD, oproti predikovaným 5,65 USD. Dobré výsledky General Motors jsou způsobeny především silnou poptávkou na zámořském trhu. Ve druhém pololetí pak automobilka plánuje provést škrty v evropských nákladech tak, aby došlo k vyvážení problémů, plynoucích z britského odchodu z EU. Před otevřením zámořských burz titul roste o bezmála 4,5 % na 32,8 USD.

14:03

Zasedání ECB změny nepřineslo

Dnešní zasedání Evropské centrální banky v souladu s očekáváním změnu politiky nepřineslo. ECB tak zachovala současné nastavení úrokových sazeb. Ke změnám nedošlo ani v případě programu nákupu dluhopisů, jehož objem bude nadále činit 80 mld. EUR měsíčně.

13:32

Biogen zveřejnil hospodářské výsledky

Zámořská biotechnologická společnost Biogen dosáhla ve druhém čtvrtletí tržeb ve výši 2,9 mld. USD, čímž mírně překonala tržní očekávání, které činilo 2,8 mld. USD. Odhady analytiků předčil rovněž zisk na akcii 5,2 USD, přičemž jeho predikovaná hodnota byla 4,7 USD. Firma rovněž navýšila celoroční výhled tržeb a oznámila, že dosavadní CEO George Scangos z postu odejde. Titul v před-obchodní fázi připisuje 5,2 % na 276,15 USD.

13:05

Japonská měna zpevňuje

Prohlášení guvernéra japonské centrální banky, které umírnilo spekulace o přípravách opatření, v rámci nichž by docházelo k přímému financování japonských vládních výdajů tamní monetární autoritou, podpořilo JPY. Japonská měna tak dne posiluje na všech významných měnových párech. Proti americkému dolaru aktuálně JPY roste o 0,8 % na 106,4 USD/JPY. Měnový pár EUR/JPY pak klesá o 0,7 % na 117,2 EUR/JPY.

12:24

Akcie EasyJet pod tlakem

Britské nízkonákladové aerolinie EasyJet zaznamenaly ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2,6% pokles tržeb na 1,2 mld. GBp. Společnost byla negativně ovlivněna především teroristickými útoky v Evropě a Severní Africe, které poškodily cestovní ruch. Firma rovněž utrpěla v důsledku oslabení GBp po výsledku britského referenda o odchodu země z EU a přerušení letecké dopravy kvůli stávkám. Problémy se pak mohou prohloubit, po útocích ve francouzském Nice a neúspěšném pokusu o armádní puč v Turecku, i v letní sezóně. Titul aktuálně ztrácí 6,6 % na 1 052 GBp.

11:44

Japonská Komatsu koupí Joy Global

Japonská společnost Komatsu koupí zámořského výrobce vybavení pro těžaře Joy Global. Celá transakce bude mít hodnotu 2,9 mld. USD. Komatsu tak za jednu akcii zaplatí 28,3 USD, což představuje 20% premium oproti středeční uzavírací ceně. Zatímco japonská firma vyrábí potřeby pouze pro povrchovou těžbu, Joy Global je zaměřena rovněž na produkci vybavení pro těžbu hlubinnou. Komatsu si tak od obchodu slibuje rozšíření portfolia výrobků a posílení postavení na trhu. Akcie společnosti Joy Global v před-obchodní fázi přidávají 20,2 % na 23,55 USD.

11:17

Evropské akciové trhy mírně klesají

Evropské akciové trhy se dnes, po včerejším růstu, opět dostaly do červených čísel. Německý index DAX aktuálně ztrácí 0,4 % na 10 105 bodů, širší EURO STOXX 50 pak klesá rovněž o 0,4 % na 2 954 bodů. Nepříznivě na akciové trhy zapůsobilo především prohlášení guvernéra japonské centrální banky, který v rozhovoru pro britskou rozhlasovou stanici BBC zmírnil spekulace o přípravách opatření, která by zahrnovala přímé financování japonských vládních výdajů centrální bankou.

10:30

Lufthansa vydala profit warning

Podle vyjádření zástupců německého leteckého přepravce v letošním roce poklesne zisk před zdaněním a úroky pod úroveň loňského roku. Původně přitom společnost očekávala nulový růst. Navýšení kapacity by pak mělo letos dosáhnout 5,4 %, přičemž předchozí očekávání byla nastavena na růst o 6 %. Za zhoršením odhadů stojí především ekonomická nejistota a teroristické útoky, které negativně ovlivňují cestovní ruch. Hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí budou publikovány 2. srpna. Titul aktuálně ztrácí 8 % na 10,2 EUR.

Komentář

Apple zveřejní své hospodářské výsledky již příští týden

V současné době zažívají americké akciové trhy vcelku poklidné období oproti těm evropským, které pořád nemají příliš stabilní půdu pod nohama. To staví americké tituly do výhodnější pozice, nicméně vzhledem k úrovním jednotlivých akciových indexů, je třeba brát na zřetel i jejich úrove...

Celý komentář
10:03

Společnost eBay navýšila celoroční výhled

Internetová aukční síň eBay včera reportovala své hospodářské výsledky za druhý kvartál. V tomto období společnost dosáhla zisku na akcii ve výši 43c, což je téměř v souladu s analytickými odhady, které činily 42c. Firma však navýšila celoroční výhled tržeb i zisku nad svoje vlastní původní odhady i nad tržní očekávání. Rovněž také došlo ke zvýšení objemu zpětného odkupu akcií, a to o 2,5 mld. USD. Po uzavření zámořských burz titul reagoval růstem o bezmála 7 % na 28,85 USD.

Komentář

Ranní komentář k 21. 7. 2016

Po mírné korekci v úvodu týdne se na akciové trhy vrátila dobrá nálada a ty tak během včerejšího dne opět rostly. Německý index DAX připsal 1,61 % na 10 142 bodů, EURO STOXX 50 pak zakončil obchodní seanci 1,22% růstem na 2 966 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.