Zpravodajství

16:57

Eurodolar pod tlakem

Nejobchodovanější měnový pár se dnes dostává do spárů medvědů. Aktuálně eurodolar ztrácí 0,5 % a dostává se tak na hladinu 1,101 EUR/USD. K růstu pohání dolar holubičí postoj centrálních bankéřů Austrálie a Nového Zélandu, z jejichž vyjádření vyplynulo, že nechávají dalším monetárním stimulům dveře otevřené. Společnou evropskou měnu tlačí níže dopoledne zveřejněné indexy ZEW, které ukázaly výrazný pokles sentimentu spotřebitelů v návaznosti na výsledek britského referenda.

16:36

Prodej klíčového byznysu Yahoo! v plném proudu

Zámořská technologická společnost dosáhla v 2Q tržeb ve výši 841 mil. USD, čímž nepatrně pokořila predikce nastavené na 840 mil. USD. Ziskem na akcii 9c naopak mírně zaostala za odhady analytického konsensu ve výši 10c. Prodej klíčového internetového byznysu, zahrnujícího mimo jiné i populární vyhledávač, je v plném proudu. V pondělí byl ukončen proces podávání nabídek, přičemž mezi zájemce s největší pravděpodobností výhry se řadí telekomunikační společnost Verizon, poskytovatel hypotečních úvěrů Quicken Loans a private equity společnost Vector Capital Management. Aukce se účastní i telekomunikační gigant AT&T. Rozhodnutí by mělo padnout podle neoficiálních zdrojů do konce příštího týdne. Ocenění internetového byznysu Yahoo! se odhaduje v rozmezí 3-5 mld. USD. Titul dnes přidává 0,6 % na 38,2 USD.

15:58

Lockheed Martin po výsledcích v zeleném

Zámořský výrobce vojenských letadel vykázal v 2Q tržby ve výši 12,9 mld. USD oproti odhadům nastaveným na 12,58 USD. Investory potěšil i vykázaný zisk na akcii, který hodnotou 3,32 USD překonal predikce nastavené na 2,93 USD. Management navýšil výhled celoročního zisku i tržeb, mimo jiné díky silnějším dodávkám vojenských stíhacích letounů F-35 Lightning II. Firma má největší expozici z evropských i amerických zbrojařů na Turecko, na zvýšené napětí v návaznosti na neúspěšný armádní puč však akcie výrazněji nereagovala. Titul v reakci na výsledky přidává 1,3 % na 259,7 USD.  

15:43

Zámoří otevírá mírně níže

Hlavní akciové indexy Spojených států se v úvodních minutách dnešní seance obchodují za mírných poklesů. Nejsledovanější široký index S&P 500 odepisuje 0,2 % na 2 162 bodů, zatímco technologický Nasdaq ztrácí relativně shodně na 4 611 bodů. Zámořským akciím bere vítr z plachet sílící dolar. Nejobchodovanější měnový pár se aktuálně obchoduje za 0,4% poklesu na úrovni 1,103 EUR/USD.

15:15

Prodeje Philip Morris International poklesly

Výrobce populárních cigaret Marlboro, zámořská společnost Philip Morris International, představenými výsledky investory zklamal. Reportované tržby bez spotřební daně 6,65 mld. USD zaostaly za predikcemi nastavenými na 6,77 mld. USD. Rovněž zisk na akcii ve výši 1,15 USD nedokázal pokořit predikovanou úroveň 1,2 USD. Společnost ve 2Q prodala 209,3 mld. kusů cigaret, což značí meziroční pokles o 4,8 %. Negativně se na výsledcích podepsal silný dolar, který snižuje v přepočtu na zámořskou měnu výši tržeb. Tento fakt se projevil na číslech PM dvojnásob, neboť veškeré tržby společnosti pocházejí ze zemí mimo USA. Titul v před-obchodní fázi ztrácí 2,3 % na 100,7 USD.

14:23

Výsledky Goldman Sachs překonaly odhady

Zámořská investiční banka vykázala v uplynulém čtvrtletí tržby 7,93 mld. USD, čímž předčila predikce nastavené na 7,55 mld. USD. Meziročně se však jedná o 13% pokles, mimo jiné z důvodu přetrvávajícího prostředí nízkých úrokových sazeb, které bankovním titulům příliš nesvědčí. Negativně působí rovněž tržby z obchodování s akciemi, které se meziročně snížily o 11 %. Zisk na akcii 3,72 USD rovněž překonal odhady nastavené na 3,05 USD. CEO společnosti Blankfein se snaží zastavit déletrvající pokles příjmů z obchodování prováděním velkých nákladových škrtů a investicemi do technologií. Zítra svá čísla představí poslední z šesti velkých zámořských bank, Morgan Stanley. Titul v před-obchodní fázi ztrácí 0,8 % na 162 USD.

13:40

Johnson & Johnson vykázala solidní čísla

Největší zdravotnická firma na světě představila hospodářské výsledky za 2Q. Reportované tržby ve výši 18,5 mld. USD překonaly predikce nastavené na 18 mld. USD. Rovněž na úrovni čistého zisku došlo výsledkem 1,74 USD k překonání odhadů 1,68 USD. Představitelé společnosti zároveň navýšili celoroční výhled tržeb i zisku. K silnému reportu pomohla svou výkonností farmaceutická divize. Příznivě se vyvíjí prodej léku na artritidu Remicade, který tvoří přibližně 21 % tržeb divize léčiv. Titul v pre-marketu reaguje růstem o 3,1 % na 127 USD.

13:16

Akzo Nobel představil výsledky za 2Q

Nizozemský výrobce barev Akzo Nobel vykázal v 2Q meziroční pokles tržeb o 6 % na 3,71 mld. EUR, čímž zaostal za odhady ve výši 3,87 mld. EUR. Naopak zisk na akcii 1,32 EUR porazil predikce nastavené na 1,29 EUR. Tržby jsou dle slov managementu výrazně ovlivněny měnovými pohyby, příznivě působí silné prodeje interiérových a průmyslových nátěrů. Výhled zůstává nezměněn, především kvůli přetrvávajícím složitým tržním podmínkám v některých regionech. Titul aktuálně ztrácí 5,1 % na 56,5 EUR.

12:00

Zalando raketově roste

Akcie německého on-line módního obchodu Zalando SE sílí poté, co management navýšil výhled celoroční marže EBIT na 4-5,5 %. Tím došlo ke zmírnění obav investorů, kteří byli svědky poklesu ziskovosti v uplynulých 4 kvartálech. Marže byly v posledním roce pod tlakem z důvodu zvýšených výdajů na technologickou vybavenost a marketing. Dle předběžných výsledků společnost dosáhla zisku EBIT 68-88 mil. EUR, což podstatně předčilo predikce nastavené na 48 mil. EUR. Dnešní růst má silně negativní dopad pro investory spekulující na pokles cen akcií Zalando, kteří podle dat z minulého týdne drželi pozici ekvivalentní 18 % obchodovaných akcií. Titul aktuálně přidává 20,3 % na 32,15 EUR.

11:05

FCA obviněn z umělého navyšování tržeb

Italsko-americký koncern Fiat Chrysler Automobiles je podezřelý z umělého navyšování tržeb. Americké Ministerstvo spravedlnosti (DoJ) a Komise pro cenné papíry (SEC) vyšetřují automobilku na základě obvinění automobilového dealera z Illinois, který viní společnost z manipulace s měsíčními statistikami prodejů. Dealeři měli být údajně finančně motivováni k uvádění nepravdivých údajů. Vyšetřování vyvolává pochyby ohledně metodiky statistik prodejů v USA, které jsou vykazovány samotnými automobilkami na základě interních dat. Ve většině ostatních zemí se k měření prodejů používají statistiky registrací nových vozidel. Titul reaguje poklesem o 3 % na 6 EUR.

9:55

Evropa otevírá do záporu

Dění na evropských trzích dnešním úvodem nenavazuje na vývoj v zámoří, kde opět došlo k překonání historických maxim. Německý DAX aktuálně odepisuje 0,8 % na 9 980 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 klesá relativně shodně na 2 925 bodů. Obchodování bude i dnes výrazně ovlivňovat probíhající výsledková sezóna v USA, která se prozatím vyvíjí v lepším světle, než bylo očekáváno.

Komentář

Ranní komentář k 19.7.2016

První obchodní seance tohoto týdne se nejprve na starém kontinentu nesla v růstovém duchu, následně však hlavní indexy své zisky umazaly a uzavřely bez výraznější změny. Německý DAX tak zakončil pouze za kosmetického poklesu na 10 063 bodech, zatímco širší EURO STOXX 50 odepsal 0,3 ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.